• امروز : 26 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی فیلم شکست ناپذیر (Invictus)

author-img

توسط : معصومه جمالی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1190 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
فیلم «شکست‌ناپذیر» در ژانر زندگی‌نامه بخشی از خدمات نلسون ماندلا در دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش را به تصویر می‌کشد. نلسون ماندلا، در اولین دوره ریاست جمهوری خود برای اتحاد مردم سرزمینش، از تیم ملی راگبی برای پیروزی در جام جهانی 1995 دعوت می‌کند. این فیلم دارای پیام‌های مثبت و تاثیرگذار زیادی است ولی با توجه به برخی ناهنجاری‌های موجود در فیلم مناسب رده سنی پایین‌تر از 14 سال نمی‌باشد. 

ژانر : بیوگرافی درام

سال 2009 132 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سیر داستان ساده و قابل فهم است ولی نیاز است اطلاعاتی درباره‌ی آپارتاید و مبارزات نلسون ماندلا در جهت نابودی نژادپرستی  به فرزندان خود بدهید. حتما از نسخه‌ی پالایش شده‌ی فیلم استغاده کنید؛ چرا که در سکانسی معاشقه‌ی فرانسوا با همسرش نمایش داده می‌شود. پوشش خانم‌ها در جشن با فرهنگ ما متفاوت است؛ بهتر است در این خصوص و تفاوت‌های فرهنگی با فرزندان خود گفتگو کنید. داستان زمینه‌ی مناسبی برای گفتگو با فرزندان درباره‌ی قهرمانان تاریخ دارد. نلسون ماندلا بعد از دستیابی به قدرت سفیدپوستانی را که به او ظلم کرده بودند می‌بخشد و بخشش را باعث آزادی و رشد روح می‌داند. این دیالوگ موضوع خوبی برای گفتگو با فرزندان است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چه ویژگی‌هایی در نلسون ماندلا باعث موفقیت و محبوبیت او در بین مردم شد ؟ اگر نلسون ماندلا دشمنانش را نمی‌بخشید و از ان‌ها انتقام می‌گرفت، می‌توانست به این حد از محبوبیت برسد؟ چرا ماندلا بعد از پیروزی در انتخابات دشمنانش را مجازات نمی‌کند؟ او چطور توانست مردم با نژادهای متفاوت را باهم متحد کند؟ خلاصه: چه چیزی باعث پیروزی تیم راگبی در مسابقات شد؟

داستان اثر

نلسون ماندلا، رهبر انقلاب آفریقای جنوبی است که قصد دارد با استفاده از مسابقات جام‌جهانی راگبی 1995 مردم سرزمینش را متحد سازد. این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که او به تازگی از زندان آزاد شده و مردم او را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرده‌اند و نژادپرستی از بین رفته است. او برای این کار از فرانسوا پینار، کاپیتان تیم راگبی دعوت می‌کند و با حمایت و پشتیبانی از تیم باعث پیروزی آن‌ها در مسابقات می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان: کلینتون ایستوود- Clinton Eastwood نام شخصیت‌ها:  نلسون ماندلا: رهبر انقلاب آفریقای جنوبی علیه آپارتاید، که با روحیه‌ی شکست‌ناپذیر خدمات زیادی را به کشور و مردمش می‌کند. فرانسوا پینار: کاپیتان تیم راگبی آفریقای جنوبی که با حمایت نلسون ماندلا و تلاش خود ،انگیزه را به اعضای تیم برگرداند و باعث پیروزی تیم در جام جهانی 1995 شد.  کشور سازنده: آمریکا کمپانی سازنده: Spyglass Entertainment, Warner Bros جوایز و افتخارات: نامزد دریافت جوایزی در گلدن کلوب در سال 2010و اسکارسال 2010

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شکست ناپذیر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!