• امروز : 13 فروردین 1402
logo

نقد و بررسی سریال سرگیجه

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3773 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

سرگیجه از سری سریال‌های شبکه نمایش‌خانگی است که بهمن ۱۴۰۱ منتشر شد. این اثر در ژانر درام اجتماعی داستان سهام‌داران شرکتی را روایت می‌کند که گره خوردن کار با روابط دوستانه و خانوادگی‌شان آن‌ها را دچار چالش و درگیری می‌کند.

ژانر : درام اجتماعی

3 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سرگیجه روایت چالش‌های پیش آمده بین چند دوست خانوادگی است که خیانت، بزرگترین مسئله موجود در آن است. جمعِ دوستانی که تشکیل خانواده داده‌اند و دارای فرزند هستند و حالا بعد از سال‌ها به همسران خود خیانت می‌کنند و وارد یک رابطه پنهانی با یکدیگر می‌شوند. خیانت به شکل مستقیم، اما در قالب یک عمل تقبیح شده نمایش داده می‌شود. هیچ الگوی خوب و مناسبی از خانواده در این اثر وجود ندارد اعضای خانواده‌ها عمدتاً در چالش و درگیری با یکدیگر هستند این درگیری بین همسران و فرزندان و والدین‌شان هم رخ می‌دهد. بهترین فضای امن و مطلوب برای دختر نوجوانِ داستان فضای دوستانه او است که عمدتاً در مهمانی و پارتی‌های دوستانه‌اش نمایش داده می‌شود. بهتر است والدین در چگونگی بازنمایی اثر نسبت به این موضوعات دقت‌نظر داشته باشند و تلاش کنند در بستر گفت‌وگو و شفاف‌سازی آسیب‌های موجود از این روابط، از شدت اثرگذاری منفی آن بکاهند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به‌نظرت چالش‌های بین پریسا و دخترش به علت چیست؟

اگر شما به‌جای پریسا بودی چه رفتاری با دخترت داشتی؟

رفتار و واکنش پیمان نسبت به همسرش واکنش درست و به‌جایی است؟

داستان اثر

سرگیجه، داستان چند شریک اقتصادی است که علی‌رغم روابط کاری در شرکت‌شان در طول سال‌ها متمادی، روابط صمیمانه و مشترک خانوادگی نیز دارند. ماجرای اصلی این قصه از جایی شروع می‌شود که پیمان در شب سالگرد عقدشان متوجه رابطه‌ای غیرمعمول، بین همسرش و رفیق صمیمی خود می‌شود. در پی این اتفاق درگیری مختصری بین پیمان و کامران رخ می‌دهد. اما این پایان ماجرا نیست و در طی این درگیری ماجرایی نهفته و پنهان است که برای مدت طولانی منجر به مفقود شدن کامران و اتهام قتل برای پیمان می‌شود. این جریان تا زمان روشن شدن حقیقت پنهان می‌ماند و فقط دست‌مایه تهدید برای پیمان و همسرش می‌شود و البته این اتفاق مقدمه آشکار شدن رابطه پنهانی کامرا با همسر پیمان می‌شود. پلیس به ماجراجویی و حل این معما می‌پردازد، چرا که مفقود شدن کامران همزمان با ورشکستگی شرکت اتفاق می‌افتد و طرف دیگر ماجرا مالباخگانی هستند که نگران سرمایه خود شده‌اند.

جزئیات اثر

کارگردان: بهرنگ توفیقی

نویسنده: محمد منعم، همایون حجازی

نام تهیه کننده: مهدی بدرلو

نام بازیگران: هومن سیدی، حامد بهداد، رعنا ازادفر، شبنم مقدمی، هادی حجازی‌فر، مهراوه شریفی‌نیا

نام شخصیت ها:

پیمان: پدر و همسر یک خانواده است که متوجه روابط مشکوک همسرش با یکی از دوستان صمیمی خود به اسم کامران می‌شود که در نتیجه این ابهام به مشکلات بزرگی برمی‌خورد.

کامران: شریک پیمان است که با خیانت به خانواده و همسرش وارد رابطه پنهانی با فریبا، همسر دوستش، می‌شود.

پریسا: همسر کامران، که از زندگی خود راضی نیست و در بیشتر مواقع با دختر نوجوانش در چالش و بگو و مگو است.

فریبا: همسر پیمان که وارد یک رابطه مخفی و پنهانی با کامران، دوست قدیمی همسرش، شده است و از این بابت در عذاب وجدان و ترس جدی قرار دراد.

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سرگیجه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!