• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی بازی پابجی: بتل گراند (میدان نبرد) ( PUBG: BATTLEGROUNDS)

author-img

توسط : محسن رزاقی ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

753 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

با وجود تقویت همکاری، تفکر استراتژیک و آشنایی  با چند سلاح، با این حال نباید از ویژگی‌های منفی بازی مانند خشونت، غارت، نیمه برهنگی، ضعیف‌کشی غافل شد. امکانات آنلاین زیاد بازی، پیامدهای مختلفی می‌تواند داشته باشد.

ژانر : اکشن

سال 2017 جزئیات کامل اثر
8 مناسب خانواده 6 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

اولین بازی بتل رویال شناخته شده است که سر منشا تحول بزرگی در صنعت گیم شد. پابجی هم‌اکنون جزو بازی‌هایی‌ست که بالای 100 میلیون کاربر فعال دارد! در ابتدای سال میلادی 2021، پابجی خود را رایگان کرد که باعث شد تعداد بازیکنان افزایش پیدا کند.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

پابجی یک بازی در سبک بتل رویال و فراگیر است، به همین خاطر، اینکه فرزند شما، حتی اگر به سن مجاز برای بازی نرسیده باشد، به این بازی دعوت شود احتمال زیادی دارد. با توجه به رایگان شدن بازی و سبک‌های مختلفی که بازی در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، تمایل به استفاده از بازی بیشتر هم می‌شود.

روند بازی، بر اساس کشتن و حذف رقبا، غارت منابع آنها برای زنده ماندن و در نهایت پیروزی خود بازیکن یا گروه همراه اوست. این روند بازی، حساسیت در مورد اینکه بازیکن منفعت‌طلبی را تمرین کند و خودخواه بار بیاید را افزایش می‌دهد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

شاید برای شروع خوب باشد در مورد اینکه موضوع بازی چیست و چه کارهایی باید در بازی انجام داد صحبت کنید.

با توجه به امکان‌های ارتباطی بازی، حتما این هشدار را دهید که با غریبه‌ها در مورد مسائل شخصی صحبت نکند و نام کاربری و رمز عبورش را تحت هیچ شرایطی به دیگران ندهد.

ادامه متن

ماجرای بازی

در پابجی، هیچ داستان و محتوایی وجود ندارد. حتی برای انتشار محتواهای درون برنامه‌ای نیز محتوای خاصی عرضه نمی‌شود. به همین خاطر تنها نکته‌ای که می‌شود در این بخش توضیح داد،  روند و سبک‌های بازی‌ست. محور اصلی تمام حالت‌های بازی‌ کشتار است.  حالت اصلی بازی، بتل‌رویال است که در آن 100 بازیکن وارد نقشه وسیعی شده  و  با بقیه بازیکنان وارد نبرد می‌شود. آخرین فرد یا گروهی که از این جنگ زنده بیرون بیاید، برنده است. بازیکنان بدون هیچگونه سلاحی وارد میدان نبرد می‌شوند.  آنها باید تجهیزات را در جهان بازی پیدا کنند یا از میان تجهیزات کسی که کشته‌اند لوت یا غارت کنند. در این نبرد ذره‌ای رحم می‌تواند دردسرساز شود و بهترین راه شلیک تیر خلاص است.

غیر از بتل رویال بازی چند حالت دیگر دارد. اولین، حالت تیم دث مچ (مسابقه مرگ تیمی) است که در آن دو گروه 8 نفره علیه یکدیگر می‌جنگند و اولین تیمی که به 50 قتل برسد برنده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): windows / PS4 / XBOX one / PS5 / XBOX X/S Series

نام ناشر: KRAFTON, Inc.

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پابجی: بتل گراند (میدان نبرد)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>