• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی کالاف آف دیوتی ؛ کلدوار (Call of Duty: Black Ops Cold War)

author-img

توسط : محسن رزاقی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  کال آف دیوتی کلدوار داستان جدی دارد و عناصر امروزی را به شکل تاریخی مطرح می‌کند. سیستم انتخاب دیالوگ باعث می‌شود، بازی پایان‌های مختلف داشته باشد. جزئیات بازی زیاد است و بازیکن هیجان زیادی را در طول بازی تجربه می‌کند.  زامبی‌های بازی هم به نسبت ترسناک هستند ولی بیشتر خشونت شدید حساسیت برانگیز است. در بخش داستانی ایرانیان در بازی حضور دارند و تروریست هستند و از این جهت بازی در ایران ممنوعه اعلام شده است.

سال 2020 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

به خاطر تبلیغات و پشتیبانی مفصل از بازی، بازی به مدت دو سال مدوام، جزو پرفروش‌ترین بازی‌ها ست.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سری بازی کال آف دیوتی یا ندای وظیفه، از بازی‌های معروف تیراندازی‌ست که روند سریع و هیجان انگیزی دارد. این بازی بسیار نفس‌گیر است. بازیکن در این بازی مدام دلهره یک نبرد را دارد به همین خاطر اکیدا توصیه می‌شود با روش‌هایی مثل گفت و گو یا محدود کردن گام به گام مانع بازی کردن فرزند زیر 15 سال خود با این بازی شوید و بازی‌ها ی جایگزین پیشنهاد می‌شود.

این روند تند بازی،  مخصوصا در بخش آنلاین هیجان بازیکن را افزایش می‌دهد و ممکن است فرزندمان  بعد از بازی دقایقی بد خلق باشد که معمولا بعد از حدود نیم ساعت  انتظار می‌رود که به حالت عادی برگردد. بعد ازا انجام بازی‌های تند، هورمون‌های بدن، انرژی زیادری را در بدن  آزاد می‌کند که جز با فعالیت بدنی تخلیه نمی‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بازی بهانه خوبی برای تاریخ جنگ سرد و تحریف‌های آمریکایی‌ست.

 با توجه به انتخاب محور بودن بازی، بهانه خوبی برای اهمیت تصمیم‌هایی که در زندگی می‌گیریم  و پیامدهایی که به همراه دارد صحبت کنیم.

ادامه متن

ماجرای بازی

روند بازی کال آف دیوتی مثل سایر نسخه‌های این بازی مبتنی بر کشتار و حذف دشمنان است با اسلحه‌های مختلف است و بازیکن باید تلاش کند در مسیر مبارزه زنده بماند و دشمنان را به گلوله ببندد. در بخش زامبی هم روند اصلی با اندکی تغییر همین است.

داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که بعد از آزاد شدن گروگان‌های سفارتش در  ایران،  یک تیم از سازمان سیا با دستور مستقیم شخص رئیس جمهور ایالات متحده برای کشتن دو نفر از فاتحین سفارت اعزام می‌کند که  اول قاسم جوادی را   در هلند گیر می‌اندازند و متوجه می‌شوند که دومی به نام آرش  کدیور در ترکیه مشغول عملیات بزرگی‌ست. بعد از اینکه تیم به ترکیه می‌رود، متوجه می‌شوند که خطر بزرگتری  آمریکا را تهدید می‌کند و تازه  ماجرای اصلی آغاز می‌شود.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): PlayStation 4 - PlayStation 5 - Windows - Xbox One- Xbox Series X/S

نام ناشر:  Activision

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد کالاف آف دیوتی ؛ کلدوار

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>