سلام دنیا

بررسی تخصصی انیمیشن Hello World

سلام دنیا

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن کوتاه در سال ۲۰۱۹ در فرانسه تولید شده است. ماجرای رباتی است که ناگهان باتری‌اش تمام می‌شود و برای به‌دست‌آوردن شارژ مورد نیازش راهی سیاره‌ای می‌شود. پیام مهم این انیمیشن توجه به اطرافیان در مواقع نیاز است.

سال 2019 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ربات برای به‌دست‌آوردن شارژ باتری مورد نیازش راهی سیاره‌ای می‌شود که موجود کوچکی در آنجا زندگی می‌کند. ربات به او توجهی نمی‌کند و همین امر باعث عصبانیت موجود کوچک می‌شود. به همین دلیل موجود کوچک شارژ الماسی ربات را از دستش می‌گیرد و فرار می‌کند. ربات هم او را تعقیب می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

ربات به موجود کوچکی که نیاز به توجه و محبت داشت، بی‌اعتنایی کرد و فقط به فکر خودش بود. درحالی‌که موجود کوچک الماس را به ربات بخشید تا او شارژ شود. ربات بعد از روشن‌شدن از کار خود پشیمان شد و به دنبالش گشت. ربات متوجه شد که فقط نباید به فکر منافع خود باشد، بلکه مهم‌تر از آن دوستی و محبت است که باعث نجات می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

موجود کوچک با کمک‌کردن به ربات، آن هم درست زمانی‌که ربات به او بی‌توجهی کرده بود، باعث شد ربات از رفتارش پشیمان شود و اهمیت محبت به دیگران را یاد بگیرد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) از فرزندتان بخواهید پیام مهم داستان را بیان کند.

2) نظرش را در رابطه با رفتار ربات و عکس‌العمل موجودِ کوچک جویا شوید.

3) بهترین کار برای جبران اشتباه ربات چه‌کاری بود؟

4) آیا رفتار متقابل در قبال رفتار زشت دیگران، کار پسندیده‌ای است؟

5) بهتر بود موجود کوچک چه‌کاری انجام می‌داد؟

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی رفتار اشتباه ربات و عکس‌العمل موجود کوچک جویا شوید.

آنچه لازم است والدین بدانند

تماشای این انیمیشن می‌تواند برای کودکانی که وسایل و اسباب‌بازی‌های خود را به دیگران نمی‌دهند یا فقط به فکر منافع خود هستند، مفید باشد. نتیجه‌گیری از داستان و پشیمانی ربات از کرده‌ی خود، می‌تواند در ذهن فرزندانتان به‌عنوان یک الگو قرار بگیرد تا علاوه بر خواسته‌های خود، به خواسته‌های اطرافیان و دوستانشان هم توجه کنند و برایشان ارزش قائل شوند. حتماً در این زمینه مثال‌هایی بیان کنید و او را از عواقب این کار مطلع کنید. این انیمیشن صحنه‌های خشن یا پیچیدگی خاصی ندارد. بنابراین کودکان می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند و درس‌های مهمی بگیرند.

خلاصه: درباره‌ی پیام داستان با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«ربات تحقیقاتی» در کهکشان مشغول گردش بود که ناگهان متوجه کاهش شارژ باتری‌اش می‌شود. او برای به‌دست‌آوردن شارژ باتری مورد نیازش که از جنس «الماس» بود، راهی سیاره‌ای می‌شود. آنجا موجود کوچکی را می‌بیند که نیاز به توجه و محبت دارد؛ اما او بی‌اعتنایی می‌کند و به سراغ شارژ باتری‌اش می‌رود. موجود کوچک که از کار ربات ناراحت شده بود، الماس او را می‌گیرد و فرار می‌کند. ربات به دنبالش می‌رود؛ اما در بین راه خاموش می‌شود. موجود که از این واقعه ناراحت شده بود، الماس را درون ربات می‌گذارد و می‌رود. ربات بعد از روشن‌شدن به‌دنبالش می‌گردد و او را پیدا می‌کند و به سفینه‌اش می‌آورد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Catharina Potgieter/ کاترینا پوتجیتر

نویسنده: Edmond George, Kamara / ادموند جورج، کامارا

نام تهیه‌کننده: Catharina Potgiete / کاترینا پوتجیتر

کشور سازنده: فرانسه

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه