• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مهدکودک خانم زرافه

بررسی تخصصی انیمیشن

مهدکودک خانم زرافه

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعۀ «مهدکودک خانم زرافه» در ۲۶۰ قسمت ۶ دقیقه‌ای برای گروه سنی خردسال در کشور اسپانیا تولیدشده است. پنج بچه حیوان تا زمانی که والدینشان بیایند در مهدکودک چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند. آن‌ها با کمک یکدیگر تلاش می‌کنند مشکلات را حل کنند.

سال 2007-2011/1386-1390 50 قسمت 12 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 3 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

هر پنج شخصیت در کنار هم سعی می‌کنند چیزهای جدیدی یاد بگیرند. گاهی اوقات یک اتفاق کوچک و بد، باعث می‌شود اشک یکی از بچه‌های کلاس درآید، اما آن‌ها با فکرهای جدید خود کمک می‌کنند تا آن موضوعِ ناراحت‌کننده به یک اتفاق خوب و جالب تبدیل شود و از این اتفاقِ جدید لذت می‌برند و دوباره باهم شاد می‌شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

هر پنج شخصیت انیمیشن تلاش می‌کنند با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند و چیزهای جدیدی یاد بگیرند. اگر مشکلی برای یکی از آن‌ها به وجود بیاید سعی می‌کنند که آن را حل کنند تا دوباره با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند.

جزئیات
ارزش آموزشی

در برخی از قسمت‌ها بچه‌ها مطالب آموزشی یاد می‌گیرند به‌عنوان‌مثال در یک قسمت یاد می‌گیرند که پنگوئن‌ها، ماهی می‌خورند یا با انواع سبزی‌ها و گیاهان آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که جهت گل آفتابگردان با حرکت خورشید عوض می‌شود و... .

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن روایت ساده و روانی دارد و برای مخاطب خردسال بسیار مفید و مناسب است. در هر قسمت حیوانات چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند. گاهی کاردستی‌هایی درست می‌کنند. می‌توانید آن‌ها را در خانه در کنار فرزندتان انجام دهید و آن‌ها را به دیوار اتاقش بچسبانید. از فرزندتان بخواهید بعد از تماشای چند قسمت از انیمیشن کاراکترهای موجود در آن را بدون نگاه کردن نقاشی کند تا قوه تخیل و حافظه‌اش تقویت شود. سعی کنید پیام‌ها و مفاهیمی که در هر قسمت وجود دارد را برای او تشریح کنید تا بهتر متوجه شود.

خلاصه: تماشای این انیمیشن باعث می‌شود کودکتان چیزهای جدیدی یاد بگیرد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودکتان بخواهید بعد از تماشای هر قسمت مفاهیمی که دریافت کرده است را بیان کند.

از او بپرسید دوست دارد به‌جای کدام‌یک از شخصیت‌های انیمیشن باشد.

نظرش را در مورد روابط گرم و صمیمی بچه حیوانات باهم بپرسید. آیا او تاکنون با دوستش قهر کرده است. چرا؟

خلاصه: نظر فرزندتان را در مورد روابط دوستانه حیوانات بپرسید و با او گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

در مهدکودک خانم زرافه پنج بچه حیوان وجود دارند که مربی آن‌ها خانم زرافه است. خانم زرافه در هر قسمت چیزهای جدیدی به آن‌ها یاد می‌دهد. بچه‌ها با کمک یکدیگر کارهای خلاقانه و جدیدی انجام می‌دهند به‌عنوان‌مثال در یک قسمت با سبزی‌ها، عروسک‌های قشنگی می‌سازند و نمایشی را برای پدرها و مادرهایشان اجرا می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Teo Tarras, Josep Viciana/جوزف ویکانا، تی تاراس

نویسنده: Josep Viciana, Ian Carney, Teo Tarras / جوزپه ویچیانا، ایان کارنی، تئو تارراس

نام شخصیت‌ها: خانم زرافه: مربی مهدکودک است که شاگردانش شیر، فیل، پنگو، پیشی و پاندا هستند. او به آن‌ها در هر قسمت چیزهای جدیدی یاد می‌دهد. شیر، پنگو، پیشی، پاندا، فیل: از بچه‌های مهدکودک هستند که با کمک یکدیگر چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند. کشور سازنده: اسپانیا

کمپانی سازنده: Agogo Media (as Agogo Productions)، Neptuno Films، Televisió de Catalunya (TV3)/آگوگو مدیا، نپتونو فیلمز، تلویزیون دی کاتالونیا

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09126****63

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 3+ گزارش نظر
خوب

خیلی انیمیشن خوبیه دوبله ای که شبکه پویا داره هم خیلی خوب و قابل قبوله

بزرگسال

توسط : سمیه وظیفه خواه

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 4+ گزارش نظر
انیمیشنی خوب و مناسب کوچکترها

محیط شاد و رنگی و توجه به نیازها و چالش‌های بچه های زیر دبستان.... فقط باید به بچه ها تذکر داد برنامه های مفید را هم به اندازه و با برنامه ریزی نگاه کنند

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه