• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رنگین‌کمان شش‌گانه‌ی محاصره

بررسی تخصصی بازی Rainbow Six Siege

رنگین‌کمان شش‌گانه‌ی محاصره

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

بازی روایت گر جدال بین دو گروه متضاد هم بوده که در این مبارزه، استفاده از سلاح‌های گرم مختلف به چشم می‌خورد. پاشیدن خون، الفاظ رکیک و پوشش نامناسب، از نکات منفی بازی به حساب می‌ایند. قابل ذکر است که بازی به صورت آنلاین دنبال می‌شود و بازیکن با دیگر هم تیمی‌هایش در ارتباط صوتی است و نیاز به همکاری زیادی در طول بازی دارد.

سال 2015 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
بازی مسابقاتی کاملا جهانی و حرفه‌ای دارد، تنها عنوانی است که در زمان عرضه نمراتی قابل قبول گرفت ولی اکنون با آپدیت و به روزرسانی بسیاری از سایت‌ها دوباره به نقد آن پرداخته و نمره‌ی کامل به ان داده‌اند، همچنین این بازی در سال‌های 2016، 2018 و 2019 جزو نامزدهای بهترین بازی در حال گسترس قرار داشت.
جزئیات
خشونت

در بازی برای پیشرفت و پیروزی، مجبور به کشتن افراد تیم مقابل هستیم. این کار با پاشیدن خون و فریادهایی از سر درد و به دلیل اصابت گلوله همراه است. همچنین در بازی شما به انواع و اقسام سلاح‌های گرم، تله‌های مختلف و کشنده و در نهایت، سلاح سرد دسترسی دارد.

جزئیات
ترس

بازی روایت گر مقابله‌ی دو تیم است که هر تیم شامل 5 عضو است. اگر تیمی بتواند تعدادی از نفرات تیم مقابل را حذف کند، بدون آن که تلفاتی بدهد، استرس بازی برای افراد باقی مانده کاملا مشهود می‌شود. در بازی همچنین چون شاهد واقع‌گرایی نسبتا زیادی هستیم، بازیکن به راحتی کشته می‌شود و همین مورد می‌تواند استرس زا باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازی از ابتدا روایت‌گر دو گروه مخالف هم است. وجود گروه مهاجم و بازی در نقش آنان می‌تواند خود به روحیه و شخصیت بازیکن ضربه بزند. از طرفی، شخصیتی در بازی وجود دارد که گاهی به فارسی الفاظ بدی را استفاده می‌کند. پوشش بعضی از شخصیت‌های بازی اصلا مناسب نیست و با شئونات فرهنگی ما همخوانی ندارد. چت صوتی بازی به خودی خود مشکلی ندارد ولی متاسفانه با افزایش الفاظ بد و بازیکنانی که آرامش خود را از دست داده‌اند، در این بخش شاهد الفاظ بد و بدزبانی‌های متعدد هستیم.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

در بازی شما می‌توانید با پرداخت پول واقعی، موارد تزیینی و شخصیت‌های مختلفی را بدست آورید. همچنین با پرداخت پول واقعی می‌توان کمی زودتر از بقیه به شخصیت‌های جدید دسترسی داشت. تبلیغات از فصل‌های آینده‌ی بازی ولی صرفا مربوط به آیتم‌های فروشگاه بازی میشود که به راحتی می‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

جزئیات
ارزش یاددهی

هر دست از بازی حساسیت بالایی دارد و هر یک از افراد تیم باید کاملا با دیگر اعضا هماهنگ باشد تا بتوان به پیروزی دست یافت. این هماهنگی از طریق صحبت صوتی از داخل بازی امکان‌پذیر است و به راحتی در دسترس همه قرار دارد. همچنین شما با انواع و اقسام گروه‌های مختلف، اسلحه‌ها و نوع پوشش‌های مختلف گروه‌ها روبرو می‌شوید که همگی طراحی‌ای دقیق دارند و به واقعیت بسیار نزدیک هستند.

جزئیات
آسانی بازی

بازی کاملا به صورت آنلاین جریان دارد و حریفان شما را افراد واقعی تشکیل داده‌اند. در بخش‌های ابتدایی بازی، جدیت چندانی وجود ندارد و می‌توان به راحتی بازی را تجربه کرد، ولی با ورود به بخش Ranked و جدی‌تر شدن بازی، دیگر جایی برای اشتباه وجود ندارد و باید از سطح توانایی بالا، عکس‌العمل سریع و اعصابی قوی برخوردار باشید.

جزئیات
بازی پذیری

هر دست از بازی حساسیت بالایی دارد و هر یک از افراد تیم باید کاملا با دیگر اعضا هماهنگ باشد تا بتوان به پیروزی دست یافت. این هماهنگی از طریق صحبت صوتی از داخل بازی امکان‌پذیر است و به راحتی در دسترس همه قرار دارد. اصولا باید هدف اصلی بازی آن باشد که تیم مهاجم بمب را خنثی کند و تیم مدافع، از خنثی شدن بمب جلوگیری کند. با این حال، امروزه روند بازی به سمتی رفته که کمتر کسی به این امر اهمیت می‌دهد و کشتن و نابودی تیم حریف در اولویت قرار دارد. همچنین بخشی به نام Ranked در بازی وجود دارد که به نسبت مهارت شما، شما را در یکی از دسته‌های مشخص شده قرار می‌دهد و شما باید با پیروزی و ارتقای مهارتتان، به رده‌های بالا و دسته‌های بالاتر برسید. با توجه به موارد ذکر شده، آن دسته از بازیکنانی که علاقه دارند تا در رقابتی کاملا تاکتیکال، حساس و گاهی استرس‌زا شرکت کنند، این بازی مخصوص آنان است.بازیکنانی که می‌خواند به کند و کاو در بازی بپردازید، این بازی مناسب آنان نیست چراکه محتوای خوبی در این حیطه برای آنان تدارک دیده نشده.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

مهم‌ترین چیزی که می‌توان به آن اشاره کرد، قیمت مربوط به آیتم‌های قابل خریداری در بازی است. بازی شامل سیزن پس سالانه به قیمت 30 دلار است. پول خاصی در بازی وجود دارد که در بسته‌های 10 تا 100 دلاری عرضه میشوند و بازیکن می‌تواند اقدام به خرید آنان بکند. همچنین ظاهرهایی جدید برای اپراتورها و اسلحه‌های وجود دارد که قیمتی بین 5 تا 10 دلار دارند.

خلاصه‌ی آن: گران‌ترین قیمت برای خرید از بازی، 100 دلار بوده و ارزان‌ترین آن‌ها 5 دلار.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

ماجرای بازی

در بازی شاهد داستان همیشگی جدال بین 2 گروه مخالف هم هستیم. هدف اصلی بازی از بین بردن تیم حریف به صورت کلی، دفاع از منطقه‌ی بمب‌گذاری شده برای یک تیم و البته خنثی کردن آن برای تیم دیگر است. در این میان شاهد استفاده و طراحی بسیار دقیق اسلحه‌های گرم هستیم. هر تیم با از بین بردن کامل اعضای تیم حریف، خنثی سازی بمب و یا حفاظت از ان در زمان مقرر شده، می‌تواند پیروز هر دست از بازی باشد. در بخش Ranked حداقل باید 4 دست از بازی بگذرد و تیم برنده با حداقل اختلاف 2 امتیاز تیم حریف را مغلوب کند.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): پلی استیشن 4، اکس باکس وان، ویندوز، پلی‌استیشن 5، اکس باکس سریز اکس

نام ناشر: یوبی سافت

نام توسعه دهنده: یوبی سافت

تاریخ آخرین به روزرسانی: یازدهم آذر سال 99

نکات برجسته بازی: بازی مسابقاتی کاملا جهانی و حرفه‌ای دارد، تنها عنوانی است که در زمان عرضه نمراتی قابل قبول گرفت ولی اکنون با آپدیت و به روزرسانی بسیاری از سایت‌ها دوباره به نقد آن پرداخته و نمره‌ی کامل به ان داده‌اند، همچنین این بازی در سال‌های 2016، 2018 و 2019 جزو نامزدهای بهترین بازی در حال گسترس قرار داشت.

نیاز به اینترنت: دارد

امکانات آنلاین: خرید، تبلیغات، چت صوتی، دوستی، جدول رتبه‌بندی، رویداد، تشکیل گروه، چالش.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: خیر

نشان‌ها: نشان ممنوع بودن / نشان همراهی والدین

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محمد مهدی خدائی

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 18+ گزارش نظر
همجنس گرایی

در آخرین آپدیت این بازی یک شخصیت همجنسگرا به بازی اضافه شد. البته نمی دونم شما کاراکتر های بازی رو چک می کنید یا نه گفم اطلاع رسانی کنم. چون این که این بازی معرفی بشه زیاد چیزی مناسبی نیست البته الان همه گیمر ها از این بازی استفاده می کنند

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه