• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو (Puss in Boots: The Last Wish)

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

1563 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

انیمیشن «گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو» در سال 2022 ساخته شده است و محصول کشور آمریکا و در ژانر ماجراجویی است. گربه چکمه‌پوش برای بازیابی جان‌های از دست رفته‌اش راهی سفر پرخطری می‌شود اما سرانجام متوجه می‌شود که دوستی، مهربانی و درکنار هم بودن با ارزش‌تر است. او متوجه می‌شود نیازی به 9 جان ندارد و فقط باید کیفیت زندگی‌اش را بهتر کند.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 ۱۰۲ دقیقه جزئیات کامل اثر
25 مناسب خانواده 17 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 10 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن اگرچه صحنه‌های ترسناک و خشونت‌آمیز زیادی دارد اما سرشار از مفاهیم اخلاقی است. همان طور که در قسمت الگوی مثبت ذکر شد، سگ توانست دید اطرافیانش را نسبت به زندگی عوض کند.

بچه‌ها در هر سنی آرزوها و آمالی دارند که ممکن است مانند گربه چکمه‌پوش فکر کنند باید معجزه‌ای اتفاق بیفتد و به جادویی متوسل شوند تا برآورده شود، اما همین در کنارهم بودن، دوستی، اعتماد می‌تواند معجزه زندگی باشد. همان‌طور که گربه، کسی مانند کیتی را داشت تا در کنارش بتواند به خوبی زندگی کند یا دختر، خرس‌های مهربانی را داشت که جای والدینش را گرفته بودند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بخواهید خلاصه داستان را بیان کند و پیام مهم آن را شرح دهد.

2از فرزندتان بخواهید آرزوهایش را بیان کند؟

ادامه متن

داستان اثر

گربه چکمه‌پوش شخصیت ماجراجویی دارد اما در این بین با گرگی آشنا می‌شود که به او هشدار می‌دهد از 9جانی که داشته است تنها یک جان برایش باقی مانده است. به همین دلیل گربه تصمیم می‌گیرد که دیگر به دنبال ماجراجویی نگردد و به خانه پیرزنی که از گربه‌ها نگهداری می‌کند، برود. روزی دختری به همراه خرس‌ها به دنبالش می‌آید و از ستاره آرزو خبر می‌دهد. هرکسی نقشه را پیدا کند و به جنگل تاریک برود می‌تواند یک آرزو بکند. پسر شرور شیرینی‌پزی هم به نام جک هورنر زندگی می‌کند که به دنبال جادوگری است. او هم به دنبال این نقشه به راه می‌افتد. در راه گربه چکمه‌پوش، کیتی را می‌بیند که قبلا قرار بود با او ازدواج کند، همچنین او همراه با سگی که در خانه پیرزن دوست شده بود همسفر می‌شود. آن‌ها در راه سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند و در نهایت گربه چکمه‌پوش به ستاره می‌رسد. او آرزو داشت جان‌های از دست رفته‌اش را دوباره برگرداند تا جاودانه شود اما دوستش سگ به او گفت مهم زیبا زندگی کردن است حتی اگر یک جان داشته باشد. در آخر جک هورنر که آدم‌های زیادی را کشته بود تا به ستاره برسد کشته می‌شود و در نهایت هیچ کس نمی‌تواند به کمک ستاره، آرزو کند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Joel Crawford،Januel Mercado/جوئل کرافورد،ژانوئل مرکادو

نویسنده/ مترجم: Paul Fisher،Tommy Swerdlow/پوئل فیشر، تامی‌سیوردلو

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : حسین مصطفایی

۲۹ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

این انیمیشن به من یاد میدهد که برای براورده کردن ارزو نیاز به ستاره ارزو واینطور چیز ها نیست وما باید فقط برایش کمی تلاش کنیم

بزرگسال

توسط : هلیا صابری

۲۴ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 9 +

هیجان انگیز بود و نکات مفیدی هم داشت

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!