• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی فیلم زیبای سیاه (Black Beauty)

author-img

توسط : ریحانه دماوندی ارزیاب کدومو

12 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2296 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

فیلم سینمایی «زیبای سیاه» محصول سال 2020 و برگرفته از رمانی مشهور به همین نام به قلم «آنا سیول» است. تاکنون از این کتاب کلاسیک فیلم‌های متعددی ساخته شده است. این فیلم روایتگر داستان اسبی سرکش و وحشی است که توسط انسان‌ها از خانواده‌اش جدا شده است. جو دختر نوجوانی است که پدرومادرش را در سانحه‌ی رانندگی از دست می‌دهد و غم او به قدری است که نمی‌تواند با کسی ارتباط برقرار کند، تااینکه با این اسب وحشی آشنا می‌شود.

جو و زیبا همدیگر را درک می‌کنند و درنهایت جو موفق به رام‌کردن او می‌شود، اما جریانات دیگری اتفاق می‌افتد. فیلم تقریباً روند کندی دارد و بیشتر بر رابطه‌ی جو و زیبا متمرکز است. فضای داستان به دلیل اندوه شخصیت‌های اصلی غمگین است و ممکن است برای کودکان زیاد خوشایند نباشد و بیشتر مناسب نوجوانان و بزرگسالان است. داستان فیلم به مفاهیمی مانند حقوق حیوانات می‌پردازد و سرشار از پیام‌هایی برای روبه‌رویی و تلاش برای گذشتن از سختی‌هاست.

ژانر : خانوادگی

سال 2020 110 دقیقه جزئیات کامل اثر
25 مناسب خانواده 8 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم سینمایی «زیبای سیاه» محصول 2020 و برگرفته از رمان مشهور «آنا سیول»، نویسنده‌ی قرن 19 میلادی است. از این رمان آثار متعددی ساخته شده است و نویسنده‌ی آن در پی به‌تصویرکشیدن رنج یک اسب از آزار و اذیت‌هایی است که از طرف انسان‌ها می‌بیند. راوی این فیلم ماده اسب سیاه وحشی و سرکشی است که به همراه مادر و گله‌اش در دشت زندگی می‌کنند اما به دلیل اشتباهی که از این اسب سرمی‌زند، انسان‌ها به گله حمله می‌کنند و آن‌ها را ازهم جدا کرده و با خود می‌برند.

زیبا (بعدها این اسب با این نام خوانده می‌شود) توسط مرد مهربان و صبوری به نام جان خریداری می‌شود تا او را رام کند، ولی زیبا به دلیل جدایی از مادر و اندوهی که تحمل می‌کرد به‌هیچ‌عنوان رام نمی‌شد و به سرکشی ادامه می‌داد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توانید با فرزندانتان درباره‌ی داستان اصلی رمان «زیبای سیاه» صحبت کنید و اینکه چه مسئله‌ای باعث شده تا این رمان مشهور شود و چندین اثر از آن ساخته شود؟ اگر آثار دیگری از این رمان دیده‌اید می‌توانید با هم مقایسه کنید. زیبا و جو چگونه استقامت و مقاومت نشان دادند و از مشکلات عبور کردند؟ چه ویژگی های مثبتی در جو و زیبا بود؟

خلاصه: جو و زیبا چگونه و با تکیه بر چه ویژگی‌هایی از مشکلات عبور کردند؟

داستان اثر

«زیبای سیاه» داستان اسب وحشی‌ای را روایت می‌کند که توسط انسان‌ها از گله و خانواده‌ی خود جدا می‌شود و به جان مندلی فروخته می‌شود تا رامش کند، اما جان در رام و تربیت‌کردن زیبا موفق نبود. جان خواهرزاده‌ای به نام جو داشت که پدر و مادرش را در حادثه‌ی رانندگی از دست می‌دهد و حضانت او بعد از این ماجرا به جان واگذار می‌شود.

جو از نظر روحی در شرایط خوبی نبود و با جان هم سر ناسازگاری داشت، تااینکه کم‌کم رابطه‌ای میان جو و زیبا شکل می‌گیرد و زیبا (این نامی است که جو بر این اسب می‌گذارد) که با همه ناسازگار بود توسط جو تربیت و رام می‌شود و این امر باعث می‌شود حال هردوی آن‌ها بهتر شود.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: اشلی آویس / Ashley Avis

نویسنده: اشلی آویس / Ashley Avis

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد زیبای سیاه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>