• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

لاک‌پشت های نینجا: خارج از سایه

بررسی تخصصی انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

لاک‌پشت های نینجا: خارج از سایه

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لاک‌پشت‌های نینجا چهار لاک‌پشت هستند که قدرت‌های ماورایی دارند و در راستای اهداف پلیس با دشمنان جنگ می‌کنند تا امنیت شهر را برقرار کنند. شرویدر زندانی فراری است که می‌خواهد ازطریق گذرگاهی به آسمان برود. دراین میان لاک‌پشت‌های نینجا به همراه پلیس‌ها به مقابله با او می‌پردازند و مانع حمله‌ی آسمانی او می‌شوند. صحنه‌های خشونت‌بار و ترسناک زیادی توسط شخصیت‌های مثبت (لاک‌پشت‌های نینجا) و منفی در انیمیشن دیده می‌شود که با مکالمه‌های طنزآمیز میان لاک‌پشت‌ها از بار خشونتش کمتر می‌کند. انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجا ژانر اکشن و ماجراجویی دارد که خشونت آن  آمیخته با طنز است و برای پسران و نوجوانان مناسب است.

سال 2016 101 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

2 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

لاک‌پشت‌های نینجا چهار لاک‌پشتی هستند که باهم در برابر دشمن می‌جنگند. در این قسمت قرار است شرویدر را که یک جانی است، بگیرند. شرویدر در ماشین پلیس حمل می‌شود و طرفدارانش برای اینکه او را آزاد کنند به ماشین‌های پلیس حمله می‌کنند و بمب می‌گذارند و صحنه‌های خشونت‌باری را به‌وجود می‌آورند. لاک‌پشت‌های نینجا وقتی متوجه می‌شوند، سعی می‌کنند با آن‌ها مقابله ‌کنند و تعقیب‌وگریزهای پی‌درپی و برخوردهای فیزیکی رخ می‌دهد، درنهایت شرویدر فرار می‌کند. یک هیولایی هم در طول فیلم به شرویدر اضافه می‌شود که ربات است و در دل آن موجود زشتی نهفته شده است. درصحنه‌های آخر شرویدر و هیولا می‌خواستند با سفینه‌ای که درحال ساخت بود، به فضا بروند؛ ولی هیولا او را منجمد می‌کند تا فقط خودش فرمانروا باشد. لاک‌پشت‌های نینجا هم برای برقراری امنیت شهر مجبور می‌شوند با پلیس هماهنگ شوند و با کمک همدیگر به جنگ با هیولا بروند و پس از برخوردهای فیزیکی و درگیری‌های فراوان موفق می‌شوند او را فراری دهند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

شرویدر یک جانی است و هرکسی که او را می‌بیند از او می‌ترسد. لاک‌پشت‌های نینجا او را که در حال فرار از ماشین پلیس بود تعقیب می‌کنند. در طول این بخش از انیمیشن تعقیب و گریزهایی همراه با ترس رخ می‌دهد که درنهایت شرویدر فرار می‌کند.یک ربات هم در انیمیشن وجود دارد که درونش یک موجود زشت نهفته شده است و صورت پشت و ترسناکی دارد که ناگهان ظاهر می‌شود و باعث ترس می‌شود. وقتی شرویدر به همراه هیولا تصمیم می‌گیرند از طریق گذرگاهی به اسمان بروند سفینه‌ای در اسمان تشکیل می‌شود که صدای عجیب و وحشتناکی دارد و باعث ترس در مردم می‌شود. البته ترس‌های فانتزی هم در انیمیشن به چشم می‌خورد. مثل زمانی که لاک‌پشت‌ها می‌خواستند از هواپیما به زمین سقوط آزاد انجام دهند یکی از آن‌ها بسیار می‌ترسید یا زمانی که گراز و کرگدنی که توسط دکتر استوکمن –دکتری که برای شرویدر کار می‌کرد و به او کمک کرد تا به اسمان برود-ساخته شده بودند مکالمه‌های خنده‌داری داشتند .

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

آپریل دختری است که با لاک‌پشت‌های نینجا کار می‌کند. او در موقعیتی مجبور می‌شود با دکتر که خلق‌کننده‌ی موجودات و چیزهای عجیب است، صحبت کند تا بتواند از طریق ساعت مچی‌اش جاسوسی کند. دراین میان اپریل سعی می‌کند با نازکردن نظر دکتر را به خود جلب کند تا بتواند اطلاعات را کامل دانلود کند. دو زندانی هم وجود دارند که رفتارهای عاقلانه‌ای ندارند و درصحنه‌ای وقتی رئیس خود، شرویدر را، می‌بینند مجبور می‌شوند به دروغ بگویند که ما دوست داریم با شما کار کنیم. درحالی‌که تمایلی به همکاری با شرویدر نداشتند. یکی از لاک‌پشت‌ها به‌خاطر حرفی که به افسر جونز می‌زند، به او لقب جوجه می‌دهد و افسر هم به او می‌گوید: لاک‌پشت. البته حالت طنز دارد. یکی از این زندانی‌ها که توسط دکتر به گراز تبدیل شده بود، درصحنه‌ای دست در بینی خود می‌کند و باعث خنده‌ی مخاطب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

لاک‌پشت‌های نینجا چهار برادر به نام‌های «لئوناردو»، «دوناتلو»، «رافائل» و «مایکل‌آنجلو» هستند که فنون رزمی را توسط موشی به نام «استاد اسپلینتر» یاد می‌گیرند. آن‌ها همیشه باهم متحد هستند، در این انیمیشن هم این اتحاد را حفظ کردند و سعی کردند همه‌ی کارها را با کمک و همفکری هم انجام دهند و تابع نظر جمع باشند و ازاین طریق توانستند دشمن را نابود کنند. استاد آن‌ها، اسپلینتر، به لاک‌پشت‌ها در فیلم جمله‌ی زیبایی گفت: «تا زمانی‌که گروهتان ‌یک‌پارچه باشد، موفق خواهید شد، نباید بگذارید شکست حواستان را پرت کند، باید تلاش کنید.» پس حفظ اتحاد و کمک به همدیگر از مهم‌ترین پیامدهای مثبت انیمیشن محسوب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لاک‌پشت‌های نینجا الگوی خوبی برای همه هستند؛ زیرا درطول داستان باوجود اتفاقات مهم و ترسناک اتحاد خود را حفظ کردند و سعی کردند برای هدفشان که شکست دشمن است، تلاش کنند و تابع نظر جمع باشند و پراکنده نشوند.

آنچه لازم است والدین بدانند

مسئله مهمی که در این انیمیشن وجود دارد، بحث خشونت است. ژانر اکشن اثر باعث شده است صحنه‌های زیادی از درگیری به نمایش گذاشته شود. پس ضمن تماشای صحنه‌های خشن سعی کنید با فرزند خود همراه باشید و عکس‌العمل او را ببینید. اگر در او رفتار غیرعادی دیدید، دیگر این سبک‌انیمیشن‌ها را برای او نگذارید. پسران در این سن بیش‌تر نیاز به خودنمایی دارند و دوست دارند مورد توجه اطرافیان قرار بگیرند و گاهی برای محقق‌شدن این امر دست ‌به ‌کارهای خطرناک می‌زنند که ممکن است تقلیدی از انیمیشن‌ها و فیلم‌های دیده‌شده باشد. به او بگویید انسان بزرگ‌مرد، کسی است که بتواند درعین قهرمان‌بودن پهلوان نیز باشد. از قهرمانانی برایش مثال بزنید که در اوج قدرت، فروتن بودند و مورد توجه همه قرار گرفتند، نه موجودات خیالی که ساخته‌ی ذهن بشر هستند و وجود خارجی ندارد. اگر فرزندتان با پی‌بردن به ضعف‌هایش دچار کمبود اعتمادبه‌نفس شده‌ است، توصیه می‌شود این انیمیشن را ببیند؛ زیرا لاک‌پشت‌ها با تلاش و همکاری باهم توانستند از شر بزرگ‌ترین دشمن بربیایند. به او درباره‌ی همکاری و هماهنگی لاک‌پشت‌ها بگویید: آن‌ها با کمک همدیگر توانستند دشمن را شکست دهند، اگر هرکسی دوست داشت کار خودش را انجام دهد، هیچ‌گاه موفق نمی‌شدند. پس انسان‌ها باید در کارهای خود از همدیگر کمک بگیرند و اگر چیزی باب میلشان نبود، ناراحت نشوند و تابع جمع باشند. نباید شکست، حواسشان را از هدف دور کند و باید یکپارچگی خود را حفظ کنند.

در این انیمیشن در صحنه‌ای لاک‌پشت‌ها همدیگر را مسخره می‌کنند. ممکن است فرزندتان وقتی این صحنه را می‌بیند، چون از طرف شخصیت‌های مثبت رخ ‌داده است، فکر کند که کار درستی انجام داده‌اند. به او بگویید لزوماً نباید همه‌کارهای آن‌ها درست باشد و ممکن است اشتباهاتی هم داشته باشند. مسخره‌کردن افراد به‌خصوص جلوی دیگران، کار بسیار ناپسندی است که لاک‌پشت‌ها انجام دادند.

خلاصه: صحنه‌های خشن در این انیمیشن ممکن است احساسات فرزندتان را خدشه‌دار کند، البته دیالوگ‌های طنز بین لاک‌پشت‌ها باعث شده است از بار آن کم شود؛ ولی درباره‌ی احساساتش با او صحبت کنید و درباره‌ی زندگی قهرمانان واقعی با او گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1- خلاصه داستان را از او بخواهید. با این کار قوه خیال و بیانش را تقویت می‌کنید. 2- نظرش را در مورد پایان داستان بپرسید. اگر جای کارگردان بود چه پایان‌بندی انتخاب می‌کرد. 3-آیا دوست دارد جای لاک‌پشت‌ها باشد یا شرویدر. با این کار می‌توانید بفهمید که جهت فکری فرزندتان چگونه است. این به کارهای بد و خلاف علاقه دارد یا کارهای مثبت. 4- نظرش را در مورد همکاری بین لاک‌پشت‌ها بپرسید. بگویید اگر لاک‌پشت‌ها باهم هماهنگ نبودند چه اتفاقی می‌افتاد.

5- پیام اصلی و مهم داستان چیست؟

 

خلاصه: مهم‌ترین پیام داستان از نگاه فرزندتان چیست؟

داستان انیمیشن

«شرویدر» فردی است که به‌خاطر «لاک‌پشت‌های نینجا» نتوانست ویروس مرگباری را در شهر منتشر کند و زندانی می‌شود؛ ولی فرار می‌کند. او به سراغ «دکتر استوکمن» می‌رود که قابلیت‌های عجیبی را در انسان‌ها به‌وجود می‌آورد. او توانست دو انسان را به «گراز» و «کرگدن» تبدیل کند و از آن‌ها برای دست‌یابی به مایع مخصوص استفاده نماید. این مایع باعث می‌شود گذرگاهی از زمین به آسمان باز شود تا شرویدر بتواند با کمک سفینه‌ای به آسمان برود. وقتی شوریدر به آسمان می‌رود، هیولایی او را منجمد می‌کند تا تنهاخودش فرمانروا باشد. لاک‌پشت‌های نینجا با پلیس شهر یکی می‌شوند و به مقابله با هیولا می‌پردازند و او را شکست می‌دهند. به‌این‌ترتیب امنیت دوباره به شهر برمی‌گردد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Dave Green/دیوید گرین

نویسنده: اندره نمک، جوش اپلبوام/André Nemec,Josh Appelbaum

نام تهیه‌کننده: Michael Bay،Andrew Form،Brad Fuller/میکاییل بی، اندریو فرم، برد فولر

نام بازیگران: Megan Fox،Will Arnett،Laura Linney،Stephen Amell،Noel Fisher،Jeremy Howard،Pete Ploszek/ مگان فکس، ویل ارنت، لورا لینی، استفن امل، نویل فیشر،جرمی هوارد، پیتی پلوزاک

نام شخصیت‌ها: آپریل:دختری که به همراه لاک‌پشت‌های نینجا برای امنیت شهر تلاش می‌کند. کیسی جوینز:خبرنگاری که آرزوی کارآگاه شدن را دارد و طی اتفاقاتی با لاک‌پشت‌های نینجا دوست می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند. لورا لینی:مسئول رسیدگی به پرونده فرار شرویدر از دست پلیس است. دکتر استوکمن: دکتری است که روی چیزهای عجیب کار می‌کند و به شرویدر کمک می‌کند تا به‌وسیله موادی بتواند غیب شود و به آسمان بورد.

کشور سازنده: آمریکا هنگ‌کنگ

کمپانی سازنده: Nickelodeon Movies, Mirage Studios/نیکلدون موویز، میراگ استودیو

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09021****67

۱۲ آذر ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
لاک پشت نینجا

خیلی خوب تحلیل شده بود.ممنونم

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه