معدن

بررسی تخصصی انیمیشن Mine

معدن

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و صامت «معدن»، محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۹ است. این محصول در فضای فانتزی و خیالی ساخته‌شده و درباره‌ی مردی فضایی است که وارد سیاره‌ی زیبایی می‌شود و قصد تخلیه انرژی‌ها و زیبایی‌های آنجا را دارد. یکی از مهم‌ترین پیام‌های این انیمیشن این است که نباید برای به‌دست‌آوردن منافع شخصی به هرکاری دست زد.

سال 2019 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

وقتی مرد فضایی وارد سیاره‌ی جدید می‌شود با دوربین‌های متحرکش شروع به تخلیه انرژی‌ها و الماس‌های سیاره می‌کند. دختر فضایی که در آنجا زندگی می‌کرد، با مشاهده‌ی این صحنه بسیار خشمگین می‌شود و با آن‌ها می‌جنگد و از میان دوربین‌ها رد می‌شود تا به مرد فضایی برسد. یکی از این الماس‌های انرژی‌زا به دختر اصابت می‌کند و به او قدرت زیادی می‌دهد. ناگهان باد مهیبی در اطراف دختر فضایی، طنین‌انداز می‌شود و همه‌ی سیاره را پر می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

وقتی مرد فضایی وارد سیاره‌ی جدید شد، دختر فضایی که در آنجا زندگی می‌کرد، از ورود او بسیار ترسید. مرد فضایی از این فرصت استفاده کرد و با دوربین‌هایش شروع به تخلیه انرژی‌های موجود در سیاره کرد. دختر که عصبانی شده بود، شروع به جنگیدن کرد و در مقابل مرد فضایی قرار گرفت. مرد فضایی هم از او ترسید.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌ای نشان می‌دهد که مرد فضایی در سیاره‌ی جدید دست در بینی خود می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

حفظ محیط‌زیست و آسیب‌نزدن به آن، همچنین بهره‌نبردن از منابع طبیعی به نفع منافع شخصی، می‌تواند پیام مثبتی باشد که در این انیمیشن مشاهده ‌شده است. مرد فضایی برای رفع نیاز خود دست به هرکاری می‌زد و فقط به خودش فکر می‌کرد.

جزئیات
الگوی مثبت

پشیمانی مرد فضایی از عملکردش می‌تواند او را در انتهای داستان به الگوی خوبی برای مخاطب تبدیل کند تا فقط به منافع شخصی خود فکر نکند و محیط‌زیست را خراب نکند.

جزئیات
ارزش آموزشی

وجود یک سفینه برای ورود و خروج از سیاره، همچنین وجود سیاره‌هایی غیر از سیاره‌ی زمین و حضور موجوداتی عجیب در آن می‌تواند برای مخاطب کودک بار آموزشی داشته باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

) خلاصه و سیر داستان را از فرزندتان بپرسید.

2) از او بخواهید پیامی را که با تماشای این انیمیشن دریافت کرده است بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی حفظ محیط‌زیست بپرسید. آیا تاکنون اقدامی برای این کار انجام داده است؟ می‌توانید با او در کاشت یک درخت همکاری کنید.

4) نظرش را درباره‌ی رفتار مرد فضایی بپرسید. از او بخواهید علت نادرست‌بودن و زشت‌بودن عملکرد مرد فضایی را بیان کند.

5) اگر او به‌جای مرد فضایی بود، چه‌کاری انجام می‌داد؟

6) از او بخواهید یک داستان کوتاه در ذهنش بسازد و آن را به تصویر بکشد یا بیان کند. با این کار قوه‌ی تخیل و بیان فرزندتان تقویت می‌شود.

7) از او بخواهید تصور کند همه‌ی درخت‌ها و گل‌های سیاره‌ی زمین دیگر وجود نداشته باشند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

خلاصه: نظرش را درباره‌ی پیام داستان بپرسید.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در فضای خیالی و در سیاره‌ای رقم می‌خورد که دارای درخت‌ها و گل‌های زیبایی است؛ اما یک مرد فضایی وارد می‌شود و همه‌ی آن‌ها را تخریب می‌کند.

مرد فضایی برای به‌دست‌آوردن انرژی بیش‌تر بدون توجه به عواقب آن، کار ناپسندی انجام داد، می‌توانید با فرزندتان درباره‌ی علت بدبودن رفتار مرد فضایی گفت‌وگو کنید. همچنین درباره‌ی پیام مثبت داستان با او صحبت کنید و نظرش را جویا شوید.

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی رفتار مرد فضایی بپرسید.

داستان انیمیشن

«مرد فضایی» برای دریافت انرژی بیش‌تر وارد سیاره‌ی «زیبایی» می‌شود. در آنجا دختری زندگی می‌کرد که عاشق گل‌ها و درخت‌های سیاره‌اش بود؛ اما آن مرد به‌وسیله‌ی «دوربین‌های متحرکش» تمام انرژی‌های موجود در سیاره را تخلیه کرد. «دختر فضایی» بسیار ناراحت و خشمگین شد و با آن‌ها جنگید. یکی از این انرژی‌ها به او اصابت می‌کند و او را قدرتمند می‌کند، به همین دلیل ناگهان باد مهیبی در سیاره می‌پیچد و تمام درخت‌ها و سبزه‌ها را از جا می‌کند. تنها یک درخت زیبا باقی می‌ماند که آن‌هم توسط دوربین‌های مرد فضایی قطع می‌شود؛ ولی این واقعه باعث آشنایی این دختر و پسر می‌شود و باهم دوست می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Elzeth Calitz/ الزث کالیتز

نویسنده: Keanu October / کانو اکتبر

نام تهیه‌کننده: Elzeth Calitz / الزث کالیتز

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه