• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی بازی کالاف دیوتی: مدرن وارفیر || (Call of Duty: Modern Warfare II)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2002 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

داستان بازی حول موضوع ترور ژنرال قربانی (شهید سپهبد سلیمانی) می‌گذرد. سپاه قدس به دنبال انتقام از آمریکاست. در این راه می‌خواهد خاک آمریکا را هدف موشک قرار دهد؛ اما آمریکا به کمک متحدانش این حمله را خنثی می‌کند! بازی نشان می‌دهد ایران و روسیه سلاح‌های سنگین به نیروهای افراط‌گرای اسلامی می‌فروشند و منطقه را ناامن کرده‌اند! روند بازی یک اکشن پرهیجان با گرافیکی بالاست، به همین دلیل اثرگذاری آن بر روی بازیکن و دید منفی و تاریکی که نسبت به ایران پیدا می‌کند قطعاً جدی و عمیق خواهد بود. این بازی به دلیل ضدایرانی‌بودن نشان ممنوعیت کدومو را گرفته است.

ژانر : اکشن

17 مناسب خانواده 102 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 15 +
بر اساس 4 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

این بازی رکورد فروش در روز اول را نسبت به نسخه‌های پیشین خود شکست.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

کدومو در این ارزیابی بخش کمپین یا داستانی بازی را بررسی کرده است، بازی بخش آنلاین هم دارد که در این ارزیابی به آن پرداخته نشده است.

لازم است بدانید هدف از بازی‌های کال‌اف‌دیوتی مدرن وارفیر، توضیح دلیل حضور آمریکا، جنگ و کشتار آنان در منطقه خاورمیانه است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره خشونت در بازی‌های رایانه‌ای می‌توانید با فرزندتان گفتگو نمایید.

والدین عزیز، ابتدا نیاز است این پرسش مطرح شود که به عنوان یک والد و همراه فرزندمان، در مورد اتفاقات و اخبار خاورمیانه چه میزان اطلاع داریم؟ اگر دانش کافی را در این حوزه دارید، برای روشن‌شدن موضوع می‌توانید به فرزندتان کمک کنید. در غیر این صورت نیاز است دانش خود را در مورد اتفاقات منطقه بالا ببرید. اصلا همین بازی می‌تواند بهانه ای باشد برای تماشای مستندو فیلمهای مرتبط با حوادث منطقه و یا مطالعه اخبار و تحلیل های مختلف در مورد نقش ایران و آمریکا در حوادثی که رخ داد.

ادامه متن

ماجرای بازی

ارزیابی پیش‌ رو نسخه داستانی یا کمپین کال‌اف‌دیوتی است. این بازی در ژانر اکشن عرضه و در ادامه نسخه‌های قبلی آن وارد بازار شده است. در این لینک می‌توانید داستان نسخه قبلی را مطالعه بفرمایید.

داستان بازی در نسخه پیشین زمانی تمام می‌شود که گروه افراط‌گرایی القتله به تجهیزات سنگینی دست پیدا کرده‌اند و به هیچ‌کس رحم نخواهند کرد. مأموریت جدید در بازی، پیداکردن منبعی است که این تجهیزات را به آن‌ها فروخته است. داستان از جایی شروع می‌شود که نیروهای ایرانی سپاه قدس با همکاری روسیه در حال تجهیز نیروهای القتله هستند. آمریکا با کمک تیم نیروی ویژه خود سعی دارد از این اقدامات تروریستی جلوگیری کند. در اولین قدم به کمک گوست (شخصیت اصلی این سری بازی)، آقای قربانی (شهیدسلیمانی) ژنرال ارشد سپاه قدس را هدف موشک قرار می‌دهد. بازیکن در نقش موشک، مامور رساندن موشک به هدف است!

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): PlayStation 5, Xbox Series X and Series S, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

نام ناشر: Activision

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : علیرضا خدیر

۲۹ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 13 +

من از این برنامه خیلی خوشحالم این برنامه خیلی خوب است

بزرگسال

توسط : علیرضا خدیر

۲۹ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 13 +

من از این برنامه خیلی خوشحالم این برنامه خیلی خوب است

بزرگسال

توسط : حسین مصطفایی

۲۹ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 16 +

تیر اندازی و خونریزی با انواع سلاح ها باعث ترس کودکان میشود

بزرگسال

توسط : حسین مصطفایی

۲۹ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 16 +

تیر اندازی و خونریزی با انواع سلاح ها باعث ترس کودکان میشود

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کالاف دیوتی: مدرن وارفیر ||

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!