• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم پدرانه (fatherhood)

author-img

توسط : معصومه جویباری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم کمدی و درام محصول جدید کمپانی نتفلیکس است. این اثر سینمایی داستان پدر تنهایی را روایت می‌کند که پس از مرگ غیرمنتظره‌ی همسرش، در تلاش است تا دختر نوزاد خود را بزرگ کند و در این مسیر با چالش‌های فراوانی روبه‌روست. اما تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا هر آنچه را برای فرزندش بهتر است فراهم کند. فیلم نمایانگر پیام‌های مثبتی همچون عشق به فرزند، ارزش خانواده، حمایت از یکدیگر و غلبه بر سختی‌ها و مشکلات است.

سال 2021 109 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در قسمتی از فیلم به کلیشه‌های جنسیتی درمورد نوع پوشش اشاره شده است. قانون مدرسه برای یونیفرم، دامن برای دختران و شلوار برای پسران است. مدی دوست ندارد از دامن استفاده کند و حتی در انتخاب لباس‌هایش معمولاً لباس‌های پسرانه را ترجیح ‌می‌دهد. پدرش نیز در این زمینه حامی اوست و حتی در آخر برای حمایت از مدی یک روز با دامن به سر کار می‌رود. هرچند که این قانون‌شکنی عواقبی برای مدی دارد اما درنهایت مدرسه قانون خود را درمورد لباس یونیفرم تغییر می‌دهد.

شما می‌توانید با نوجوان خود درمورد این مسئله با توجه به صلاح‌دید خود گفت‌وگو کنید. در این اثر به‌خوبی زحمات پدر و مادر در جهت پرورش فرزند به تصویر کشیده شده که می‌تواند احساس قدردانی و قدرشناسی فرزندان را موجب شود و یا در آن‌ها آمادگی ذهنی برای پذیرش مسئولیت در زندگی آینده ایجاد کند. شما می‌توانید با بیان چالش‌های خودتان در این زمینه با فرزند خود گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

شخصیت مت را قبل از پدرشدن و بعد از آن مقایسه کنید. چه ویژگی‌های مثبتی در مت به عنوان یک پدر می‌بینید؟ به نظر شما پدرها چگونه می‌توانند در تربیت فرزند نقش مؤثری داشته باشند؟ چه مهارت‌هایی را باید بیاموزند؟ مت چگونه توانست با مرگ همسرش کنار بیاید؟ او چطور مدی را با این مسئله مواجه کرد؟ فرزندپروری با حضور یک والد چه چالش‌هایی دارد؟ مت چگونه توانست یاد مادر را برای مدی زنده نگه دارد؟ درمورد این مسئله که انتخاب مدی درمورد لباس‌هایش متفاوت است چه برداشتی دارید؟ آیا عکس‌العمل پدر را مناسب می‌دانید؟ دوستان مت چه ویژگی‌های مثبتی داشتند و چطور او را در چالش‌ها همراهی می‌نمودند؟

خلاصه: یک پدر خوب باید چه ویژگی‌ها و توانایی‌هایی داشته باشد و به چه مهارت هایی برای فرزندپروری لازم دارد؟

داستان اثر

مت و لیز قرار است به زودی صاحب فرزند شوند. یک روز پس از به‌دنیاآمدن دخترشان، لیز جان خود را از دست می‌دهد. مت باوجود این فقدان تصمیم دارد در خانه‌ی خودش بماند و به‌تنهایی از دخترش مدی مراقبت کند و از کسی کمک نگیرد.

این مسئولیت با چالش‌های فراوانی برای مت همراه است؛ زیرا او چیز زیادی درمورد نگهداری از نوزاد نمی‌داند و درادامه مسائلی مانند گریه‌های مداوم نوزاد، کولیک، بی‌خوابی‌های شبانه و... همگی به چالش‌های مهمی در زندگی مت تبدیل می‌شود. به‌تدریج با بزرگ‌ترشدن مدی چالش‌های مهم‌تری شکل می‌گیرد که داستان را درمورد تمامی تصمیم‌های پدرانه‌ی مت پیش می‌برد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان:  Paul Weitz  پل ویتز

 نویسنده: Dana Stevens دنا استیونز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پدرانه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>