• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن قطار دایناسورها: جزیره‌ی ماجراجویی ( Dinosaur Train:Adventure Island)

author-img

توسط : ریحانه دماوندی ارزیاب کدومو

11 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

938 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جزیره‌ی ماجراجویی» از سری داستان‌های «قطار دایناسورها» و محصول سال 2021 است. موضوع این انیمیشنِ موزیکال و رنگارنگ داستان سفر خانوادگی یک بچه‌دایناسور به نام «بادی» همراه با خانواده‌اش به یک جزیره‌ی رباتی برای تفریح و شادی است. آن‌ها با ورود به جزیره وارد جریانی می‌شوند که باید مدیریتش کنند. این انیمیشن مناسب سنین پایین نیز هست و کودکان می‌توانند از آن چیزهای زیادی یاد بگیرند. مفاهیمی مانند مسئولیت‌پذیری، مستقل‌شدن، تفکر و... مورد تأکید این انیمیشن است.

ژانر : خانوادگی

سال 2021 85 دقیقه جزئیات کامل اثر
9 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«قطار دایناسورها: جزیره‌ی ماجراجویی» انیمیشنی خانوادگی و موزیکال محصول سال 2021 است. داستان این انیمیشن حول بچه‌دایناسوری به نام «بادی» می‌چرخد که  همراه خانواده‌اش برای تفریح به جزیره‌ی ماجراجویی می‌روند.

صاحب و مسئول این جزیره ترلس تون بدون اینکه وسایل را از قبل آزمایش کرده باشد آن را افتتاح کرده است و با وقوع زلزله و از کنترل خارج شدن ربات های غول پیکر جزیره  همه چیز بهم می خورد و بادی و خواهر برادرانش از پدر مادرشان جدا می شوند و باید راهی پیدا کنند تا همه چیز را به حالت اول برگردانند. این انیمیشن با جلوه های بصری کودکان را جذب می کند و روند داستان کند و قابل فهم است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودکتان بپرسید به نظرت مسئولیت‌پذیری یعنی چی؟ تو اگر جای دابی بودی چه می‌کردی؟ نظرت درمورد رفتار‌های ترلس‌تون چیه؟ تو مشکلات خودتو چجوری حل می‌کنی ؟ به نظرت با چه کسایی باید مشورت کرد و ازشون کمک خواست؟

خلاصه: مسئولیت‌پذیری یعنی چه؟

داستان اثر

«جزیره‌ی ماجراجویی» از سری داستان‌های قطار دایناسورهاست. در این داستان، «بادی»، بچه‌تی‌رکس باهوش و کنجکاو، به همراه خانواده‌اش به سمت جزیره‌ی ماجراجویی که به‌تازگی افتتاح شده است می‌رود تا به تفریح و گردش بپردازد.

مسئول و صاحب این جزیره، ترلس تون، برای آن‌ها توضیح می‌دهد که ربات‌های دایناسور این جزیره با بخار حاصل از هسته‌ی زمین کار می‌کنند اما این را عنوان نمی‌کند که قبل از پذیرش بازدیدکننده، وسایل جزیره را آزمایش نکرده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

نویسنده: کریج بارتلت، جوزف پاردی/ Craig Bartlett, Joseph Purdy

تهیه‌کننده: تری ایزومی، کریج بارتلت، اری هاوکینس / Izumi, Eri Hawkins Craig Bartlett, Terry

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09901****22

۱۱ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

تست

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد قطار دایناسورها: جزیره‌ی ماجراجویی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>