• امروز : 4 مرداد 1403
logo

نقد و بررسی انیمه کبدی آتشین ( Burning Kabaddi)

author-img

توسط : ریحانه دماوندی ارزیاب کدومو

9 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

548 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

 تاتسویا یوئیگوشی علی‌رغم داشتن استعداد ورزشی، تصمیم می‌گیرد از سال اول دبیرستان دیگر عضو هیچ تیم ورزشی‌ای نشود. تصمیم او زمانی عوض می‌شود که با ورزشی بدون تجهیزات یعنی «کبدی» آشناشده و ناخواسته عضو این تیم می‌شود. «کبدی آتشین» انیمه‌ای 12 قسمتی و در ژانر ورزشی است. این انیمه خشونت و ناهنجاری کمی دارد اما به دلیل اینکه ورزش کبدی، ورزشی خشن محسوب می‌شود بهتر است توسط نوجوانان بالای 12 سال دیده‌شود. اهمیت کارگروهی در این انیمه بسیار مشهود است.

ژانر : کمدی مدرسه‌ای ورزشی

سال 2021 12 قسمت 24 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمه‌ی کبدی آتشین محصول سال 2021 است. این انیمه 12 قسمت دارد و فصل‌های بعدی‌ای برای آن تائید نشده‌است.

یکی از اهداف ساخت انیمه‌های ورزشی این است که در کنار ایجاد سرگرمی و انتقال مفاهیم مورد نظر طراح، افراد مستعد و علاقه‌مند را با ورزش موردنظر آشنا کرده و آنها را به سمت علایقشان سوق دهد.

نوجوانان زیادی وجود دارند که برایشان کارگروهی  و کنار آمدن با دیگران مشکل است. شخصیت اول این انیمه هم به همین معضل دچار است، اما داستان طوری پیش می‌رود که مخاطب همراه با شخصیت اول داستان متوجه لزوم کارگروهی و همچنین مفهوم دقیق همکاری می‌شود.  این انیمه درکنار پیام‌های مثبت خود نکاتی دارد که بهتر است به آن توجه‌شود.

در چند صحنه خیلی کوتاه برخی روابط عادی پسران تیم کبدی را به اشتباه روابط رمانتیک تعبیر می‌کنند. این صحنه به دلیل اینکه مخاطب می‌داند سوتفاهم است ایجاد طنز می‌‌کند اما به همین دلیل هم ممکن است این مسئله در ذهن نوجوانان و کودکان عادی جلوه داده‌شود.

خلاصه: انیمه‌ای که لزوم وجود کارگروهی را به ما یادآوری میکند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

شما می‌توانید درمورد پیشرفت شخصیت‌ها در این انیمه صحبت کنید و مولفه‌هایی که به آنها در پیشرفت کمک می‌کند را برشمرید.

خلاصه: مفهوم دقیق همکاری چیست؟

داستان اثر

تاتسویا یوئیگوشی پسری مستعد در فعالیت‌ ورزشی است. از او به عنوان نابغه و توقف‌ناپذیر در فوتبال نام می‌بردند. اما با پیش‌آمدن اتفاقاتی او بعد از اتما دوره راهنمایی از دنیای ورزش بیرون می‌آید و حتی اعلام انزجار می‌کند. تاتسویا در دبیرستان نوکین ثبت‌نام می‌کند و آرزوی جدیدش این است که یک استریمر موفق ولی ناشناس در اینترنت شود.

یک روز سوما آزمیچی، سال اولی مدرسه نوکین، به خانه‌ی او می‌آید و از تاتسویا می‌خواهد که از باشگاه کبدی دیدن کرده و عضو شود زیرا باشگاه به فرد موثری مانند او احتیاج دارد. تاتسویا به شکل قاطع رد می‌کند اما سوما با او گلاویز می‌شود و او را به زور به باشگاه می‌برد. یوئیگوشی در باشگاه با جانشین کاپیتان یعنی ایورا ملاقات می‌کند. ایورا ابتدا با زبان نرم با او صحبت می‌کند تا تاتسویا به تیم ملحق شود. تاتسویا هرچند با دیدن بازی کبدی چیزی در قلبش تکان خورده اما باز به دلیل انزجارش از دنیای ورزش قبول نمی‌کند. ایورا ابتدا با تهدید و سپس با وعده‌ هایی می‌تواند او را وادار به پیوستن به تیم کند. حالا یوئیگوشی کنار دیگر اعضای تیم می‌کوشد تا مقام قهرمانی را به دست آورد و در این جریان چیزهای زیادی می‌آموزد.

جزئیات اثر

کارگردان: Ichikawa Kazuya نویسنده‌ی اثر: Takagi Shinji نویسنده‌ی مانگا: Musashino Hajime نویسنده‌ی رمان (light novel): نام بازیگران: Uchida Yuuma, Okamoto Nobuhiko,Furukawa Makoto نام شخصیت‌ها: تاتسویا یوئیگوشی:  یوئیگوشی نوجوانی 16 ساله است که در فوتبال به عنوان توقف‌‌ناپذیر شناخته‌می‌شد. او علی‌رغم مهارت بسیار بالای ورزشی از ورزش کناره‌گیری می‌کند و استریمر می‌شود. ظی یک اتفاق با باشگاه کبدی آشنا شده و دوباره به دنیای ورزش بازمی‌گردد. ماساتو اوجو: ماساتو نوجوان 18 ساله‌ای که کاپیتان تیم کبدی است. او بدنی ضعیف دارد اما مهارت‌های بالای او در این بازی باعث شده همه به ماساتو به عنوان یک کاپیتان لایق احترام بگذارند. او خودش را قوی‌ترین می‌نامد. کی ایورا: کی هم مانند ماساتو یک سال سومی است و دوست دوران کودکی اوست. در نبود ماساتو، کی جانشین اوست. او برخلاف ظاهر آرامش فردی دقیق و گاهی بدجنس است و به خوبی می‌تواند افراد تیم را کنترل کند و تعلیم دهد. سوما آزمیچی: سوما مانند یوئیگوشی یک سال اولی است که به تازگی وارد باشگاه کبدی شده‌است. او در کوهستان زندگی می‌کرده و زور زیادی دارد. کشور سازنده: ژاپن کمپانی سازنده: TMS Entertainment مخاطب اثر: نوجوان و بزرگسال هشتگ:# انیمه، #مدرسه‌ای، #کمدی، #ورزشی، #کبدی، #کار-گروهی، #تیم، #مسابقه، #رزمی، #رشد. دیالوگ‌های تأثیرگذار: فرقی نداره حریفت کیه تو همیشه باید تمام توانتو برای مبارزه به کار ببری. (یوئیگشی) من ماشین نیستم. نمی‌تونم دقیق طبق دستورالعمل‌ها رفتار کنم، ولی خوب دارم هم‌تیمی‌هام رو می‌بینم و درموردشون فکر می‌کنم. ( آزمیچی) فکر می‌کردم اگر خودم رشد کنم، می‌تونم کمبودهای هم‌تیمی‌هامو جبران کنم خود این اشتباه نیست ولی اینطوی فقط خودت رشد می‌کنی و از اطرافت غافل می‌شی. ( یوئیگشی)

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کبدی آتشین

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!