لاک‌پشت های نینجا: خارج از سایه

بررسی تخصصی انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

لاک‌پشت های نینجا: خارج از سایه

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

6 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لاک‌پشت‌های نینجا چهار لاک‌پشت هستند که قدرت‌های ماورایی دارند و در راستای اهداف پلیس با دشمنان جنگ می‌کنند تا امنیت شهر را برقرار کنند. شرویدر زندانی فراری است که می‌خواهد ازطریق گذرگاهی به آسمان برود. دراین میان لاک‌پشت‌های نینجا به همراه پلیس‌ها به مقابله با او می‌پردازند و مانع حمله‌ی آسمانی او می‌شوند. صحنه‌های خشونت‌بار و ترسناک زیادی توسط شخصیت‌های مثبت (لاک‌پشت‌های نینجا) و منفی در انیمیشن دیده می‌شود که با مکالمه‌های طنزآمیز میان لاک‌پشت‌ها از بار خشونتش کمتر می‌کند. انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجا ژانر اکشن و ماجراجویی دارد که خشونت آن  آمیخته با طنز است و برای پسران و نوجوانان مناسب است.

سال 2016 101 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

لاک‌پشت‌های نینجا چهار لاک‌پشتی هستند که باهم در برابر دشمن می‌جنگند. در این قسمت قرار است شرویدر را که یک جانی است، بگیرند. شرویدر در ماشین پلیس حمل می‌شود و طرفدارانش برای اینکه او را آزاد کنند به ماشین‌های پلیس حمله می‌کنند و بمب می‌گذارند و صحنه‌های خشونت‌باری را به‌وجود می‌آورند. لاک‌پشت‌های نینجا وقتی متوجه می‌شوند، سعی می‌کنند با آن‌ها مقابله ‌کنند و تعقیب‌وگریزهای پی‌درپی و برخوردهای فیزیکی رخ می‌دهد، درنهایت شرویدر فرار می‌کند. یک هیولایی هم در طول فیلم به شرویدر اضافه می‌شود که ربات است و در دل آن موجود زشتی نهفته شده است. درصحنه‌های آخر شرویدر و هیولا می‌خواستند با سفینه‌ای که درحال ساخت بود، به فضا بروند؛ ولی هیولا او را منجمد می‌کند تا فقط خودش فرمانروا باشد. لاک‌پشت‌های نینجا هم برای برقراری امنیت شهر مجبور می‌شوند با پلیس هماهنگ شوند و با کمک همدیگر به جنگ با هیولا بروند و پس از برخوردهای فیزیکی و درگیری‌های فراوان موفق می‌شوند او را فراری دهند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

شرویدر یک جانی است و هرکسی که او را می‌بیند از او می‌ترسد. لاک‌پشت‌های نینجا او را که در حال فرار از ماشین پلیس بود تعقیب می‌کنند. در طول این بخش از انیمیشن تعقیب و گریزهایی همراه با ترس رخ می‌دهد که درنهایت شرویدر فرار می‌کند.یک ربات هم در انیمیشن وجود دارد که درونش یک موجود زشت نهفته شده است و صورت پشت و ترسناکی دارد که ناگهان ظاهر می‌شود و باعث ترس می‌شود. وقتی شرویدر به همراه هیولا تصمیم می‌گیرند از طریق گذرگاهی به اسمان بروند سفینه‌ای در اسمان تشکیل می‌شود که صدای عجیب و وحشتناکی دارد و باعث ترس در مردم می‌شود. البته ترس‌های فانتزی هم در انیمیشن به چشم می‌خورد. مثل زمانی که لاک‌پشت‌ها می‌خواستند از هواپیما به زمین سقوط آزاد انجام دهند یکی از آن‌ها بسیار می‌ترسید یا زمانی که گراز و کرگدنی که توسط دکتر استوکمن –دکتری که برای شرویدر کار می‌کرد و به او کمک کرد تا به اسمان برود-ساخته شده بودند مکالمه‌های خنده‌داری داشتند .

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

آپریل دختری است که با لاک‌پشت‌های نینجا کار می‌کند. او در موقعیتی مجبور می‌شود با دکتر که خلق‌کننده‌ی موجودات و چیزهای عجیب است، صحبت کند تا بتواند از طریق ساعت مچی‌اش جاسوسی کند. دراین میان اپریل سعی می‌کند با نازکردن نظر دکتر را به خود جلب کند تا بتواند اطلاعات را کامل دانلود کند. دو زندانی هم وجود دارند که رفتارهای عاقلانه‌ای ندارند و درصحنه‌ای وقتی رئیس خود، شرویدر را، می‌بینند مجبور می‌شوند به دروغ بگویند که ما دوست داریم با شما کار کنیم. درحالی‌که تمایلی به همکاری با شرویدر نداشتند. یکی از لاک‌پشت‌ها به‌خاطر حرفی که به افسر جونز می‌زند، به او لقب جوجه می‌دهد و افسر هم به او می‌گوید: لاک‌پشت. البته حالت طنز دارد. یکی از این زندانی‌ها که توسط دکتر به گراز تبدیل شده بود، درصحنه‌ای دست در بینی خود می‌کند و باعث خنده‌ی مخاطب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

لاک‌پشت‌های نینجا چهار برادر به نام‌های «لئوناردو»، «دوناتلو»، «رافائل» و «مایکل‌آنجلو» هستند که فنون رزمی را توسط موشی به نام «استاد اسپلینتر» یاد می‌گیرند. آن‌ها همیشه باهم متحد هستند، در این انیمیشن هم این اتحاد را حفظ کردند و سعی کردند همه‌ی کارها را با کمک و همفکری هم انجام دهند و تابع نظر جمع باشند و ازاین طریق توانستند دشمن را نابود کنند. استاد آن‌ها، اسپلینتر، به لاک‌پشت‌ها در فیلم جمله‌ی زیبایی گفت: «تا زمانی‌که گروهتان ‌یک‌پارچه باشد، موفق خواهید شد، نباید بگذارید شکست حواستان را پرت کند، باید تلاش کنید.» پس حفظ اتحاد و کمک به همدیگر از مهم‌ترین پیامدهای مثبت انیمیشن محسوب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لاک‌پشت‌های نینجا الگوی خوبی برای همه هستند؛ زیرا درطول داستان باوجود اتفاقات مهم و ترسناک اتحاد خود را حفظ کردند و سعی کردند برای هدفشان که شکست دشمن است، تلاش کنند و تابع نظر جمع باشند و پراکنده نشوند.

1- خلاصه داستان را از او بخواهید. با این کار قوه خیال و بیانش را تقویت می‌کنید. 2- نظرش را در مورد پایان داستان بپرسید. اگر جای کارگردان بود چه پایان‌بندی انتخاب می‌کرد. 3-آیا دوست دارد جای لاک‌پشت‌ها باشد یا شرویدر. با این کار می‌توانید بفهمید که جهت فکری فرزندتان چگونه است. این به کارهای بد و خلاف علاقه دارد یا کارهای مثبت. 4- نظرش را در مورد همکاری بین لاک‌پشت‌ها بپرسید. بگویید اگر لاک‌پشت‌ها باهم هماهنگ نبودند چه اتفاقی می‌افتاد.

5- پیام اصلی و مهم داستان چیست؟

 

خلاصه: مهم‌ترین پیام داستان از نگاه فرزندتان چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه