شما با وسایل ساده می توانید کاردستی های زیبا و دوست داشتنی درست کنید، در این مطلب آموزشی قصد داریم تا به شما دوستان عزیز نحوه و چگونگی ساخت عروسک سیمی را آموزش دهیم.

شما به کمک مقداری سیم، نخ کاموا و کاغذ می توانید عروسک سیمی بسازید و از آن به عنوان یک وسیله تزئینی یا یک هدیه به کودک خود استفاده کنید. روش کار بسیار آسان می باشد و با کمترین هزینه می توانید به نتیجه مطلوب برسید.

مرحله اول: ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید:

سیم (مقداری نخ کاموا را دور سیم مسی یا فلزی به صورت پیچشی پیچانده و با چسب بچسبانید)

شکلک های کاغذی (یا خودتان آن ها را روی کاغذ بکشید)

ماژیک یا خودکار یا مداد

قیچی

مرحله دوم: در این قسمت اگر شما شکلک هایی از حیوانات را روی کاغذ کشیده اید را با قیچی برش بزنید و از داخل کاغذ در بیاورید. همچنین می توانید از شکلک های آماده از روی کاغذ ها یا مجله ها استفاده کنید.

مرحله سوم: سپس مقداری سیم تهیه کرده و مقداری نخ کاموا را دور تا دور سیم مسی یا فلزی به صورت پیچشی با چسب بچسبانید و سپس یک ماژیک تهیه کنید و قسمتی از ابتدای آن را خالی بگذارید و ادامه ی آن را دور ماژیک یا خودکار بپیچانید. و انتهای آن را نیز مقداری خالی بگذارید. همانند تصویر زیر.

 

مرحله چهارم: سپس قسمت از سیمی را که دور ماژیک نپیچانده اید را روی آن یک شکلک بچسبانید و سپس طرف دیگر آن را از حالت عمودی به شکل افقی در آورید و به عنوان دم از آن استفاده کنید. همانند تصویر زیر.

مرحله پنجم: در این بخش مقداری سیم تهیه کنید و به زیر شکلک بچبانید یا از درون سیم عبور دهید و از آن به عنوان دو دست حیوان استفاده کنید.

مرحله ششم: همانند مرحله قبل مقداری سیم تهیه کنید و به زیر دم حیوان برایش پاها را بسازید.

مرحله هفتم: در نهایت شما توانسته اید با سیم و مفداری کاغذ عروسک سیمی بسازید. شما می توانید بر حسب خلاقیت خود همانند تصویر زیر عروسک سیمی مختلفی را بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.