• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن داگتانیان و سه شمشیردار ( Dogtanian And The Three Muskehounds)

author-img

توسط : فاطمه سادات حجتی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

247 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«داگتانیان و سه شمشیردار» انیمیشنی محصول کشور اسپانیا در سال 2021 است. فیلمنامه انیمیشن داگتانیان و سه شمشیردار را نیز داگ لنگدیل براساس کتاب سه تفنگدار اثر نویسنده فرانسوی الکساندر دوما، به رشته تحریر درآورده‌ است. داگتانیان شمشیربازی جوان است که آرزو دارد به گروه شمشیرداران افسانه‌ای بپیوندد. او پس از آن که مهارت‌هایش را اثبات می‌کند و اعتماد اعضای گروه را جلب می‌کند، باید همراه با آن‌ها به دفاع از پادشاه برود و در مقابل اجرای نقشه مخفی کاردینال ریچلیو برای در اختیار گرفتن قدرت بایستد. خشونت‌ها در این انیمیشن فانتزی است و ممکن است علاقه بین داگتانیان و ژولیت برای کودکان مناسب نباشد.

ژانر : عاشقانه ماجراجویی مبارزه

سال 2021 88 دقیقه جزئیات کامل اثر
-1 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین محترم باید بدانند انیمیشن داگتانیان و 3 شمشیرزن روایتگر داستانی است که تلاش برای موفقیت و همکاری را برای فرزند شما تبیین می‌کند. علاوه بر این بد بودن خیانت و دروغ را برای فرزند شما به تصویر می‌کشد. اما در طرف مقابل رابطه عاشقانه بین داگتانیان و ژولیت حاوی صحبت‌ها و رفتارهایی است که تماشای آن ممکن است برای کودکان پیامدهایی منفی داشته باشد. برای نمونه ممکن از کودکان بخواهند این رفتارهای عاشقانه را در گروه همسالان تقلید کنند. لذا توصیه می‌شود با فرزندان خود اینگونه رفتارها و تفاوت‌های فرهنگی گفت‌وگو کنید.

خلاصه: این انیمیشن علی رغم نمایش تلاش و شجاعت و مذمت دروغ و خیانت حاوی صحنه‌هایی عاشقانه است که برای کودکان چندان مناسب نیست.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چه چیزی باعث موفقیت داگتانیان شد؟  نظر او را در مورد شخصیت افرادی مانند کاردینال جویا شوید. از او بپرسید چه چیزی باعث شد تا پیل ابتدا به داگتانیان خیانت کند اما در نهایت جانش را برای او فدا کند؟ از فرزندتان بپرسید چه چیزهایی را از این انیمیشن آموخت؟

خلاصه: با فرزند خود در مورد دلایل موفقیت داگتانیان، شخصیت کاردینال و رفتار دوگانه پیل گفت‌وگو کنید.

داستان اثر

  پدر داگتانیان، در سال‌های دور رئیس گارد سلطنتی پادشاه فرانسه بوده که با تهمت و نیرنگ کنتراشورد از قصر اخراج می‌شود. داگتانیان توسط پدرش مهارت شمشیرزنی را به خوبی می‌آموزد و برای عضویت در گارد سلطنتی پادشاه و رفع تهمت از پدرش راهی فرانسه می‌شود. داگتانیان در بدو ورود به فرانسه با موشی به نام پیل آشنا می‌شود، پیل سکه داگتانیان را می‌دزدد و با عنوان دوست به او نزدیک می‌شود. بعد از آن داگتانیان در آنجا با 3تن از شمشیرزنان گارد سلطنتی آشنا می‌شود و ژولیت؛ خدمتکار ملکه را ملاقات می‌کند. ژولیت به داگتانیان اعتماد می‌کند و به او خبر می‌دهد که کاردینال؛ مشاور پادشاه قصد دارد گردنبند الماس ملکه را بدزدد و با نیرنگ جنگی بین فرانسه و انگلستان راه بیندازد. داگتانیان و همراهانش برای محافظت از گردنبند ملکه اقدام می‌کنند. اما قبل از آن پیل؛ با کاردینال ملاقات می‌کند که در ازای دریافت پول جاسوسی داگتانیان را بکند لذا برنامه‌های داگتانیان و 3شمشیرزن با شکست مواجه می‌شود و گربه‌ای به نام «مای لیدی» به دستور کاردینال گردنبند ملکه را به سرقت می‌برد و با کشتی به سمت انگلیس حرکت می‌کند. داگتانیان و دوستانش برای پس گرفتن گردنبند به دنبال مای لیدی می‌روند. اما پیل کاردینال را از برنامه آن‌ها باخبر می‌کند و هریک از شمشیرزنان طی حادثه‌ای از ادامه مسیر باز می‌مانند. داگتانیان به تنهایی به دنبال مای لیدی می‌رود و با شجاعت طی مبارزه‌ای گردنبند را پس می‌گیرد و به قصر باز می‌گرداند. داگتانیان در قصر با کنتراشورد که قصد گرفتن گردنبند را داشت روبرو می‌شود و با او مبارزه می‌کند و او را نیز شکست می‌دهد. بعد از آن کنتراشورد در مقابل همه اعتراف می‌کند که به پدر داگتانیان تهمت زده است. گردنبند نیز به ملکه باز می‌گردد. در نهایت پادشاه و ملکه به پاس شجاعت داگتانیان از او تقدیر کرده و او را به عضویت شمشیرزنان گارد سلطنتی در می‌آورند.

جزئیات اثر

کارگردان: Toni Garcia

نویسنده: Doug Langdale, Alexandre Dumas

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد داگتانیان و سه شمشیردار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>