• امروز : 2 بهمن 1400
logo

نقد و بررسی برنامه تلويزيونی ملاقات با مایکل (Meeting Michael)

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«ملاقات با مایکل» یک فیلم مستند از یک طرفدار بسکتبال در آمریکاست. او بعد از 25 سال تصاویر و فیلم‌هایی که با دوربین شخصی از بازی «مایکل جردن» ضبط کرده است را همراه با خاطراتش برای فرزندانش بازخوانی می‌کند. بیشتر صحنه‌های فیلم شامل بازی بسکتبال است و می‌تواند علاقه‌مندان به بسکتبال را احساساتی کند. فیلمی فاقد صحنه‌های خشونت، ترس و ناهنجاری.

سال 2020 73 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 «آدام کونتراس» بعد از مرور خاطرات خود این نتیجه را می‌گیرد که بهترین کار در طول عمر، استفاده از تک‌تک لحظات زندگی است و باید خاطرات خوبی از خود برای دیگران به جا بگذاریم. این فیلم مستند شامل تصاویر ضبط شده از بازی‌های بسکتبال ان‌بی‌ای است و صحنه‌های خشونت‌آمیز و ترسناک و ناهنجاری در آن مشاهده نمی‌شود.

لازم است والدین بدانند جوانان و نوجوانان شخصیت‌های محبوب ورزشی و هنری را برای خود به‌عنوان الگو انتخاب می‌کنند و موضوع این فیلم می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای گفت‌وگو دراین‌باره باشد. انتخاب شخصیت‌های محبوب به نوجوانان و جوانان کمک می‌کند تا شحصیت خود را شکل دهند و انتخاب آن‌ها ازاین‌جهت بسیار مهم است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود درباره‌ی شخصیت‌های ورزشی و هنری محبوبش سوال کنید؟ درباره‌ی شخصیت‌هایی که از آن‌ها الگوبرداری می‌کند با او صحبت کنید. درباره‌ی نتیجه‌ای که «آدام کونتراس» از سال‌ها هواداری تیمش می‌گیرد با فرزند خود گفت‌وگو کنید. ثمره‌ی هواداری افراطی از یک تیم یا شخصیت را از فرزند خود بپرسید، این موضوع کمک می‌کند تا نسبت به وقتی که برای تیم محبوبش می‌گذارد تجدیدنظر کند.

خلاصه: سوال از شخصیت‌های ورزشی محبوب، گفت‌وگو درباره‌ی دلیل انتخاب شخصیت‌های محبوب، سوال درباره‌ی نتیجه‌ی طرفداری از یک تیم.

داستان اثر

یکی از طرفداران «مایکل جردن»، ستاره‌ی آمریکایی ورزش بسکتبال در سال ۱۹۹۵، یک دوربین فیلمبرداری خریداری می‌کند و از تمام لحظات یکی از مسابقات مایکل جردن فیلم می‌گیرد. او بعد از ۲۵ سال، تمام خاطراتی که ثبت کرده را برای فرزندانش تعریف می‌کند. خاطراتی از دیدارش با ستارگان بسکتبال و علاقه‌اش به تیم و بازیکنان محبوبش. او از لذّت هواداری تیمش برای فرزندانش می‌گوید و در انتهای فیلم به این نتیجه می‌رسد که چیزی لذّت‌بخش‌تر از درک لحظه‌لحظه‌ی زندگی نیست.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: Adam Kontras/آدام کونتراس

نویسنده/ مترجم: Adam Kontras/آدام کونتراس

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ملاقات با مایکل

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>