• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

یوآنفن

بررسی تخصصی انیمیشن Yuanfen

یوآنفن

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «یوآنفن» محصول کشور آمریکاست که در سال ۲۰۱۸ ساخته ‌شده است. داستان کودکی است که به دلایلی مادرش او را تنها می‌گذارد و او در رؤیاهایش خود را در بغل پاندایی، که در چین نماد صلح و آرامش است، می‌پندارد. درنهایت توسط خانواده‌ای به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود. امید به داشتن روزهای بهتر و تحمل سختی‌ها از مهم‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

سال 2018 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

وقتی مادر مجبور بود دخترش را از خود جدا کند، ترسی همراه با غم در نگاهش بود. ترس دوری دخترک از او، برایش بسیار سخت و ناگوار بود.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن روایت دل‌بستگی‌ها و تعلقات انسان‌هاست. گاهی انسان در زندگی ممکن است دچار فقدان عواطف و احساسات شود که برایش بسیار سخت است. دل‌کندن‌هایی که برایش تنهایی و غربت به‌همراه دارند؛ ولی مجبور است از آن‌ها برای رسیدن به فردایی بهتر عبور کند. دختربچه در رؤیاهایش غرق شد و خود را هم‌سفر با پاندا کرد تا اینکه توانست در آغوش مادر و پدری مهربان آرام گیرد.

جزئیات
الگوی مثبت

دختربچه وقتی از مادرش جدا شد، امیدش را از دست نداد و خود را غرق در رؤیاها کرد تا تحمل روزهای سخت برایش آسان‌تر شود. او خود را هم‌سفر با پاندایی کرد که برایش عشق و دوست‌داشتن و حمایتِ عمیق را به‌همراه داشت. او را نیز از دست داد تا در آینده فرصت‌های ارزشمند دیگری را به‌دست آورد.

آنچه لازم است والدین بدانند

«یوآنفن» روایت طفل یتیمی است که در سفری رؤیایی با پاندایی همراه می‌شود تا اینکه پدر و مادر جدیدی او را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند. پاندا در چین نماد صلح است و سپردن این کودک به او، پیامی از اعتماد، امید و آرامش به‌همراه دارد. ممکن است فرزندتان با تماشای این انیمیشن اندوهگین شود، حتماً او را در آغوش بگیرید و به او این اطمینان را بدهید که همیشه در کنار او خواهید بود. با فرزندتان درباره‌ی پیام‌های مثبت این انیمیشن کوتاه صحبت کنید. دختربچه دوبار تجربه جدایی را لمس کرده است؛ ولی هربار نور امیدی در چشمانش روشن بود و هیچ‌وقت مأیوس و ناامید نشد. همین امر باعث شد پدر و مادری مهربان او را در آغوش بگیرند و به فرزندخواندگی قبول کنند.

با فرزندتان درباره‌ی مفاهیمی همچون صبر، تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها، امید به آینده‌ای بهتر صحبت کنید و مثال‌های عینی در این زمینه برای او بیان کنید. اگر احتمال می‌دهید این انیمیشن در روحیه فرزندتان، به‌خصوص اگر دختر است، تأثیر زیادی می‌گذارد، او را از تماشای آن منصرف کنید. اگر فرزندتان به‌تازگی پدر یا مادرش را از دست ‌داده است، توصیه می‌شود این انیمیشن را نبیند و اگر مشاهده کرد، سعی کنید به او دلداری دهید و از امیدِ کودک و آینده زیبایی که برایش رقم خواهد خورد، صحبت کنید.

ممکن است فرزندتان درباره‌ی کار مادر مبنی بر جدایی از فرزندش، سؤالاتی بپرسد. با او در این زمینه سخن بگویید و از علل مختلفِ این کار مانند فقر، فشار زندگی و... صحبت کنید.

درباره‌ی یتیم‌خانه و پرورشگاه با او صحبت کنید؛ مثلاً می‌توان به «استیو جابز» اشاره کرد، باوجود اینکه والدینش او را به یتیم‌خانه سپرده بودند؛ اما این مانع از مثبت‌اندیشی «استیو جابز» نشد و راه‌های پیشرفت و ترقی را طی کرد و با شهرتی جهانی چشم از جهان فروبست. می‌توانید او را به پرورشگاه ببرید تا از نزدیک با این کودکان آشنا شود و نگاهش نسبت به این نوع افراد تغییر کند.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی صبر، تحمل سختی‌ها و امید به‌روزهای بهتر صحبت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) از فرزندتان بخواهید خلاصه و سیر داستان را بیان کند.

2) پیام مهمی را که با تماشای این انیمیشن دریافت کرده است، بیان کند.

3) از او بخواهید نظرش را درباره‌ی این انیمیشن بیان کند. با تماشای آن، چه احساساتی درونش غلیان کرده است؟

4) نظر فرزندتان را درباره‌ی جدایی فرزند از مادر بپرسید. به نظر او چه عواملی ممکن است یک مادر را مجبور به چنین کاری بکند؟

شما نیز در این سؤال او را همیاری کنید.

5) نظرش را درباره‌ی امید به زندگی و تحمل سختی‌ها و مشکلات بپرسید. آیا تاکنون چنین تجربه‌ای داشته است؟

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی فرزندخواندگی بپرسید.

داستان انیمیشن

روزی «مادری» برخلاف میل باطنی‌اش مجبور می‌شود «دخترش» را از خود جدا کند. دختربچه در تصوراتش خود را در آغوش «پاندایی» می‌بیند که از او مراقبت می‌کند. در این حین پدر و مادر جدیدی دختربچه را می‌بینند و او را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Amanda Sparso/ آماندا اسپرسو نویسنده: Amanda Sparso/ آماندا اسپرسو نام شخصیت‌ها:

نوزاد: دختربچه نوزادی که مادرش او را تنها می‌گذارد و پدر و مادر جدیدی او را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند، پاندا: پاندا در چین نماد صلح و آرامش است. دختربچه بعد از جدایی از مادرش خود را در پناه پاندایی مهربان می‌بیند که از او مراقبت می‌کند تا پدر و مادر جدیدی او را به فرزندخواندگی قبول کنند.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه