تلاش من

بررسی تخصصی انیمیشن My Quest

تلاش من

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن کوتاه و صامت «تلاش من» در سال ۲۰۲۰ در کشور فرانسه تولید شده است. این انیمیشن روایت داستان کوتاهی از دو موجود فانتزی است که با هم وارد مسابقه‌ای می‌شوند تا برنده‌ی کلاه زرهی شوند. ارزش دوستی و خیانت‌نکردن با یکدیگر ازجمله پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

سال 2020 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

دو موجود فانتزی برای مسابقه‌ای با هم به رقابت می‌پردازند. یکی از آن‌ها در پایان مسابقه از روی دیگری رد می‌شود تا به جایزه برسد. به همین دلیل آن‌یکی عصبانی می‌شود و عروسک مورد علاقه‌ی رقیبش را پاره می‌کند. هردو خشونت در فضای فانتزی و کودکانه رقم می‌خورد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دو موجود فانتزی با هم وارد مسابقه ای می‌شوند. در سکانس‌های پایانی یکی از آن‌ها چوب دیگری را می‌خورد و بعد باد گلو می‌زند که باعث خنده‌ی مخاطب می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

دو موجود فانتزی باید طبق نقشه، مسیری را طی کنند تا به یک کلاه زرهی دست پیدا کنند. یکی از این‌دو موجود به دیگری، نقشه‌ی اشتباهی را نشان می‌دهد، عروسک مورد علاقه‌ی رقیبش را پاره می‌کند و کلاه را با نامردی از او می‌گیرد؛ اما در پایان، زمانی‌که کلاه اندازه‌ی سرش نمی‌شود، می‌فهمد رقابت بیهوده‌ای را دنبال می‌کرده است و از کارش پشیمان می‌شود. در پایان دو رقیب وسایل دوست‌داشتنی خود را روی زمین رها و دوستی را جایگزینِ رقابت می‌کنند و با یکدیگر همراه می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

یکی از این‌دو موجودی که نقشه‌ی اشتباه را به دیگری داده بود و او را منحرف کرده بود، در انتها متوجه کار اشتباهش می‌شود و سعی می‌کند جبران کند. به همین دلیل او می‌تواند الگوی خوبی برای کسانی باشد که برای رسیدن به هدف به هرکاری دست می‌زنند. درحالی‌که ارزش دوستی بالاتر از برنده‌شدن است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه و سیر داستان را بیان کند.

2) از او بخواهید پیام مهم داستان را بیان کند.

3) نظر فرزندتان را درباره‌ی خیانت‌کردن و دادن نقشه‌ی اشتباه به دیگری، به‌خصوص در این انیمیشن، بپرسید.

4) از او بپرسید آیا تاکنون با دوستش چنین رفتاری کرده است؟ چرا؟

5) از او بپرسید اگر موجود فانتزی نقشه‌ی اشتباه را به دوستش نمی‌داد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ بهتر بود چه‌کاری انجام می‌داد؟

6) درباره‌ی مفاهیم دوستی و تمایز رقابت و حسادت با او صحبت کنید.

7) از او بپرسید رقابت‌کردن با دیگران به چه صورتی درست است؟

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی مفاهیم دوستی، رقابت، حسادت و تمایز آن‌ها با هم، صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در رابطه با مسابقه‌دادن دو موجود فانتزی است که در فضایی کودکانه رخ می‌دهد. حتماً ضمن تماشای این انیمیشن با فرزندتان درباره‌ی کار اشتباه موجود فانتزی (مبنی بر گمراه‌کردن دوستش و نشان‌دادن نقشه‌ی اشتباه به او) صحبت کنید و درباره‌ی علت نادرست‌بودن این رفتار با او سخن بگویید.

صحنه‌ی پاره‌کردن عروسک مورد علاقه‌ی موجود فانتزی توسط دوستش، می‌تواند در روحیه فرزندتان تأثیر بگذارد. با فرزندتان درباره‌ی راه‌های مقابله با خشم و کنترل آن در مواقع ضروری صحبت کنید و به او دررابطه با مفاهیم دوستی، رقابت و حسادت و تمایز آن‌ها از یکدیگر، توضیحاتی ارائه دهید.

خلاصه: درباره‌ی رفتار ناپسند موجود فانتزی و پیام مهم داستان با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

دو موجود «فانتزی» بر سر مسابقه‌ای به چالش کشیده می‌شوند. یکی از آن‌ها دیگری را منحرف می‌کند تا خود برنده‌ی «کلاه زرهی» شود؛ اما دیرتر از او به جایزه دست پیدا می‌کند. به همین دلیل عصبانی می‌شود و عروسک مورد علاقه‌ی رقیبش را پاره می‌کند. او کلاه زرهی را برمی‌دارد و سعی می‌کند بر سر خودش بگذارد؛ اما کلاه اندازه‌ی سرش نمی‌شود. او متوجه می‌شود چیزی که برایش رقابت می‌کرده، بی‌فایده بوده است. او که از کار خود پشیمان می‌شود، کلاه را برسر رقیبش می‌گذارد و با او دوست می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Albert Faury/ آلبرت فاری

نویسنده: Albert Faury/ آلبرت فاری

نام تهیه‌کننده: CGbros / سی جی‌بروس

نام شخصیت‌ها:

دو موجود فانتزی که بر سر مسابقه‌ای با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند.

کشور سازنده: فرانسه

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه