• امروز : 12 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی سریال سریال نکست (next)

در حال ارزیابی
author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

884 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 0 +
سریال ۱۰ قسمتی next محصول سال ۲۰۲۰ امریکاست. این سریال با جمله ایلان ماسک اغاز می‌شود: «با هوش مصنوعی ما شیطان را احضار می‌کنیم.» ▪️شما را می‌بیند و صدای شما را می‌شنود ▪️شما را می‌شناسد ⁉️ اما چگونه؟! از دوربین‌های مدار بسته، گوشی، لپتاپ، تلویزیون هوشمند و هر وسیله هوشمند دیگری شما را می‌بیند و صدای شما را می‌شنود داده‌های شما را از زیرساخت‌های اطلاعاتی مختلف از پرونده سلامت الکترونیک و حساب بانکی گرفته تا شبکه‌های اجتماعی، سرقت می‌کند و از این طریق شما را می‌شناسد و از اوضاع شما با خبر است. از طریق همین اطلاعات هم هر زمان لازم باشد از شما استفاده می‌کند یا شما را می‌کُشد! همه‌ اینها را هوش مصنوعی افسار گریخته‌ی سریال «Next» انجام می‌دهد. نکست یک ربات نیست بلکه برنامه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی است که بصورت تصاعدی هوش خود را افزایش می‌دهد و برای بقای خود هر مزاحمی که در مسیرش باشد نابود می‌کند.یا قاتل اجیر می‌کند و با رمز ارز مزدش را می‌دهد یا سیستم خودرو و آسانسور را هک می‌کند و موجب تصادف و سقوط می‌شود یا با هک نیروگاه‌های برق موجب قطعی برق و‌ بحران در جامعه می‌شود یا با دیپ‌فیک و ساخت کلیپ‌های جعلی و پخش آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی موجب آشوب در جامعه می‌شود. در این سریال تلاش شده تا ارتباط میان «اخلاق و هوش مصنوعی» هم بیان شود. در قسمت آخر سریال، سازنده هوش مصنوعی می‌گوید: «معلوم شده که تقریبا غیر ممکن است که چیزی رو برای خوبی مطلق برنامه‌‌نویسی کنیم، الگوریتمی برای اینکار نداریم .... اما شاید در نهایت بتونیم خوبی مطلق رو پیدا کنیم و بفهمیم که چطور اونو برنامه‌نویسی کنیم. یه حسی بهم میگه این خوبی درست مقابل چشمامون است اما به شرط اینکه می‌دونستیم باید کجا رو نگاه کنیم»

ژانر : تخیلی علمی تخیلی علمی و تخیلی

1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سریال نکست

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!