ببعی

بررسی تخصصی انیمیشن

ببعی

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

6 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

2 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن زیبا فعلاً در ۳ فصل ساخته‌شده و محصول کشور ایران در سال ۱۳۹۷ است و برای مخاطب کودک و خردسال بسیار آموزنده است. هر قسمت آن به موضوعی خاص می‌پردازد و طی ماجراهایی که برای شخصیت‌های انیمیشن اتفاق می‌افتد مضامین مختلف اخلاقی، اجتماعی و خانوادگی به‌طور غیرمستقیم به خردسالان آموزش داده می‌شود. مانند نحوه آداب و معاشرت، دستشویی رفتن، خوردن غذا و دارو به‌موقع، گوش دادن به حرف والدین و… .

سال 1397 قسمت های 10دقیقه ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن می‌تواند پیام مثبت و مهمی را به مخاطب کودک منتقل کند زیرا دربردارنده مسائل و مشکلاتی است که اغلب کودکان با آن سروکار دارند. همچنین می‌تواند آموزش خوبی به والدین بدهد که در مقابل این کنش‌ها چه واکنش‌هایی را انجام دهند. به‌عنوان‌مثال تماشای یکی از قسمت‌ها که در مورد امتناع بچه‌ها از خوردن غذا و دارو است باعث می‌شود هم پدر و مادر وهم بچه‌ها یاد بگیرند در این مواقع چگونه رفتار کنند. یا والدین در مورد عدم تمایل بچه‌ها به رفتن به دندانپزشکی چه اقداماتی را باید انجام دهند. مخاطب کودک هم با تماشای آن قسمت یاد می‌گیرد که نباید از رفتن به دندانپزشکی اکراه داشته باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ببعی و ببعو در قسمت‌های مختلف این انیمیشن یاد می‌گیرند که باید چگونه با مسائل مختلف مواجه شوند و سعی کنند آن را تکرار نکنند. به‌عنوان‌مثال ببعو به پدر و مادرش کمک می‌کرد اما ببعی تنبلی می‌کرد همین امر باعث شد با ببعو و پدرش به خرید نرود. به همین دلیل ببعی تصمیم گرفت که همیشه به پدر و مادرش کمک کند و تنبلی نکند.

از کودکتان بخواهید داستان هر قسمت را برایتان تعریف کند.

از او بپرسید که با تماشای هر قسمت چه چیزهایی را یاد گرفته است. این پرسش باعث می‌شود قدرت بیان و تفکر فرزندتان تقویت شود.

از او بخواهید نظرش را در مورد رفتار پدر و مادر ببعی در مقابل کار بد ببعی بگوید. به نظر او بهتر بود پدر و مادر ببعی چگونه رفتار می‌کردند یا ببعی چگونه رفتار می‌کرد. با این سؤال شما متوجه می‌شوید که او به چه روش‌هایی بهتر به حرف شما گوش می‌دهد.

از فرزندتان بخواهید در مورد هر یک از قسمت‌هایی که دیده است نقاشی بکشد. این کار علاوه بر دست‌ورزی باعث می‌شود متوجه شوید که آیا فرزندتان پیام داستان را خوب متوجه شده است یا خیر.

خلاصه: با فرزندتان در مورد رفتارهای مثبت و منفی ببعی و ببعو گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه