• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

پرنسس نلا

بررسی تخصصی انیمیشن Nella the Princess Knight

پرنسس نلا

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن سریالی در سال ۲۰۱۷ در کشور ایرلند ساخته‌ شده است. داستان دختربچه‌ای به نام نلا که فقط به فکر کمک به مردم و دوستانش است. او با تبدیل‌شدن به شوالیه پرنسسی و با استفاده از قدرت تفکر، همه مشکلات را حل می‌کند. دوستی، مهربانی و کمک به یکدیگر از پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

سال 2017 ر جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تمام صحنه‌های خشونت در این انیمیشن فانتزی و گاه کمدی است؛ مانند فوران حباب از کوه یا افتادن در زمین لیز که صحنه‌های فانتزی برای مخاطب رقم می‌خورد.

جزئیات
ترس

ترس‌های موجود در این انیمیشن در فضای فانتزی و کمدی رقم می‌خورد و باعث ترس جدی در مخاطب کودک نمی‌شود. مانند ترسیدن مردم از ورود اژدها به شهر یا ترسیدن از بزرگ‌شدن هندوانه که باعث خنده‌ی مخاطب می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن سرشار از مفاهیم مثبت برای مخاطب کودک است. او با تماشای این سریال متوجه اهمیت دوستی و کمک به هم‌نوع می‌شود. چگونگیِ برقراری ارتباط با دیگران و سعی در رفع مشکلات، ازجمله پیام‌های مثبت این انیمیشن است. نلا با شجاعت و فداکاری تمام سعی کرد تمام مشکلات دوستانش را حل کند و آن‌ها را خوشحال کند. او سعی کرد اعتمادبه‌نفس دوستش، «ویلو» را، دوباره به او برگرداند. ویلو هم با کمک‌های نلا توانست شهر را نجات دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

نلا الگوی بسیار خوبی برای کودکان است. او دوست مهربان و فداکار و شجاعی برای دوستانش است و تمام تلاش خود را می‌کند تا به آن‌ها کمک کند. او همیشه با خوش‌رویی سعی می‌کند موانع را از سر راه خود و دوستانش بردارد و با ارائه‌ی فکرهای جدید، آن‌ها را به خواسته‌هایشان برساند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن درباره‌ی پرنسسی به نام نلاست که سعی دارد تمام خواسته‌های دوستانش را برآورده کند تا آن‌ها همیشه خوشحال و شاد باشند. موضوعاتی مانند فداکاری، دوستی، کمک به هم‌نوع در این انیمیشن به‌وفور دیده می‌شود. حتماً با فرزندتان در رابطه با این مفاهیم صحبت کنید و مثال‌های عینی برای او بزنید. می‌توانید برای او موقعیتی پیش بیاورید که به شما یا دوستانش کمک کند. او با این کار، با این مفاهیم بهتر آشنا می‌شود و آن‌ها را درک می‌کند. می‌توانید او را تشویق کنید و هدیه‌ای برای او بخرید.

تماشای قسمت اول این انیمیشن برای کودکانی که از قوانین خانه پیروی نمی‌کنند و همه‌چیز را به هم می‌ریزند، توصیه می‌شود؛ زیرا یکی از ویژگی‌های رفتاری بچه‌ها در سنین کم، تقلیدپذیری و خودمداری است. او با تماشای این سبک از انیمیشن‌ها سعی می‌کند خود را شبیه شخصیت‌های اول داستان کند، پس بهتر است از این قبیل انیمیشن‌ها برای او بیش‌تر بگذارید. اگر فرزندتان خودرأی و مغرور است و فقط به فکر خودش است، حتماً توصیه می‌شود با او این سریال را ببینید؛ زیرا نلا بسیار فداکار است و جان خود را به‌خاطر دیگران به‌خطر می‌اندازد.

ویلو شخصیتی منزوی و خجالتی دارد، اگر فرزندتان هم از این ویژگی رنج می‌برد یا در مقایسه با دوستانش، تفاوت ظاهری یا شخصیتیِ بزرگی دارد، سعی کنید شخصیت ویلو را برای او تشریح کنید و درباره‌ی توانایی‌هایش در نجات مردم شهر صحبت کنید. شبیه حرف‌هایی که نلا به او در سریال زد، بزنید تا اعتمادبه‌نفسش بیش‌تر شود. جملات انگیزشی در طول داستان توسط نلا بیان می‌شود که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان مفید باشد. اگر فرزندتان سن کمتری دارد، حتماً از غیرواقعی‌بودن این انیمیشن با او صحبت کنید. وجود شهری فانتزی و رؤیایی، حرف‌زدن حیوانات، لباس‌های متنوع و زیبا ممکن است در ذهن فرزندتان توقعاتی را به‌وجود بیاورد. می‌توانید برای او لباسی شبیه شوالیه پرنسس بخرید و به او نشان دهید که لباس به‌خودی‌خود شجاعت و قدرت نمی‌آورد. بلکه او باید مانند نلا قدرت تفکر خود را تقویت کند تا در مواقع ضروری به کمک دوستانش بشتابد.

خلاصه: درباره‌ی همکاری و کمک به دوستان و اطرافیان با فرزندتان صحبت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه و سیر داستان را از فرزندتان بخواهید.

2) از او بخواهید هر پیام مهمی را که با تماشای قسمت‌های مختلف این انیمیشن دریافت کرده است، بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی کمک به هم‌نوع، فداکاری و تحمل سختی‌ها به‌خاطر نجات مردم بیان کند.

4) از فرزندتان بخواهید در رابطه با این مفاهیم نقاشی بکشد یا داستانی بسازد.

5) نظرش را درباره‌ی تفاوت‌های شخصیتی بپرسید. ویلو را برای او مثال بزنید.

6) از او بخواهید چند نمونه از توانایی‌هایش را برای شما مثال بزند. به او کمک کنید تا بهتر به یاد بیاورد.

7) از فرزندتان سؤال کنید دوست دارد جای کدام‌یک از شخصیت‌های داستان باشد. به او کمک کنید تا در زندگی واقعی نیز، به ویژگی‌های آن شخصیت دست پیدا کند.

خلاصه: از فرزندتان بخواهید نظرش را درباره‌ی کمک‌های نلا به دوستانش بیان کند.

ادامه متن

داستان انیمیشن

«پرنسس نلا» انیمیشن سریالی است که در هرقسمت اتفاقات جدیدی برای او و دوستانش رقم می‌خورد. او با تبدیل‌شدن به «شوالیه پرنسسی» سعی می‌کند مشکلات دیگران را حل کند؛ به‌عنوان‌مثال روزی او و دوستانش به مراسم صبحانه سلطنتی دعوت می‌شوند؛ اما اسبِ «گرت»، دعوت‌نامه‌اش را گم می‌کند. نلا و دوستانش تصمیم می‌گیرند تا زمانی‌که دعوت‌نامه او را پیدا نکرده‌اند، به مراسم نروند. آن‌ها تلاش خود را می‌کنند و دعوت‌نامه را پیدا می‌کنند و بعد به مراسم می‌روند. نلا همیشه سعی در برقراری عدالت و آرام‌کردن اوضاع دارد و با تکیه ‌بر شجاعت و تفکر، از پسِ حل مشکلات برمی‌آید.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Jez Hall / جز هال

نویسنده: Christine Ricci, Robert Vargas / کریستین ریکی، رابرت وارگاس

نام تهیه‌کننده: Emma Fernando, Robert Vargas / ایما فرناندو، رابرت وارگاس

نام بازیگران: Akira Golz Matthew Gumley, Courtney Shaw, Kobi Frumer, Samantha Hahn, Micah Gursoy, Alyson Leigh Rosenfeld, Alex Covington, Ty Jones / متیو گوملی، کورتنی شو، کوبی فرامر، سامانتا هان، اکیرا گولز، میکا گورسوی، الیسون لی روسنفلد، الکس کوینگتن، تای جونز

نام شخصیت‌ها:

نلا: دختری زیبا و مهربان که به او پرنسس نلا می‌گویند. او با تبدیل‌شدن به شوالیه پرنسسی سعی می‌کند مشکلات دوستان و اطرافیانش را حل کند،

ترینکت: اسب زیبای نلاست که بسیار خودشیفته است و بسیار به ظاهرش اهمیت می‌دهد. او به نلا کمک می‌کند تا مشکلات مردم را حل کند،

گرت: پسر مهربانی که به نلا در حل مشکلات کمک می‌کند،

کلود: اسب گرت است که بسیار مهربان است و در رفع گرفتاری‌های مردم با نلا و گرت همراه می‌شود،

ویلو: دختری خجالتی که به‌خاطر موهای سبزرنگش منزوی و تنهاست. او استعداد عجیبی در کشاورزی دارد. نلا به او کمک می‌کند تا این تفاوت را بپذیرد و استعدادهایش شکوفا شود.

کشور سازنده: ایرلند

کمپانی سازنده: Brown Bag Films, Nickelodeon Productions / براون بگ فیلمز، نیکلودین پروداکشن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه