• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن پل؛ سگ گمشده آرتور ((Arthur's Missing Pal))

author-img

توسط : فاطمه سادات حجتی ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشن «پل؛ سگ گمشده‌ی آرتور»، یک داستان بلند از انیمیشن «آرتور» است که ماجرای گم‌شدنِ سگِ «آرتور» را نشان می‌دهد. آرتور با همکاری و کمک دوستانش به دنبال «پل» می‌گردد و در این حین گاهی خواهر کوچکترش (DW) با آرتور هم‌دردی و هم‌فکری می‌کند، اما با عصبانیت و بی‌اعتمادیِ آرتور مواجه می‌شود. درنهایت آرتور با کمک خواهر و دوستانش، پل را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که باید بیشتر از سگش مراقبت کند.

سال 2004 64دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن به بیان داستان سگ یک خانواده و گم‌شدن آن می‌پردازد که با فرهنگ ما همخوانی چندانی ندارد. مسئله‌ی اصلی در این انیمیشن اولویت‌دادن به سگِ آرتور (پل) و صمیمی‌نبودنِ آرتور با خواهرش است.

در جریان انیمیشن، خواهر کوچک‌تر آرتور (DW) بارها برای امور مختلفی مانند علایق شخصی‌اش (رفتن به تئاتر)، کمک، همدردی و همفکری با آرتور برای پیداکردن سگش و... با او صحبت می‌کند، ولی واکنش آرتور بی‌توجهی، بی‌اعتمادی و عصبانیت نسبت به DW است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بعد از دیدن این انیمیشن از فرزند خود بپرسید که نظرش درباره‌ی نگه‌داری حیواناتی مانند سگ در خانه چیست.

از او بپرسید هنگام عصبانیت چه رفتاری باید داشت؟ اگر هنگام عصبانیت، با خواهر یا برادر کوچک‌تر یا دیگران بلند صحبت کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

ادامه متن

داستان اثر

انیمیشن «پل؛ سگ گمشده‌ی آرتور» داستان گم‌شدن سگ آرتور است که با خانواده‌ی آرتور زندگی می‌کند. در این انیمیشن، با گم‌شدن «پل»، آرتور و دوستانش، ازجمله «باستر»، به او کمک می‌کنند تا پل را پیدا کنند.

خواهر کوچک‌تر آرتور علاقه‌ی زیادی به دیدن یک نمایش کودکانه دارد و برای دیدن آن باید یک پازل را کامل کند. او با ذوق هربار از رفتن به این نمایش صحبت می‌کند، اما با بی‌اهمیتی و عصبانیت آرتور مواجه می‌شود؛ زیرا پیداکردن پل برای آرتور بر هر چیزی اولویت دارد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Yvette Kaplan

نویسنده: Ken Scarborough

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پل؛ سگ گمشده آرتور

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>