• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن نگهبانان پارک (Spirit Rangers)

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2924 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

انیمیشن نگهبانان پارک محصول سال 2022 کشور آمریکا ساخته‌شده، که فصل اول آن نیز شامل 10 قسمت می‌باشد. داستان این انیمیشن در مورد سه خواهر و بردار سرخ‌پوست می‌باشد که تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا بتوانند از پارک ملی انجام دهند. این سه خواهر و بردار پارک ملی را همانند خانه خود می‌دانند، تمام داستان این انیمیشن حول محور محافظت این خانواده در جهت محافظت از پارک می‌باشد. مفاهیمی مانند تلاش و فداکاری و کمک کردن در این سریال به‌خوبی به نمایش گذاشته‌شده است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 4قسمت 30دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
13 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال برای کودکان بسیار مناسب است. خشونت و ترس کمی دارد و مفاهیم اخلاقی را با بیان داستانی جذاب به ‌خوبی به تصویر می‌کشد. سعی کنید مفاهیمی که کودک در طی تماشای داستان متوجه می‌شود را با او تمرین کنید. مثلاً در مورد تلاش برای رسیدن، هدفی را مشخص کنید مثل تمییز کردن اتاق و به او بگویید مانند نگهبانان پارک تلاش کند تا اتاقش تمییز شود یا هدف را نقاشی کردن قرار دهید و این بازی را اجرا کنید. والدین سعی کنند خود عامل باشند تا کودک بهتر این مفاهیم را اجرا کند. می‌توانید مثال‌های عینی از زندگی خود بزنید تا بیشتر با این مفاهیم آشنا شود. در قسمت اول این سریال، یکی از نگهبانان پارک می‌ترسید نتواند نگهبان خوبی شود. همه بچه‌ها ممکن است در ابتدای مسئولیتشان ترس داشته باشند بهتر است آن‌ها را همراهی کنید تا قوت قلب پیدا کنند. ترس را منکر نشوید بلکه بپذیرید و سعی کنید با کمک یکدیگر بر ترس غلبه کنید. هرکدام از مفاهیمی که در سریال وجود دارد را می‌توانید با بازی و نقاشی کردن بهتر در ذهن فرزندتان ثبت کنید.

خلاصه: سعی کنید با جریان سازی و داستان‌سرایی مفاهیم اخلاقی موجود در این سریال را در ذهن فرزندتان ثبت کنید. همچنین می‌توانید کودکتان را به باغ‌وحش ببرید تا با حیوانات و محیط جنگل آشنا شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از او بخواهید هر آنچه دیده را بیان کند. با این کار قوه بیان و ذهن فرزندتان تقویت می‌شود.

2- از فرزندتان بخواهید دوست دارد جای کدام‌یک از شخصیت‌های داستان باشد.

3- از او بخواهید اگر او جای نگهبانان پارک بود پایان داستان را چگونه تمام می‌کرد؟ چه‌کارهایی برای حل مشکل به وجود آمده انجام می‌داد؟

4-از کودکتان بخواهید برداشتی که از این سریال دارد را نقاشی کند.

                                                                                                                   

خلاصه: همراه فرزندتان باشید و همه این سؤالات را از او بپرسید تا بیش‌تر متوجه شخصیت و علایق او شوید.

داستان اثر

داستان دو برادر و یک خواهر به نام‌های کودیاک، سامر و ادی است که قرار است از پارک ملی حفاظت کنند. دراین‌بین اتفاقاتی می‌افتد که هر سه سعی دارند آن را حل کنند. مثلاً در قسمتی مردم نگران غروب خورشید بودند. هر سه با نشان‌هایی که داشتند تبدیل به حیواناتی مثل لاک‌پشت و پرنده و خرس شدند که قدرت‌های عجیبی دارند. آن‌ها به سمت آسمان رفتند و متوجه شدند که خورشید خواب است به همین دلیل غروب نمی‌کند. تلاش کردند تا به طرق مختلف او را بیدار کنند و درنهایت موفق شدند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Dominique Monfery،Dorothée Robert/دومینیک. مونفری، دورثی روبرت

نویسنده/ مترجم: Joey Clift،Karissa Valencia/جوی کلیفت، کاریسا والنسیا

نام تهیه کننده: Joey Clift/جوی کلیفت

نام بازیگران: Sky Lakota-Lynch،Brody Bett، Adrianne Chalepah،Isis Celilo Rogers/اسکای لاکوت-لینچ، برودی بت، ادریان چالپا، روجرز ایسیس سلیلو

نام شخصیت‌ها: نگهبانان پارک:دو برادر و یک خواهر به نام‌های کودیاک، سامر و ادی سعی دارند که از پارک ملی حفاظت کنند و مشکلات به وجود آمده را حل کنند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Laughing Wild،Netflix Animation،Superprod Animation/لاقینج وایلد، نتفیلیکس انیمیشن، سوپرپرود انیمیشن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محمد محسنی

۱۴ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

تست

بزرگسال

توسط : محمد محسنی

۱۴ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

تست

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نگهبانان پارک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!