• امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

پیم و پم

پیم و پم

بررسی تخصصی انیمیشن

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

2 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  مجموعه «پیم و پم» در سال 1395 توسط خانم آزاده مویدی‌فر ساخته و تولید شده است. او که صداپیشه عروسک «چرا» است این انیمیشن را برای شبکه پویا تولید کرده است. این مجموعه دو بخش عروسکی و انیمیشنی دارد که ادای صحیح کلمات و رفتار مناسب را با آموزش غیرمستقیم به مخاطب کودک یاد می‌دهد.

سال 1395 112 قسمت. میانگین هر قسمت 13 دقیقه. جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن می‌تواند برای مخاطب خردسال حاوی پیام‌های مثبت و آموزنده باشد. رفتار مهربانانه پیم با خواهر کوچکترش «پم» و سعی او در حفاظت و مراقبت کردن از پم از پیام‌های مثبت این انیمیشن محسوب می‌شود. همچنین مفاهیم آموزنده‌ای که درون داستان‌ها نهفته شده است هم می‌تواند ارزش این محصول را افزایش دهد. مخاطب کودک در قصه‌ها با مفاهیمی همچون کمک کردن، فداکاری، مهربانی، دوستی و... آشنا می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پیم به عنوان برادر بزرگتر پم، الگوی رفتاری و اخلاقی خوبی برای مخاطبانی است که خواهر یا برادر کوچکتر دارند. آن‌ها یاد می‌گیرند که باید مراقب او باشند و به او چیزهای مفید یاد بدهند. در بعضی از قصه‌ها هم الگوهایی خوبی دیده می‌شود به عنوان مثال دریک قصه کرمی وجود داشت که دوست داشت از کوه بالا برود او علی‌رغم صحبت‌های اطرافیان عزم خود را جزم کرد و به آرزویش رسید. این کرم می‌تواند الگوی سخت‌کوشی و پشتکار برای مخاطبان باشد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

درک شعر و قصه و آشنایی با اسامی حیوانات، ابرها، کوه‌ها، نوشتن نامه و... می تواند برای مخاطب کودک آموزنده باشد؛ همچنین در هر قسمت مخاطب خرسال با تلفظ سه کلمه آشنا می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

مجموعه داستان‌های «پیم و پم» شامل دو بخش نمایشی و عروسکی است. در هر قسمت قصه‌هایی روایت می‌شود و مخاطب خردسال با مفاهیم آموزنده و مفیدی آشنا می‌شود. تماشای این انیمیشن باعث می‌شود فرزندتان یاد بگیرد که با خواهر و برادر کوچکترش چگونه برخورد کند. پیم همیشه مراقب پم است و سعی می‌کند به او در ادای کلمات کمک کند. سعی کنید در خلال تماشای آن، حتما با او صحبت کنید و از فواید این کار با او گفت‌وگو کنید. راوی در هر قسمت قصه‌هایی را روایت می‌کند که برای خردسالان بسیار مفید است و باعث می‌شود کلمات بیش‌تری یاد بگیرند و درست تلفظ کنند. شما هم می‌توانید از فرزندتان بخواهید تا کلمات را تکرار کند و تلفظ صحیح کلمات را بیاموزد. اگر فرزندتان صفات بدی مانند، رفتارهای خودخواهانه دارد یا به کسی کمک نمی‌کند، توصیه می‌شود حتما قسمت‌های مختلف این انیمیشن را ببیند؛ زیرا مفاهیمی همچون کمک کردن، تلاش، مهربانی و... را به خردسالان آموزش می‌دهد.

خلاصه: تماشای این انیمیشن باعث می‌شود فرزندتان رفتار صحیح و برخورد با اطرافیان را یاد بگیرد و با صفات خوب آشنا شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

-از فرزندتان بخواهید خلاصه و سیر داستان هر قسمت را بیان کند. 2-پیام مهمی که با تماشای هر قسمت دریافت کرده است را بیان کند. 3- با پایان هر قسمت سعی کنید نظر فرزندتان را در مورد پیام‌های مثبت و منفی بپرسید. شما می‌توانید به او کمک کنید تا بهتر به یاد بیاورد. 4- از فرزندتان بخواهید کلماتی که در هر قسمت یاد می‌گیرد را تکرار کند. 5- از فرزندتان بخواهید که کاراکتر پیم و پم را نقاشی بکشد. 6- می‌توانید از فرزندتان بخواهید با استفاده از قوه تخیل و تفکرش در مورد یک موضوع قصه‌ای روایت کند.

خلاصه: با فرزندتان در مورد مفاهیم آموزنده‌ای که در هر قسمت وجود دارد گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

انیمیشن «پیم و پم» یک انیمیشن نمایشی-عروسکی است که توسط دو عروسک به نام«پیم» و «پم» که با هم خواهر و برادر هستند اجرا می‌شود. پیم برادر بزرگ‌تر پم است و سعی می‌کند از او مراقبت کند و تلفظ درست کلمات را به او یاد بدهد. راوی داستان در هر قسمت قصه‌ای را با مضامین آموزنده روایت می‌کند تا برای مخاطب خردسال مفید باشد. خردسالان در هر قسمت با سه کلمه آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که چگونه تلفظ کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: آزاده مؤیدی‌فر

نویسنده: حمزه صالحی، نسرین رضوانی، کیمیا گیلانی، شیما بخشنده

نام تهیه‌کننده: سمیه عبدالله‌زاده

نام بازیگران: آزاده مویدی فر

نام شخصیت‌ها: پیم: پیم عروسک پسربچه‌ای با ظاهر متفاوت است که شبیه انسان‌ها رفتار می‌کند و حرف می‌زند. او عاشق قصه است و سعی می‌کند از خواهرش مراقبت کند و به او آموزش‌های لازم را بدهد. پم: او خواهر پیم است و از او کوچکتر است. پم تلفظ برخی از کلمات را نمی‌داند اما برادرش پیم، به او کمک می‌کند و از او مراقبت می‌کند.

کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: مرکز اوج کودک و نوجوان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه