هشتگ خاله‌سوسکه

بررسی تخصصی فیلم

هشتگ خاله‌سوسکه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در شهر افسانه­‌ها شخصیت­ قصه­‌ها‌ی مختلف در کنار هم زندگی می­کنند. در شب عروسی خاله‌سوسکه و آقاموشه بعد از گذشتن ساعت دوازده، جشن متوقف می­شود و همه به خانه­‌های خود برمی­گردند؛ زیرا شهر توسط دیو بدجنس به طلسم تکرار دچار شده است. مردم شهر هم برای اینکه این طلسم را از بین ببرند با هم متحد می‌شوند تا دیو را شکست دهند. این سریال ژانری موزیکال و فانتزی دارد و در سال ۱۳۹۷ تولید شده است.

سال 2018 271 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

برخی از شخصیت‌های فیلم همدیگر را تحقیر می‌کنند و گاهی در صحنه‌های کوتاه همدیگر را کتک می‌زنند. «طیاره»، ندیمه «ملکه‌شهرزاد»، زنی عصبی است که رفتار درستی با دیگران ندارد و مدام به همه توهین می‌کند. زمانی‌که حاکم به همراه «مبارک» و «علی‌بابا» به شهر «قصه‌خوان‌ها» می‌رود تا دارویی برای ملکه‌شهرزاد پیدا کند، فروشنده‌ی دارو، برای گرفتنِ پول از تفنگ استفاده می‌کند تا آن‌ها را تهدید کند. «مردی شنل‌پوش» در تیتراژ ابتدایی هرقسمت از خشونت و پلیدی تعریف می‌کند. در یکی از قسمت‌ها، یکی از شخصیت‌ها می‌گوید ما ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم دنیاییم و با بددهنی با دیگران صحبت می‌کند. در یکی از صحنه‌ها، یکی از شخصیت‌ها روی دیگران اسلحه می‌کشد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مردی با شنلی مشکی و چهره‌ای پوشیده به‌دنبال شهناز، خواهر ملکه‌شهرزاد، است تا به او آسیب بزند و او را بکشد؛ اما شهناز دختر شجاعی است که با او درگیر می‌شود و شکستش می‌دهد. نمایش درگیری شهناز و مرد شنل‌پوش ایجادِ ترس و دلهره در کودکان می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌هایی مانند حاکم، طیاره و آقاموشه در صحنه‌های کوتاهی با بدزبانی به دیگران توهین می‌کنند. عباراتی مانند احمق، بزنمت ریقت دربیاد، غلط کردی، ذلیل‌شده، بترکی و... از بد‌دهنی‌های این مجموعه است. اشارات جنسی و نا‌مناسب و عشوه‌گری‌های شخصیت‌های زن و واکنش‌های منفعلانه‌ی مردان در مقابل زنان، از ناهنجاری‌های اجتماعی است. همچنین از اختلاس و دزدی هم صحبت‌هایی به‌میان می‌آید و یکی از شخصیت‌ها دزدی می‌کند. یکی از شخصیت‌های داستان در گوشی همراه خود عکس‌هایی از دختر‌های غریبه دارد و از طریق اپلیکیشنی به نام «عزیزجان» با آن‌ها ارتباط می‌گیرد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

مردم شهر بعد از هراتفاق و اسیرشدن هریک از شهروند‌ها توسط قارون، امیدشان را از دست می‌دهند؛ اما عمونوروز به آن‌ها می‌گوید که با امید و همکاری می‌توانند قارون را شکست بدهند و طلسم را از بین ببرند.

جزئیات
الگوی مثبت

مردم شهر افسانه‌ها بعد از اینکه متوجه طلسم تکرار می‌شود، با هم متحد می‌شوند تا قارون را شکست بدهند و طلسم را از بین ببرند. دیو با اینکه شخصیتی بدجنس در طول سریال است؛ اما درنهایت برای نجات چهل‌گیس، دختری که به او علاقه دارد، فداکاری می‌کند و حاضر می‌شود برای ازبین‌بردن طلسم قارون جانش را از دست بدهد.

راز موفقیت مردم شهر افسانه­ها در باطل‌کردنِ طلسم چیست؟

ملک‌محمد چرا به دیو تبدیل شد؟

آیا رفتار­های طیاره با دیگران کار درستی است؟

اگر مردم شهر افسانه­ها امیدشان را از دست می­دادند، چه می­شد؟

تاکنون داستان‌های عامیانه‌ی خاله‌سوسکه و حسن‌کچل را شنیده‌ای؟

به‌نظرت چرا این شخصیت‌ها خاکستری‌اند و الگو‌های خوبی نیستند؟

از نوجوان خود بپرسید به‌نظرش چرا این نمونه‌ی ایرانی از سریال موزیکال نتوانسته است به اندازه‌ی نمونه‌های موزیکال خارجی، موفق باشد؟

خلاصه: راز موفقیت مردم شهر افسانه­ها در باطل‌کردن طلسم چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه