• امروز : 30 فروردین 1403
logo

آخرین مطالب

مطالب ویژه

سیب زمینی یک مُهر ساده

اگر تا به حال از سیب زمینی برای درست کردن یک مُهر چاپ استفاده نکرده اید نمی دانید کودکتان از چاپ با این مُهر چه لذتی می­برد. او از اینکه  سیب­زمینی تا کنون فقط نقش یک خوراکی را داشته حالا در کار هنری از آن استفاده می کند متعجب می­شود. فکر می کنید از چه خوردنی های دیگری می توان این طور استفاده کرد؟ آنچه نیاز دارید: سیب زمینی رنگ کاغذ سفید شروع کنید:
  1. یک سیب زمینی را از وسط برش زده و با خودکار طرح دلخواهی را رسم کنید. با نوک چاقو طرح را عمیق­تر برش بزنید.
2.مانند تصویر با چاقو دور سیب زمینی را برش بزنید. و تکه های اطراف طرح برجسته را جدا کنید. 3.مُهر آماده است آنرا به فرزندتان نشان دهید. چه نظری دارد؟ 4.روش ساده تر برای ساخت مهر برش زدن سیب زمینی به صورت شکل مورد نظر است . مانند تصویر زیر: 5.درست کردن مُهر با اشکال هندسی بسیار ساده است. وقتی مُهر آماده شد کمی رنگ و کاغذ سفید مقابل فرزندتان بگذارید. مُهر را به دستش دهید. می داند که چه کاری می توان با آن انجام داد؟ 6.کودک از کار با این مُهر لذت می برد و ممکن است یک کاغذ سفید را با این مهر پر کند. 7.کودکان بزرگتر ممکن است بخواهند با این مُهر یک نقاشی با موضوعی که در ذهن دارند بکشند. در تصویر زیر کودک با مُهر مثلثی درختان یک جنگل را رسم می کند. درست کردن مهر رنگین کمان هم بسیار ساده است. در تصویر زیر مهر متفاوتی ساخته شده است که اگر زحمت ساخت آنرا بکشید کار با آن برای کودکتان تجربه خاصی خواهد بود.

جوجه کاموایی

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

افزودن دیدگاه

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!