اگر به دنبال ساخت وسایل جالب با مواد ساده هستید این آموزش را از دست ندهید. شما با دو بشقاب می توانید یک کیف دوست داشتنی و زبیا بسازید…

اگر می توانید دو عدد بشقاب یکبار مصرف تهیه کنید، می توانید یک کاردستی خلاقانه بسازید و یک وسیله ای همانند کیف بسازید و وسایل مختلفی را درون آن قرار دهید. البته پیشنهاد می کنم این کاردستی را برای کودکان و افراد نوجوان در نظر بگیرید و از آن در ساخت این کاردستی کمک بگیرید تا آن ها نیز در ساخت وسایلی این چنینی نقش داشته و فکر و خلاقیت خود را در گیر کار کنند.
مرحله اول: ابتدا دو بشقاب یکبار مصرف همانند تصویر زیر تهیه نمایید و یکی را نصف نموده و دیگری را به طور کامل نگه دارید و به مرحله بعد بروید.

مرحله دوم: در این بخش بشقاب نصف شده را به صورت برعکس بر روی قسمت پایینی بشقاب کامل بگذارید. و یا یک میخ داغ یا یک دستگاه پانچ یا ابزار سوراخ
کن لبه های قسمت پایینی که دو بشقاب روی هم قرار میگرند را برای دوختن سوراخ نمایید. همانند تصویر زیر.

مرحله سوم: در این قسمت با نخ کاموا یک نخ های دیگر که زیبایی بیشتری ایجاد می کنند همانند تصویر زیر به دوختن دو بشقاب بپردازید.

 

مرحله چهارم: سپس بر اساس خلاقیت خود به کمک کاغذ های رنگی و ماژیک عکس چهره بامزه ای را روی بشقاب ایجاد کنید. همچنین یک طناب تهیه کنید و به دو سوراخ در دو طرف بشقاب قرار دهید تا بتواند این کیف را آویزان کنید. همانند تصویر زیر.

مرحله پنجم: در نهایت شما توانسته اید یک کیف بامزه برای قرار دادن وسایل خودتان یا فرزندتان استفاده کنید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.