• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آویشن کوهستان وحشی

آویشن کوهستان وحشی

بررسی تخصصی فیلم Wild Mountain Thyme

author-img

توسط : معصومه جویباری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آویشن کوهستان وحشی» فیلمی ایرلندی-انگلیسی و ساخته‌ی سال 2020 است. این فیلم داستان دو جوان ایرلندی است که در همسایگی یکدیگر مزرعه‌داری می‌کنند. رزماری و آنتونی بااینکه مانعی برای ازدواجشان وجود ندارد، از صحبت‌کردن درباره‌ی ارتباطشان طفره می‌روند. هردوی آن‌ها در طی داستان والدین خود را از دست می‌دهند و بعد از دوره‌ای تنهایی، رزماری که زن جسوری است آنتونی را وادار می‌کند تا دلیل امتناعش را بیان کند و درنهایت او را قانع می‌کند که آن‌ها برای ازدواج با یکدیگر کاملاً مناسب‌اند.

سال 2020 100 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

پدر رزماری، کریس، عادت دارد که کلاغ‌ها را با سلاح شکاری‌اش بکشد و برای این کارش دلیل منطقی مطرح نمی‌شود. در یک صحنه، آنتونی هنگام بحث با پدرش، لیوانی را به سمت پنجره پرتاب می‌کند و شیشه را می‌شکند.

جزئیات
ترس

در قسمت‌های پایانی فیلم، رزماری بعد از گفت‌وگو با آنتونی با سرعت رانندگی می‌کند و درنهایت با یک درخت برخورد می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رزماری بعد از مرگ پدرش، به سیگار و پیپ روی می‌آورد. اما بعدها به‌خاطر آنتونی این کار را ترک می‌کند. سیگارکشیدن در این فیلم به‌صورت متعدد نمایش داده شده است. اما موردتأیید فیلم نیست. در قسمتی که رزماری آنتونی را به خانه دعوت می‌کند، با پافشاری سعی دارد به آنتونی مشروب بدهد. نمایش مشروب در صحنه‌های دیگر نیز وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

در تم داستان این فیلم، نحوه‌ی زندگی ایرلندی‌ها محوریت دارد. آن‌ها مردمانی سخت‌کوش‌اند که اکثراً به کشاورزی می‌پردازند؛ به دنبال جلب‌توجه نیستند و زندگی ساده‌ی خود را بر تجمّلات ترجیح می‌دهند. آن‌ها به کلیسا می‌روند و به خدا اعتقاد دارند. اکثر آن‌ها خانواده‌دوست‌اند و ازدواج می‌کنند و برخلاف بعضی فرهنگ‌ها، تا آخر عمر درکنار شریک زندگی خود می‌مانند. در این فیلم، کلیشه‌ها جنسیتی مربوط به ضعیف‌بودن زنان نفی می‌شود. رزماری شخصیتی است که می‌تواند به‌اندازه‌ی یک مرد کار کند و از پس شغلش برآید که این ویژگی به‌خاطر حمایت پدرش در او به وجود آمده است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رزماری یک زن جسور است که کلیشه‌های جنسیتی مربوط به ضعیف‌بودن زنان را انکار می‌کند. پدر رزماری باعث اعتمادبه‌نفس و قدرت اوست و در او نگرشی ایجاد می‌کند که توانایی انجام هرکاری را داشته باشد. هنگامی که پدر آنتونی می‌خواهد زمینش را به آدام واگذار کند، رزماری سعی می‌کند وساطت کند و از حق آنتونی دفاع کند. پدر آنتونی نیز قبل از مرگش از آنتونی بابت اینکه قصد داشت او را از ارثش محروم کند عذرخواهی می‌کند و رابطه‌ی آن‌ها به حالت قبل برمی‌گردد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

در این اثر، چندین‌بار مرگ والدین اتفاق می‌افتد و شخصیت‌ها به‌نحوی درگیر کنارآمدن با فقدان والدین خود هستند و رزماری به‌همین‌خاطر به سیگارکشیدن روی می‌آورد. بهتر است والدین درخصوص این واکنش با فرزندان خود صحبت کنند.

در نسخه‌ی اصلی این اثر، صحنه‌های جنسی و گفت‌وگوهایی درباره‌ی گرایشات جنسی وجود دارد. توصیه می‌شود نوجوانان در معرض چنین محتواهایی قرار نگیرند و از نسخه‌ی پیشنهادی کدومو استفاده کنند.

خلاصه: نسخه‌ی اصلی این اثر شامل صحنه‌های جنسی است. توصیه می‌شود والدین برای فرزندان خود از نسخه‌ی پالایش‌شده استفاده نمایند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درمورد واکنش رزماری به مرگ والدینش و روی‌آوردن او به سیگار از فرزند خود بپرسید، در چنین شرایطی چه چیزی می‌تواند جایگزین سیگار باشد؟ چرا افراد در شرایط افسردگی یا تنهایی به سیگارکشیدن روی می‌آورند؟

درمورد اینکه چرا آنتونی نمی‌توانست علاقه‌اش به رزماری را با او در میان بگذارد گفت‌وگو کنید. در این فیلم، دیالوگ‌های تأثیرگذاری بیان شده است که صحبت درمورد آن‌ها هم می‌تواند مفید و معنادار باشد.

خلاصه: سؤالاتی پیرامون تصمیمات و واکنش‌های شخصیت‌ها نسبت به رویدادهای اطراف‌ می‌تواند در درک بهتر این اثر مؤثر باشد.

داستان فیلم

رزماری یک دختر ایرلندی قوی و مستقل است که می‌تواند به‌تنهایی مزرعه‌ی خانوادگی‌شان را اداره کند. او از کودکی نسبت به پسر همسایه، یعنی آنتونی، علاقه نشان داده بود. اما آنتونی به او توجهی نشان نمی‌داد.

رزماری به‌تازگی پدرومادرش را از دست داده و تلاش می‌کند که به‌نحوی به آنتونی برسد. آنتونی تاکنون میلی به ازدواج از خود نشان نداده و ازطرفی پدرش دوست ندارد که مزرعه‌ی خانوادگی‌اش پس از سالیان مدید، به‌خاطرنداشتن وارث از دست برود و قصد دارد مزرعه را به برادرزاده‌اش بفروشد.

آنتونی متوجه علاقه‌اش به رزماری می‌شود، اما جرئت نمی‌کند قدمی بردارد. تااینکه رزماری او را به خانه‌اش می‌آورد و سعی می‌کند بفهمد مشکل او چیست. آن‌ها با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند و درنهایت ازدواج می‌کنند.

جزئیات فیلم

کارگردان: جان پاتریک شنلی John Patrick Shanley

نویسنده: جان پاتریک شنلی John Patrick Shanley

تهیه‌کننده: آنتونی برگمن

بازیگران: امیلی بلانت، جیمی درنان، جان هم، کریستوفر واکنEmily Blunt ,Christopher Walken ، Jamie Dornan ، Jon Hamm

شخصیت‌ها:

رزماری مولدن: زن مزرعه‌دار سخت‌کوش و مستقلی است که از کودکی به آنتونی علاقه داشته است.

آنتونی رایلی: مزرعه‌داری است که در همسایگی رزماری زندگی می‌کند. او برای اینکه زمین مزرعه را به ارث ببرد باید ازدواج کند، اما آمادگی ازدواج را ندارد.

آدام: پسرعموی آنتونی است که در نیویورک زندگی می‌کند و قرار است مزرعه‌ی پدر آنتونی را بخرد.

کشور سازنده: ایرلند و انگلستان

کمپانی سازنده:  لایکلی استوری، پورت پیکچرز

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد