رهسپار

بررسی تخصصی انیمیشن Embarked

رهسپار

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«رهسپار» انیمیشنی کوتاه و فانتزی درباره‌ی وفاداری به یکدیگر است. جیمی پسربچه‌ای است که خانه‌ی درختی دوست‌داشتنی دارد. او روزی مجبور می‌شود به شهر نقل‌مکان کند و از خانه‌ی درختی دور شود. درخت که دوست چندین‌ساله‌ی جیمی ا‌ست، بعد از رفتن او به راه می‌افتد و خانه‌ی جیمی را در شهر پیدا می‌کند. او برای همیشه در همان‌جا می‌ایستد تا همیشه در کنار جیمی بماند.

سال 2017 4دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

جیمی خانه‌ی درختی خود را بسیار دوست دارد؛ اما مجبور است برای نقل‌مکان به شهر با او خداحافظی کند. ممکن است صحنه‌ی جداشدن او از خانه‌ی درختی کمی ناراحت‌کننده باشد. درخت جیمی جان می‌گیرد و به‌دنبال پیداکردن جیمی در شهر به راه می‌افتد، دیدن درخت متحرک برخی از بچه‌ها را در شهر می‌ترساند؛ اما دوست‌داشتنی‌بودن درخت و صمیمیت او با جیمی باعث می‌شود این اتفاق برای مخاطب ترسناک نباشد.

جزئیات
پیام مثبت

جیمی پسری است که به دلایلی مجبور می‌شود به همراه مادرش از محل زندگی خود نقل‌مکان کند و خانه‌ی درختی دوست‌داشتنی‌اش را ترک کند. این کار برای جیمی ناراحت‌کننده است. او کلاهش را به یادگار زیر درخت می‌گذارد و می‌رود. درخت ناگهان جان می‌گیرد و راهی شهر می‌شود. کلاه را به دست جیمی می‌رساند و همان نزدیکی‌ها برای همیشه می‌ایستد. وفاداری درخت به جیمی بسیار ستودنی بود. وابستگی به خاطرات کودکی، وفاداری به دوستان قدیمی و محبت‌کردن به آنان از پیام‌هایی است که این انیمیشن به نمایش می‌گذارد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

خانه‌ی درختی که دوست قدیمی پسرکوچولویی به‌نام جیمی است، پس از رفتن جیمی به شهر، مسیری طولانی را طی می‌کند و خودش را به جیمی می‌رساند تا باعث خوشحالی او شود و پیشش بماند. رفتار درخت می‌تواند الگوی خوبی برای انسان‌ها باشد تا همیشه و در همه‌حال به همدیگر وفادار باشند و درصورت دیدن بی‌وفایی و جدایی باز، به یکدیگر محبت کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه‌ داستان را از او بخواهید.

2) از او بخواهید پیام مثبت این انیمیشن را بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی وفاداری درخت بپرسید. بگویید آیا تاکنون به کسی محبت وفادارانه کرده است؟

4) آیا تاکنون تجربه دوری از مکان زندگی‌اش را داشته است یا نه؟ اگر داشته است، حسش را بیان کند و اگر نه، از او بخواهید تا بگوید به نظرش جیمی چه حسی داشته است؟

5) از او بپرسید دوست دارد در شهر زندگی کند یا روستا؟ چرا؟ با این سؤال متوجه علایقش می‌شوید که به طبیعت علاقه دارد یا خیر. جوابش هرچه بود سعی کنید او را به مسافرت بیش‌تری ببرید و او را با فرهنگ‌های مختلف آشنا کنید یا درخت و گل‌های آپارتمانی تهیه کنید و از او بخواهید که هرروز به آن‌ها آب دهد تا با این کار حسش نسبت به طبیعت بیشتر و به آن‌ها علاقه‌مند شود.

خلاصه: پیام مثبت این انیمیشن را از او بخواهید تا متوجه شوید آن را درست فهمیده است یا خیر.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کوتاه و مفهومی می‌تواند تأثیر مثبتی روی فرزندتان بگذارد. او وفاداری به دوستان را از درخت یاد می‌گیرد و متوجه می‌شود که در هرشرایطی نباید نسبت به اطرافیانمان بی‌تفاوت باشیم، بلکه باید به آن‌ها محبت کنیم و پاسخ محبتشان را نیز بدهیم. جیمی نیز به درخت وفادار بود و کلاهش را به یادگار در آنجا گذاشت؛ ولی به دلایلی مجبور به ترک آنجا شد. تماشای این صحنه برای فرزندانی که به‌ناچار مجبورند با خانواده‌شان نقل‌مکان کنند و از دوستانشان دور بمانند، توصیه‌ می‌شود؛ زیرا جیمی برخلاف میل باطنی‌اش از درخت و از روستایش دور شد و به شهر رفت. اگر فرزندان شما تجربه‌ای از دورشدن از دوستانشان دارند، والدین عزیز می‌توانند درباره‌ی اینکه چگونه با این مسئله کنار بیایند، به کودکان توضیح دهند.

خلاصه: ازجمله پیام‌های این انیمیشن وفاداربودن و توجه به محبت‌های اطرافیان است که باعث می‌شود تأثیر مثبتی بر فرزندتان بگذارد.

داستان انیمیشن

«جیمی» نام پسربچه‌ای است که در «خانه‌ی درختی» زندگی می‌کند. روزی مجبور می‌شود به همراه مادرش از آنجا برود. او کلاهش را به یادگار زیر درخت می‌گذارد. خانه‌ی درختی که جان دارد، وقتی متوجه می‌شود که جیمی کلاهش را جا گذاشته است، راهی شهر می‌شود، خانه‌ی جیمی را پیدا می‌کند و کلاهش را به او می‌دهد. سپس به آن‌طرف خیابان می‌رود و برای همیشه همان‌جا می‌ایستد تا جیمی تنها نباشد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Adele Hawkins Mikel Mugica, / مایکل موگیسا، آدل هاوکینز نام شخصیت‌ها:

جیمی: پسربچه‌ای است که در خانه‌ی درختی در روستا زندگی می‌کند و مجبور می‌شود به شهر نقل‌مکان کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Ringling College of Art and Design

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه