• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی بازی سیمز۴ ( the sims 4)

author-img

توسط : مریم عظیمی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

606 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

بازی سیمز در ژانر نقش‌آفرینی طراحی شده است. مواردی مانند آزادی جنسی و نمایش روابط در آن دیده می‌شود.به همین دلیل برای کودک و نوجوان مناسب نیست. روند بازی به گونه‌ای است که مصرف‌گرایی را القا می‌کند. همچنین بستری برای تمرین روابط اجتماعی و مدیریت دخل و خرج  فراهم می‌کند..

ژانر : نقش آفرینی

7 مناسب خانواده 18 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در بازی سیمز بازیکن می‌تواند یک انسان بسازد و بدن و شخصیت او را طراحی کند. می‌تواند مهارت‌های مختلف کسب کند و ارتقای شغلی بگیرد، خانه بسازد، وسایل خانه بخرد، ازدواج کند و بچه‌دار شود. این بازی پرطرفدار، نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد.

سیمز بستری برای تمرین مدیریت دخل و خرج و روابط است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر از تکرار برخی کارها توسط او در بازی نگران شدید، پیشنهاد می‌کنیم که مداخله‌ی مستقیم و تند نکنید. ممکن است کارهای او از سر کنجکاوی باشد. برای بررسی این مورد از یک مشاور کمک بگیرید.

با فرزند خود راجع به اینکه شخصیت او نزدیک به کدام یک از گرایش‌های اولیه‌ی انتخابی در بازی سیمز می‌تواند باشد گفتگو کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

سیمز یک بازی در ژانر نقش‌آفرینی است در این بازی زندگی واقعی انسان‌ها از ساخت‌و‌ساز خانه تا جزئی‌ترین رفتارهای روزانه به نمایش درمی‌آید. بازیکن می‌تواند یک انسان بسازد و چهره، بدن، خلق‌و‌خو و حتی گرایش جنسی او را طراحی و انتخاب کند. در نقش شخصیت‌های بازی فعالیت‌های متنوعی را تجربه کند، مهارت‌های مختلف کسب کند، ارتقای شغلی بگیرد، خانه بسازد، وسایل خانه بخرد، ازدواج کند و بچه‌دار شود.پس می‌توان گفت یکی از از بخش‌های مهم آن مدیریت دخل‌و‌خرج و روابط بین شخصیت‌هاست

در بخش ساختن شخصیت‌ها، انتخاب‌های زیادی برای طراحی ظاهر و روحیات، پیش روی بازیکن است. همچنین می‌تواند از طریق گزینه‌ی «نوشتن داستان سیم»، با پاسخ دادن به یک سری سوال چند‌گزینه‌ای، یک شخصیت با ویژگی‌های روحی خودش در بازی بسازد. شخصیت‌های بازی نیازها و تمایلاتی دارند و با برطرف شدن آنها، احساس شادی و رضایت می‌کنند. این تمایلات برخاسته از ویژگی‌های شخصیتی و رفتارهای پیشین آنان است. در بازی امکان برقراری ارتباط جنسی و عاشقانه با هرکسی وجود دارد. بازیکن می‌تواند به شخصیت‌های‌ بازی فرمان‌ رفتار‌های خشن بدهد. عواقب رفتارها نمایش داده می‌شوند. مثلا بعد از ابراز خشونت، روابط سرد می‌شوند. امکان آزار فیزیکی و روانی کودکان و افراد پیر هم وجود دارد. شخصیت‌ها نمی‌توانند به یکدیگر آسیب جدی برسانند یا مرتکب قتل شوند.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): playstation 4 & 5 &…, microsoft windows, xbox one,mac operating systems

نام ناشر: electronic arts

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سیمز۴

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!