• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی فیلم نوارآهنگ (Mixtape)

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3187 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
فیلم «نوار آهنگ» به کارگردانی والری وایس در سال 2021 ساخته‌شده است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در ژانر کمدی و درام است. روایت دختری است که از پدر و مادرش مرحومش فقط یک نوار دارد. او به دنبال معانی این نوار می‌رود ولی درنهایت متوجه می‌شود که نیازی نیست به دنبال پدر و مادرش بگردد بلکه مهم این است که با مادربزرگش مهربان باشد و قدردان زحماتش باشد.

ژانر : درام

سال 2021 93دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم فاقد صحنه‌های خشونت‌آمیز و ترس است. اگر نوجوانی دارید که ترسو است یا اعتمادبه‌نفس کمی دارد این فیلم را همراه با او ببینید. شخصیت بورلی را برای او شرح دهید و سعی کنید با او از ترس‌هایش صحبت کنید.

اگر فرزندتان پدر یا مادر ندارد توصیه می‌شود حتماً این محصول را ببینید زیرا بورلی فهمید که نیازی نیست به گذشته‌اش و پدر و مادرش فکر کند تا آن‌ها را بیشتر بشناسد بلکه شاد زیستن و شادی بخشیدن به عزیزان از همه‌چیز مهم‌تر است.

مادربزرگ بورلی به خاطر اشتباهی که در حق دخترش کرده بود و باعث شده بود او در سن کم باردار شود تصمیم گرفته بود که نوه‌اش را جور دیگری بزرگ کند و به او سخت‌گیری‌هایی می‌کرد. والدین باید بدانند اشتباهی که خود یا اطرافیانشان درگذشته انجام داده‌اند نباید خللی در زندگی فرزندانشان به وجود بیاورد. تمرکز بر روی یک مسئله باعث می‌شود شما از مسائل مهم‌تری غافل شوید. پس سعی کنید همیشه اعتدال را حفظ کنید و از سخت‌گیری و سهل گیری‌های بی‌جا خودداری کنید تا باعث پنهان‌کاری فرزندانتان نباشید. سعی کنید با آن‌ها دوست باشید تا هر اتفاقی که برایشان می‌افتد یا در ذهن دارند را اول به شما بگویند. گاهی با او همراهی کنید و گاهی به او فرصت اشتباه کردن بدهید.

سعی کنید به‌طور غیرمستقیم دوستان فرزندانتان را بشناسید. دوستان تأثیر به سزایی بر روی فرزندانتان خواهند داشت.

خلاصه: توجه به عواطف و احساسات نوجوانان بسیار سخت است پس سعی کنید بیش‌تر با آن‌ها دوست باشید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از او بپرسید کدام ویژگی شخصیت بورلی به او شباهت دارد؟تنها بودنش یا پنهان‌کاری یا ترسو بودنش و...؟

 از او بپرسید اگر جای بورلی بود چه حسی داشت؟

 از او بپرسید از چه چیزهایی می‌ترسد؟چرا؟

نظرش را در مورد پنهان‌کاری‌های بورلی بپرسید. اگر او به‌طور پنهانی به کنسرت نمی‌رفت متوجه یک سری مسائل نمی‌شود و به طبع غمگین هم نمی‌شد.

از او بپرسید آیا دوستانی مانند دوستان بورلی دارد که موقع سختی کمکش کنند؟ آیا دوستانی هستند که قابل‌اعتماد باشند؟

خلاصه: با بیان سؤالاتی سعی کنید از عواطف و احساساتش باخبر شوید.

داستان اثر

در سال1999 دختری به نام بورلی مودی نوار آهنگی را پیدا می‌کند که از پدر و مادرش به یادگار مانده است. او در دوسالگی والدینش را در تصادفی از دست می‌دهد. اما نوار آهنگ‌ها خراب می‌شود و او برای پیدا کردن آهنگ‌ها به نوار فروشی می‌رود و با کمک دوستش الن معنای آن‌ها را پیدا می‌کند. او حتی به کنسرتی که پدر و مادرش درگذشته باهم می‌رفتند هم می‌رود و متوجه می‌شود که مادرش صدای خوبی داشته است و به‌خوبی موسیقی می‌نواخته است. اما وقتی با پدرش دوست می‌شود زود باردار می‌شود و درنهایت تصادف می‌کند. بورلی فکر می‌کرد آمدنش برای پدر و مادرش دردسرساز بوده است اما مادربزرگش از خوشحالی پدر و مادرش وقتی او به دنیا آمده است، صحبت کرد و بورلی تصمیم گرفت دیگر به دنبال پدر و مادرش و آهنگ‌های آن‌ها نباشد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Valerie Weiss/والری ویس

نویسنده/ مترجم: Stacey Menear/استیسی منیر

نام تهیه کننده: Paddy Bickerton/پدی بیکرتون

نام بازیگران: Gemma Brooke Allen،Julie Bowen،Audrey Hsieh، Olga Petsa/گما بروک الن، جولی بون،اندری هسیه، الگا پتسا

نام شخصیت‌ها: بورلی مودی: دختر ترسویی است که به دلیل فوت والدینش با مادربزرگش زندگی می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Netter Productions،Reunion Pacific Entertainment/نتر پروداکشن، رینیو پاسیفیک اینترتیتمنت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نوارآهنگ

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!