مل مل

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی

مل مل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این برنامه‌ی تلویزیونی سه شخصیت اصلی به نام مل مل و گلی و بزباش دارد که به زبان کودکانه درباره مسائل مختلف صحبت می‌کنند. این مسائل مناسب با سطح فهم کودکان است برای مثال درباره اهمیت نوشتن تکلیف یا کمک در کارهای خانه صحبت می‌کنند. بین برنامه هم چند نماهنگ یا انیمیشن کوتاه مناسب کودکان پخش می‌شود.

سال 1398 (سری جدید) 60 دقیقه(هر قسمت) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌های اجتماعی در این اثر محدود به شیطنت‌های عروسک‌های برنامه است. ناهنجاری‌هایی چون پنهانکاری، فریاد زدن، تنبلی و... البته این شیطنت‌ها به صورت طنز نمایش داده می‌شود و عروسک‌ها متوجه کار اشتباهشان می‌شوند پس جای نگرانی برای والدین نیست. اما باید توجه داشت که کودکان در سنین پایین‌تر تاثیر بیشتری از شخصیت‌های برنامه‌ها می‌گیرند.

جزئیات
پیام مثبت

شاید نتوان پیام مثبت مشخصی برای این برنامه در نظر گرفت اما هر قسمت از برنامه با توجه به موضوعاتی که درباره آن صحبت می‌شود پیام‌های مختص به آن را دارد به فرض اگر مل مل در کاری تنبلی می‌کند گلی به او توضیح می‌دهد که این کار او بد است و باید پر تلاش باشد. این پیام‌ها اکثرا مربوط به زندگی کودکان در خانه است.

جزئیات
الگوی مثبت

گلی به عنوان شخصیت اصلی برنامه به دیگر شخصیت‌ها کمک می‌کند. اگر آنها مشکلی داشته‌باشند به آنها مشکلشان را توضیح می‌دهد. و اگر کار اشتباهی انجام می‌دهند این اشتباه را به آنها تذکر می‌دهد. او به بزرگتر‌ها احترام می‌گذارد و با محبت با آنها رفتار می‌کند. از طرفی دیگر مل مل و بزباش هم شیطنت‌هایی می‌کنند که بعد متوجه می‌شوند باید رفتارشان را اصلاح کنند.

از کودک خود بپرسید مل مل و بزباش چه رفتار‌های بدی دارند

از کودک خود بپرسید چگونه می‌توان رفتارهای بد مل مل و بزباش را اصلاح کرد

با کودک خود درباره رفتارهای گلی صحبت کنید

خلاصه: از کودک خود بپرسید مل مل و بزباش چه رفتار‌های بدی دارند

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه