• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شقایق

بررسی تخصصی انیمیشن Poppies

شقایق

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «شقایق» به کارگردانی مشترک آدام پریرا، آلساندرا رودریگوز و الیزه فدورف محصول سال ۲۰۱۹ کالج هنر و طراحی رینگ‌لینگ سانفرانسیسکوست. روایت مادری است که فرزندش را از دست می‌دهد و خود را در کابوسی وحشتناک می‌بیند. پذیرفتن حقایق و کنارآمدن با مشکلات، می‌تواند از پیام‌های مثبت این انیمیشن محسوب شود.

سال 2019 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

وقتی مادر، دختر بیمارش را از دست می‌دهد، دچار توهم و خیالات واهی می‌شود. در تصوراتش گل‌های شقایق را همچون اژدهایانی می‌بیند که او را تعقیب می‌کنند.

جزئیات
ترس

مادر با ازدست‌دادن دخترش دچار توهم می‌شود. او در خیالاتش گل‌های شقایق را همچون اژدهایانی می‌دید که تعقیبش می‌کنند. او که از اژدها ترسیده بود، سعی می‌کرد فرار کند.

جزئیات
پیام مثبت

مادر در ابتدا نتوانست با غم دوری فرزندش کنار بیاید. ازاین‌رو دچار توهم شد. او بعد از این واقعه سعی کرد دوباره به زندگی‌اش برگردد و در دشت پر از بابونه همچون قبل زندگی کند؛ زیرا زندگی جریان دارد.

جزئیات
الگوی مثبت

مادر بعد از بیرون‌آمدن از کابوس، دوباره به روال عادی زندگی‌اش برگشت، او ناامیدی را کنار گذاشت و با یاد فرزندش زندگی کرد.

جزئیات
ارزش آموزشی

در ادبیات فارسی قلب سیاه‌رنگ شقایق، به «داغ» تشبیه شده که از هجران و دوری یار به‌وجود آمده است. در این انیمیشن از این نماد به‌معنای غم دوری مادر از فرزند استفاده شده است.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در رابطه با مادری است که به‌تازگی فرزندش را از دست داده است. اگر فرزندتان به‌تازگی مادر، پدر و حتی خواهر و برادرش را از دست داده است، توصیه می‌شود در انتخاب این انیمیشن کمی تأمل کنید و براساس روحیات او این انتخاب را انجام دهید. اگر زمان قابل ملاحظه‌ای گذشته، بهتر است این انیمیشن را ببیند؛ زیرا متوجه می‌شود که باید زندگی کرد و زندگی بازهم جریان دارد. سعی کنید او را دلداری دهید و با او دراین‌باره صحبت کنید. از او بخواهید فکرش را روی کاغذ بیاورد و هرآنچه او را اذیت می‌کند، نقاشی کند یا به‌صورت داستان بنویسد. از او بخواهید حرف بزند تا کمتر اذیت شود. تماشای این انیمیشن ممکن است در فرزندتان حس جدایی و تنهایی به‌وجود بیاورد، حتماً او را در آغوش بگیرید و از تجربیات خود یا اطرافیان برایش مثال بزنید. توصیه می‌شود نوجوانان بالای سیزده‌سال این انیمیشن را ببینند؛ ولی اگر ضمن تماشای این انیمیشن خواهر یا برادر کوچکتر هم درحال تماشا بودند، ممکن است این سؤال در ذهنشان به‌وجود بیاید که بعد از مرگ چه اتفاقی برای انسان می‌افتد. به او مختصری توضیح دهید؛ ولی دروغ نگویید که سفر رفته است. می‌توانید بگویید کسی که مرده است، دیگر قلبش کار نمی‌کند. بگویید کسی که مرده است، دیگر زنده نمی‌شود و برنمی‌گردد. برای ملموس‌ترشدن توضیحاتتان از مثال استفاده کنید؛ مثلاً ماهی‌کوچولویی که در تنگ نگهداری می‌کردید و حالا مرده است.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی سختی‌ها و صبر در مشکلات صحبت کنید و در این زمینه مثال‌های عینی برای او بزنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه و سِیر داستان را از فرزندتان بپرسید.

2) از او بخواهید پیام مهمی را که دریافت کرده است، بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی مرگ اطرافیان بپرسید. اگر این سؤال در روحیه‌اش اثر سوء می‌گذارد، نپرسید.

4) سعی کنید برای او از سختی‌ها و مشکلاتی که در زندگی داشته‌اید و با صبر و تحمل ختم‌به‌خیر شده است، مثال بزنید تا برایش ملموس‌تر شود.

خلاصه: از فرزندتان بخواهید نظرش را درباره‌ی این انیمیشن بیان کند.

داستان انیمیشن

«مادری» با «دختر بیمارش» در دشتی سرسبز و زیبا زندگی می‌کند. روزی دخترش بر اثر بیماری فوت می‌کند و مادر از شدت غم و اندوه کابوس‌های وحشتناکی می‌بیند. فکر می‌کند «گل‌های شقایق» به‌صورت اژدهایانی درآمده‌اند که دخترش را از بین برده‌اند و اکنون به‌دنبال او هستند. سرانجام از این کابوس وحشتناک بیرون می‌آید و آرام می‌گیرد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: adam Pereira, alessandra fodriguez / آدام پریرا، الساندرا فودریگوز.

نام بازیگران:Matt William Knowles, Yadira Pascault Orozco, Eric Jayden, Ewan Chung, Cindera Che, Kara Wang, Jonathan Stanton, / مت ویلیام نولز، یادریرا پاسکالت اورروزکو، اریک جایدن، ایوان چانگ، سیندرا چی، کارا وانگ، جاناتان استانتون.

نام شخصیت‌ها:

مادر: او مادری مهربان و دلسوز است که به‌تازگی فرزندش را از دست داده و از شدت غم و هجران دچار توهم و خیالات شده است،

دختر: او که به بیماری مبتلاست، پس‌ازچندی می‌میرد و مادرش را تنها می‌گذارد.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه