• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن اسکروچ: سرود کریسمس (Scrooge: A Christmas Carol )

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

505 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

انیمیشن «اسکروچ: سرود کریسمس» محصول کشور آمریکا در سال 2022 است. این انیمیشن بر اساس رمان معروفی از چارلز دیکنز نویسنده کلاسیک انگلیسی ساخته‌شده است. داستان این انیمیشن درباره مرد صرافی به اسم اسکروچ هست که به‌شدت خسیس و بداخلاق است و طی اتفاقی سفر در زمان می‌کند و متوجه اشتباهاتش می‌شود. این انیمیشن ارزش مفاهیمی همچون مهربانی، دل‌رحمی و کمک به فقرا را یادآور می‌شود و مخاطب متوجه می‌شود که تصمیم امروزش چه تأثیری در آینده خود و اطرافیانش دارد.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2022 96 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 6 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن حاوی پیام‌های مثبت اخلاقی است که برای نوجوانانی که خسیس هستند یا تصمیمات عجولانه و بدون فکر می‌گیرند، بسیار مؤثر است. آقای اسکروچ وقتی به زمان آینده سفر می‌کند، متوجه تصمیمات اشتباهش درگذشته می‌شود. به همین دلیل وقتی به زمان حال برمی‌گردد، سعی می‌کند تصمیمات بهتری بگیرد. البته این انیمیشن حاوی صحنه‌های ترسناک زیادی است که لازم است با توجه به روحیات فرزندتان آن را انتخاب کنید. در آخر فیلم سعی کنید نتیجه اخلاقی و پیام مثبت این انیمیشن را به فرزندتان یادآور شوید. حتماً مثال‌های عینی از اشتباهاتی که درگذشته به‌خصوص در نوجوانی انجام داده‌اید صحبت کنید. اگر فرزندتان بسیار بخشنده یا خسیس است با او صحبت کنید که پول را باید به‌اندازه خرج کند و نباید همه را صرف امور خیریه یا تفریح و خرید کند یا همه را ذخیره کند و هیچ خرجی انجام ندهد. در مورد اعتدال در خرج کردن با فرزندانتان صحبت کنید. همچنین در مورد کمک کردن به فقرا و نیازمندان هم با فرزندتان صحبت کنید و حتماً خود عامل باشید. چون بچه‌ها قبل از اینکه به حرف‌های والدینشان گوش دهند به رفتار و عملکردشان نگاه می‌کنند. درصحنه‌ای آقای اسکروچ با خواهرزاده‌اش بد صحبت می‌کند ولی خواهرزاده‌اش کظم غیظ می‌کند و با خوش‌رویی دوباره دایی‌اش را به مهمانی دعوت می‌کند. حتماً هنگام تماشای این صحنه این نکته مهم را  به فرزندتان یادآور شوید که احترام بزرگ‌تر در همه حال واجب است.

خلاصه: این انیمیشن علاوه بر پیام‌های مهم اخلافی، حاوی صحنه‌های ترسناکی است که متناسب با خلقیات فرزندتان آن را انتخاب کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از نوجوانتان بخواهید که پیام مهم این انیمیشن را بگوید.

 از او بپرسید با تماشای این انیمیشن یاد کدام‌یک از تصمیمات اشتباهش درگذشته می‌شود؟

ادامه متن

داستان اثر

آقای اسکروچ مرد خشن و خسیسی است که به زیردستانش رحم نمی‌کند و به فقرا کمک نمی‌کند و فقط به فکر جمع‌کردن مال و ثروت است. شب کریسمس هنگامی‌که در خواب فرو می‌رود، روح دوستش آقای مارلی به خوابش می‌آید و او را سوار ماشین زمان می‌کند. آقای اسکروچ با کمک سه روح به زمان‌های گذشته، حال و آینده‌اش می‌رود تا ببینید نتیجه عملکرد امروزش چه خواهد بود. کودکی‌اش را می‌بیند که در فقر دست‌وپنجه نرم می‌کرد و در جوانی با همه مهربان بود اما هنگامی‌که به فکر جمع‌کردن پول افتاد دیگر مهربانی و دل‌رحمی‌اش را از دست می‌دهد و وقتی درزمان حال سفر می‌کند می‌بیند که مردم از او به نیکی یاد نمی‌کنند. هنگامی هم که در زمان آینده سفر می‌کند می‌بیند که مردم از مردنش بسیار خوشحال می‌شوند. همچنین می‌بیند که خساستش باعث مردن یک پسربچه می‌شود به همین دلیل وقتی از خواب بیدار می‌شود، تصمیم می‌گیرد تغییرات اساسی در زندگی‌اش ایجاد کند و با همه مهربان باشد و به خیریه کمک کند. همین امر باعث می‌شود مردم در کنارش جمع شوند و به‌خوبی و خوشی تا آخر عمر زندگی می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Stephen Donnelly/استفن دانلی

نویسنده/ مترجم: Leslie Bricusse،Stephen Donnelly/استفن دونلی، لسلی برکوس

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : پرهام حیدره

۱۳ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

سلام ، من و مامان بابام این انیمیشن رو دیدیم، مامان و بابا خیلی خوششون اومد و همین طور من البته این اثر نسخه ی دیگری هم داره که ترسناکه ارزیابی اون هم بزارین

بزرگسال

توسط : پرهام حیدره

۱۳ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

سلام ، من و مامان بابام این انیمیشن رو دیدیم، مامان و بابا خیلی خوششون اومد و همین طور من البته این اثر نسخه ی دیگری هم داره که ترسناکه ارزیابی اون هم بزارین

بزرگسال

توسط : پرهام حیدره

۱۳ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

سلام ، من و مامان بابام این انیمیشن رو دیدیم، مامان و بابا خیلی خوششون اومد و همین طور من البته این اثر نسخه ی دیگری هم داره که ترسناکه ارزیابی اون هم بزارین

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد اسکروچ: سرود کریسمس

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!