• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال زخم کاری

author-img

توسط : فاطمه سادات حجتی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2901 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«زخم کاری» سریالی اجتماعی و نوآور با اقتباس از رمان «بیست زخم کاری» نوشته‌ی محمود حسینی‌زاد و «مکبث» اثر ویلیام شکسپیر است. این اثر محصول کشور ایران در سال 1400 است.

این سریال داستان مردی به نام «مالک» را روایت می‌کند که دلال یک هولدینگ خانوادگی است. از نظر «سمیرا»، همسر مالک، حقوقی که به مالک پرداخت می‌شود متناسب با میزان کاری که انجام می‌دهد نیست. به‌همین‌خاطر آن‌ها نقشه‌ی قتل «حاج عمو»، مدیرعامل هولدینگ را می‌کشند.

در این سریال، میزان خشونت به دلیل رفتارهای نامناسب خانوادگی و قتل زیاد است. همچنین ناهنجاری اجتماعی به دلیل مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی بالاست.

ژانر : اجتماعی

سال 1400 میانگین قسمت‌ها: 58 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین گرامی باید توجه داشته باشند که محتوای این فیلم خیانت و فریب دادن در راستای کسب ثروت است؛ لذا این موضوع برای فرزندان با سن کم مطلوب نیست. از سویی دیگر رابطه‌ی عاطفی میثم و مائده با وجود اطلاع خانواده‌ها به شیوه‌ای مناسب و هنجار نشان داده می‌شود؛ در حالی که این نوع ارتباط به دلیل هیجانات دوران نوجوانی ممکن است خطر ساز باشد.

دراین‌باره بخوانید:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید که آیا حقیقتاً حقی از «مالک» ضایع شده بود یا تنها تصوّر او و «سیمرا» بود؟

آیا «مالک» برای گرفتن حق خود راه درستی انتخاب کرده است؟

ادامه متن

داستان اثر

سریال «زخم کاری» داستان شخصی به نام آقای «مالک مالکی» است که در یک هولدینگ خصوصی نقش دلال را دارد و قراردادهای بزرگی را برای شرکت منعقد کرده است. مالکی در یک خانواده‌ی فقیر متولّد شده بود که با حمایت عمویش که رئیس هولدینگ است، تحصیلات خود را در لندن به پایان رسانده و اکنون در شرکت او مشغول کار است.

«سمیرا»، همسر مالک، او را تحریک می‌کند که در این شرکت حق او ضایع شده است و نسبت به بقیه و کاری که می‌کند، به او توجه کمتری می‌شود. این صحبت‌های سمیرا در مالک اثر می‌کند و او در یک قرارداد خارجی به جای شماره‌حساب شرکت، شماره‌حساب خودش را اعلام می‌کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: محمدحسین مهدویان 
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد زخم کاری

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!