• امروز : ۶ بهمن ۱۳۹۹

جعبه‌ی دردسرزا و بومرنگ

بررسی تخصصی انیمیشن Jungle Box Nose Hair and Boomerang

جعبه‌ی دردسرزا و بومرنگ

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جعبه‌ی جنگل» انیمیشنی سریالی است که در سال ۲۰۱۸ در کره‌ی جنوبی تولید شده است. هرقسمت از انیمیشن ماجراهای طنزآمیزی از پسربچه و خرسی را روایت می‌کند که در جنگل زندگی می‌کنند و هربار با ماجرایی کمدی روبه‌رو می‌شوند. پیام این قسمت از انیمیشن درباره‌ی‌ اذیت‌نکردن دوست و انجام‌ندادن کاری بدون فکر است.

سال 2019 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پسربچه و خرسی در جنگلی باهم زندگی می‌کنند. پسربچه متوجه مویی در خرسی می‌شود و سعی می‌کند آن را بکَند؛ اما این کار باعث اذیت خرسی می‌شود و او را آزار می‌دهد. خرسی هم متقابلاً مویی را که زیر بغل پسربچه بود، می‌کَند، در همین گیرودار از پرتگاهی سقوط می‌کنند. در قسمت دوم وقتی پسربچه و خرسی بومرنگی را که در جعبه قرار داشت، به آسمان پرتاب می‌کنند، بومرنگ با سرعت به‌سمتشان می‌آید و به آن‌ها برخورد می‌کند و باعث کبودی چشم و بدنشان می‌شود. همه‌ی این خشونت‌ها آمیخته با طنز و کمدی است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

پسربچه که مشغول کَندن موی خرسی بود، با هم از پرتگاهی آویزان می‌شوند. آن‌ها بسیار می‌ترسند؛ ولی باعث می‌شود موی خرسی و پسربچه کنده شود. در قسمت دوم پسربچه و خرسی از بومرنگی بسیار می‌ترسیدند؛ زیرا با پرتابش دوباره به‌سمتشان می‌آمد و آن‌ها را اذیت می‌کرد. تمام این صحنه‌ها آمیخته با طنز است.

جزئیات
پیام مثبت

پسربچه نباید باعث اذیت خرسی می‌شد، همین امر باعث شد هردو از پرتگاه سقوط کنند. وقتی کاری باعث اذیت طرف مقابل می‌شود، نباید انجام داد. در قسمت دوم هم وقتی خرسی و پسربچه از نحوه‌ی کار بومرنگ اطلاعی نداشتند، نباید آن را پرتاب می‌کردند. البته تمام این صحنه‌ها برای خنداندن مخاطب است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه و سیر داستان را از او بپرسید.

2) از او بخواهید پیام مهمی را که از انیمیشن دریافت کرده است، بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی اصرار پسربچه در کندن موی بینی خرسی بپرسید. آیا کار درستی انجام داده است؟

4) آیا تاکنون فرزندتان کاری که باعث اذیت دوستانش شود، انجام داده است؟

5) کار درست چه‌کاری است؟

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی پیام داستان بپرسید.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «جعبه‌ی‌ دردسرزا و بومرنگ» ژانر کمدی و ماجراجویی دارد و سرشار از صحنه‌های کمدی است. این انیمیشن دو قسمت دارد که در قسمت اول پسربچه سعی در کَندن موی خرسی می‌کند؛ ولی همین کار باعث سقوط هردوی آن‌ها می‌شود. در این قسمت می‌توانید به فرزندتان توضیح دهید که نباید کاری را که طرف مقابل تمایلی به انجام‌دادنش ندارد، انجام دهیم. همچنین نباید باعث آزار و اذیت دوستمان شویم. در این باب می‌توانید توضیحات تکمیلی ارائه دهید. در قسمت دوم هم وقتی خرسی و پسربچه نحوه‌ی کار بومرنگ را بلد نیستند، نباید به آن دست می‌زدند یا پرتابش می‌کردند. می‌توانید در این زمینه مثال‌هایی بزنید و با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی عواقب کارهایی که خرسی و پسربچه انجام می‌دهند، گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

این انیمیشن دو قسمت دارد. در جنگلی زیبا «پسربچه» و «خرسی» زندگی می‌کردند. پسربچه حین بازی متوجه مویی در بینی خرسی می‌شود و سعی می‌کند آن را بکَند؛ اما موفق نمی‌شود. پسربچه که مشغول کندن موی بینی خرسی بود، ناگهان از پرتگاه با خرسی سقوط می‌کند. خرسی متوجه مویی در زیر بغل پسربچه می‌شود و او هم سعی می‌کند آن را بکند؛ اما او نیز موفق نمی‌شود تا اینکه زمین فرو می‌ریزد و آن‌ها سقوط می‌کنند. به‌این طریق موی هردوی آن‌ها کَنده می‌شود. در قسمت دوم جعبه‌ای از آسمان فرومی‌افتد که «بومرنگی» در آن وجود داشت. پسربچه و خرسی نحوه‌ی کار با آن را بلد نبودند، به همین دلیل او را پرتاب می‌کنند؛ ولی هربار به‌سمتشان می‌آید. آن‌ها که از دست «بومرنگ» خسته شده بودند، پشت درختی قایم می‌شوند. بومرنگ هم‌ پشت درخت دیگری منتظر آن‌ها قایم می‌شود. آن‌ها سال‌ها از ترسشان از آنجا بیرون نمی‌آیند. وقتی‌که پیر می‌شوند، بیرون می‌آیند؛ ولی هم‌زمان بومرنگ هم که مانند آن‌ها پیر شده بود، بیرون می‌آید؛ اما در وسط راه می‌میرد. بنابراین پسربچه و خرسی از دست بومرنگ خلاص می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Shin Tae Sik/ شین تای سیک

نویسنده: : Shin Tae Sik / شین تای سیک

نام تهیه‌کننده: Kim Joy / کیم جوی

کشور سازنده: کره‌ی جنوبی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه