تراشیده

بررسی تخصصی انیمیشن Hewn

تراشیده

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«تراشیده» انیمیشنی کوتاه و مفهومی به کارگردانی «Kelly McCarter» و محصول کشور آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۷ است. مرد چوبی از کودک رباتی مراقبت می‌کند و به او عشق می‌ورزد. زمانی‌که کودک رباتی باعث ویران‌شدن خانه‌‌شان می‌شود، در معرض باد قرار می‌گیرد و قلب آتشینش خاموش می‌شود. مرد چوبی به‌دنبال پسر می‌رود و با گذاشتن یک فرفره در قلب او، باعث جان‌گرفتن پسر می‌شود. پیام مهم ومثبت این انیمیشن باهم بودن و نثارکردن عشق و علاقه به همدیگر است.

سال 2017 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

کودک رباتی که برای زنده ماندن مجبور بود چوب بخورد باعث شد ناگهان خانه اش ویران شود و باعث ترسیدن او ومرد چوبی شده بود؛ ولی خوشبختانه زنده ماندند.

جزئیات
پیام مثبت

مرد چوبی از کودک رباتی مراقبت می‌کند و به او عشق می‌ورزد. زمانی که کودک رباتی خودش را مقصر ویران شدن خانه‌شان می‌داند، در معرض باد قرار گرفته و قلب آتشینش خاموش می‌شود. مرد چوبی به دنبال پسر رفته و با گذاشتن یک فرفره در قلب او، باعث جان گرفتن پسر می‌شود. پیام مهم و مثبت این انیمیشن باهم بودن و نثار کردن عشق و علاقه به همدیگر است نباید به خاطر اشتباهات همدیگر از هم دور شویم بلکه باید به فکر چاره‌ای باشیم.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مرد چوبی از کودک رباتی مراقبت کرده و به او عشق می‌ورزد. او از ابراز ناراحتی در برابر پسر رباتی و منتقل کردن احساس گناه به او، پشیمان می‌شود و این کار را جبران می‌کند.

خلاصه‌ی آنچه را که دیده است، از او بخواهید.

در پایان از او بپرسید چه برداشتی از انیمیشن داشته است.

آیا کار ربات درست بوده است؟ بهتر بود به‌جای فرار چه می‌کرد؟

اگر فرزندتان بالای نُه سال است، می‌توانید از او بخواهید که اگر جای کارگردان بود، چه انیمیشنی با این مفهوم می‌ساخت؟ با این کار قوه‌ی تخیل و خلاقیتش را پرورش می‌دهید.

اگر فرزندتان کوچک‌تر است، می‌توانید از او بخواهید هرآنچه را که از این انیمیشن برداشت کرده است، نقاشی کند.

خلاصه: از فرزند خود بخواهید پیام مهمی را که از این انیمیشن برداشت کرده است، بیان کند.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09021****67

۱۲ آذر ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
انیمیشن تراشیده

سلام.ممنونم از تحلیلتون. واقعا برای ما والدین لازمه این توضیحات

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه