• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی فیلم بیرو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

17276 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

«بیرو» فیلمی در ژانر ورزشی، روایتگر دوره‌ی نوجوانی دروازبان تیم ملی فوتبال ایران «علیرضا بیرانوند» است. فیلم از جایی آغاز می‌شود که علیرضا ۱۴ساله است و با استعداد خارق‌العاده‌ی خود بعد از دروازه‌بانی تیم نوجوانان روستا و استان خود وارد تیم‌های نوجوانان تهران و سپس جوانان می‌شود. او در این مسیر متحمل سختی‌های زیادی مثل دوری از خانواده، فقر و بی‌سرپناهی می‌شود.

محصول حاضر ناهنجاری تأثیرگذاری ندارد. تلاش، صبر، امید، استقامت و اخلاق‌مداری شخصیت اصلی که یک نوجوان است، می‌تواند برای کودکان و نوجوانان الهام‌بخش بسیاری از فضیلت‌های عملی و رفتاری باشد. ضمن اینکه قدمی در راستای شناخت قهرمانان ورزشی ایران نیز هست.

درک و تشویق نشدن ازسوی پدر در ابتدای فیلم، آوارگی، فقر و مشقت شخصیت اصلی، بی‌تعهدی و بی‌تفاوتی اولین مربی که موجب محروم ماندن از ورزش می‌شود نیز از مصادیق خشونت روانی است و ممکن است مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. البته تمام این موارد تحت‌تأثیر پیام متعالی داستان جبران و اثرشان خنثی می‌شود.

سال 1400 120 دقیقه جزئیات کامل اثر
14 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید

جزئیات اثر

کارگردان: مرتضی‌علی عباس‌میرزایی

تهیه‌کننده: مجید برزگر

بازیگران: حسین بیرانوند، مهران نائل

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : سیدمحمدحسین سیاحی

۲۳ بهمن ۱۴۰۰

مناسب سن 5 +

فیلم یه فیلم بیوگرافی هست و اینکه چطور یه فرد با انگیزه با تلاش به جایگاه مناسبی میرسه رو نشون میده

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بیرو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!