• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

ملاقات با مایکل

ملاقات با مایکل

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی Meeting Michael

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«ملاقات با مایکل» یک فیلم مستند از یک طرفدار بسکتبال در آمریکاست. او بعد از 25 سال تصاویر و فیلم‌هایی که با دوربین شخصی از بازی «مایکل جردن» ضبط کرده است را همراه با خاطراتش برای فرزندانش بازخوانی می‌کند. بیشتر صحنه‌های فیلم شامل بازی بسکتبال است و می‌تواند علاقه‌مندان به بسکتبال را احساساتی کند. فیلمی فاقد صحنه‌های خشونت، ترس و ناهنجاری.

سال 2020 73 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یک صحنه، آدام کونتراس از عبارت «خفه شو!» استفاده می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

فیلمی مستند از خاطرات یک هوادار بازی‌های بسکتبال ان‌بی‌ای آمریکا که بعد از بیست سال از بازی‌های ستاره‌ی محبوبش، «مایکل جوردن»، تمام فیلم‌ها و تصاویر به‌جامانده از آن دوران را برای کودکانش نمایش می‌دهد و خاطراتش را مرور می‌کند. آدام کونتراس درنهایت بعد از سال‌ها طرفداری از تیم و ورزشکار محبوبش به این نتیجه می‌رسد که چیزی مهم‌تر از استفاده از تک‌تک لحظه‌های عمر در کنار خانواده برای انسان وجود ندارد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

 «آدام کونتراس» بعد از مرور خاطرات خود این نتیجه را می‌گیرد که بهترین کار در طول عمر، استفاده از تک‌تک لحظات زندگی است و باید خاطرات خوبی از خود برای دیگران به جا بگذاریم. این فیلم مستند شامل تصاویر ضبط شده از بازی‌های بسکتبال ان‌بی‌ای است و صحنه‌های خشونت‌آمیز و ترسناک و ناهنجاری در آن مشاهده نمی‌شود.

لازم است والدین بدانند جوانان و نوجوانان شخصیت‌های محبوب ورزشی و هنری را برای خود به‌عنوان الگو انتخاب می‌کنند و موضوع این فیلم می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای گفت‌وگو دراین‌باره باشد. انتخاب شخصیت‌های محبوب به نوجوانان و جوانان کمک می‌کند تا شحصیت خود را شکل دهند و انتخاب آن‌ها ازاین‌جهت بسیار مهم است.

خلاصه: فیلمی فاقد صحنه‌های خشونت‌آمیز و ترسناک و ناهنجاری اجتماعی، انتخاب شخصیت‌های محبوب، الگوپذیری مخاطب نوجوان و جوان، توجه به شخصیت‌های محبوب نوجوانان و جوانان.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود درباره‌ی شخصیت‌های ورزشی و هنری محبوبش سوال کنید؟ درباره‌ی شخصیت‌هایی که از آن‌ها الگوبرداری می‌کند با او صحبت کنید. درباره‌ی نتیجه‌ای که «آدام کونتراس» از سال‌ها هواداری تیمش می‌گیرد با فرزند خود گفت‌وگو کنید. ثمره‌ی هواداری افراطی از یک تیم یا شخصیت را از فرزند خود بپرسید، این موضوع کمک می‌کند تا نسبت به وقتی که برای تیم محبوبش می‌گذارد تجدیدنظر کند.

خلاصه: سوال از شخصیت‌های ورزشی محبوب، گفت‌وگو درباره‌ی دلیل انتخاب شخصیت‌های محبوب، سوال درباره‌ی نتیجه‌ی طرفداری از یک تیم.

داستان برنامه تلويزيونی

یکی از طرفداران «مایکل جردن»، ستاره‌ی آمریکایی ورزش بسکتبال در سال ۱۹۹۵، یک دوربین فیلمبرداری خریداری می‌کند و از تمام لحظات یکی از مسابقات مایکل جردن فیلم می‌گیرد. او بعد از ۲۵ سال، تمام خاطراتی که ثبت کرده را برای فرزندانش تعریف می‌کند. خاطراتی از دیدارش با ستارگان بسکتبال و علاقه‌اش به تیم و بازیکنان محبوبش. او از لذّت هواداری تیمش برای فرزندانش می‌گوید و در انتهای فیلم به این نتیجه می‌رسد که چیزی لذّت‌بخش‌تر از درک لحظه‌لحظه‌ی زندگی نیست.

جزئیات برنامه تلويزيونی

کارگردان/ مؤلف: Adam Kontras/آدام کونتراس

نویسنده/ مترجم: Adam Kontras/آدام کونتراس

تهیه‌کننده: Adam Kontras/آدام کونتراس

بازیگران: Michael Jordan, Adam Kontras, Cameron Kontras, Vienna Kontras/مایکل جوردن، آدام کونتراس، کامرون کونتراس، وینا کونتراس

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد