• امروز : 2 بهمن 1400
logo

نقد و بررسی فیلم ونوم (Venom )

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«ونوم» یک انگل فضایی است که ادی براک را به عنوان میزبان خود انتخاب می‌کند و بدین شکل ادی قدرت‌های ماورایی پیدا می‌کند. ونوم می‌خواهد به ادی کمک کند تا زمین را از حمله‌ی هم‌نوعان خود نجات دهد. این فیلم خشونت‌های شدیدی مثل خورده شدن انسان‌ها را به تصویر می‌کشد.

سال 2018 112 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 17 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«ونوم» محصول سال 2018 یکی  از فیلم‌های پرطرفدار کمپانی مارول است که این‌بار یک انسان (ادی) با قدرت گرفتن از یک انگل فضایی (ونوم) برای خود شخصیتی خاکستری می‌سازد که نه می‌توان گفت ابرقهرمان است و نه ضد قهرمان. شاید همین کامل نبودن شخصیت اصلی (ادی)، بازنده بودن و مشکلات او برای مقابله با ترس‌هایش، او را نیازمند ونوم می‌کند. ونوم نیز شخصیت کاملی ندارد. او میل به خوردن موجودات زنده خصوصا انسان‌ها دارد و در سیاره‌ی خود یک بازنده است. می‌بینیم که مشکلاتی در کنترل خشم خود دارد، اما با کمک ادی می‌تواند موجود بهتر و مفیدتری باشد.

ارزیابی بخش دوم ونوم (بگذارید کارنیج بیاید) را از اینجا بخوانید!
ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد ماهیت تخیلی بودن این فیلم ها با فرزندان خود صحبت کنید. علاقه به موجودات فضایی و باور به وجود آن‌ها می‌تواند برای فرزندان شما بسیار جذاب باشد. دراین مورد در منابع علمی‌ جستجو و با یکدیگر گفتگو کنید.

از فرزندان خود بپرسید آیا شرکت‌های مختلف برای بهتر کردن زندگی بشر مجاز به آزمایشات انسانی هستند؟ آزمایشات حیوانی چطور؟ درباره‌ی عواقب این آزمایشات با فرزندان خود صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

یک سفینه‌ی فضایی از «شرکت بنیاد زندگی» به مدیریت «کارلتون دریک» در منطقه‌ای از شرق آسیا سقوط می‌کند. این سفینه حامل موجوداتی بیگانه به نام «سیموبیت» می‌باشد. یکی از این سیموبیت‌ها که «ونوم» نام دارد توسط شرکت پیدا نمی‌شود و به طور سرگردان روی زمین باقی می‌ماند. روزنامه‌نگاری به‌ نام «ادی براک» درگیر یک پرونده‌ی افشاگری علیه این شرکت می‌شود، چرا که شرکت زندگی بر روی انسان‌ها آزمایش‌های خطرناکی انجام می‌دهد و باعث مرگ آنها می‌شود. شرکت زندگی بنا دارد تا سیموبیت‌ها را بر روی انسان‌ها امتحان کند تا میزبان اصلی را برای آنها پیدا کند. هدف این شرکت از این کار دادن زندگی بهتری به بشریت است. اما ادی در جریان ماجرایی از کار بیکار شده و در یک اتفاق تصادفی دچار نوعی انگل فضایی می‌شود. این انگل که میل به خوردن شدید دارد همان «ونوم» است. ونوم شروع به حرف زدن با ادی می‌کند و متوجه می‌شوند که موجودات دیگری هم شبیه به ونوم (سیموبیت‌ها) به زمین آمده‌ و قصد دارند تا هم‌نوعان خود را به زمین بیاورند تا از انسان‌ها تغذیه کنند. ونوم از زمین خوشش آمده و تصمیم می‌گیرد به ادی کمک کند تا جلوی هم‌نوعانش را بگیرد. ادی که حالا توسط ورود ونوم به بدنش دارای قدرت‌هایی ماورایی مانند: سرعت، چابکی و انعطاف ابرانسانی، تنیدن تار طبیعی، بالا رفتن از هر سطحی، مقاومت در برابر حواس عنکبوتی و... شده است در مبارزه‌ای سخت در برابر همنوعان ونوم قرار می‌گیرد و در نهایت بعد از ماجراها و درگیری‌های فراوان ونوم همنوعان خود را می‌کشد.

جزئیات اثر

کارگردان: روبن فلیشر/Ruben Fleischer

نویسنده: جف پینکنر، اسکات روزنبرگ، کلی مارسل/ Jeff ‌ Pinkner،Scott Rosenberg ،Kelly Marcel

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : HESAM FT

۱ بهمن ۱۴۰۰

مناسب سن 17 +
گزارش نظر

بسیار بد و نامناسب

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : یاسر دیانی

۱۱ آذر ۱۴۰۰

مناسب سن 17 +
گزارش نظر

فیلم سراسرخشونت وترس و القای مفاهیم نامناسب

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ونوم

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>