• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

شگفت‌انگیزان

شگفت‌انگیزان

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی

author-img

توسط : فاطمه نوری پور ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

برنامه‌ی شگفت‌انگیزان، برنامه‌ای‌ست مهیج و کاربردی و با پشتوانه‌ی قوی تحقیقاتی، که با معرفی کودکان و نوجوانان مبتکر و توانمند، به شما والدین کمک می‌کند تا استعدادهای فرزندانتان را دریابید. این برنامه با اجرای سعید شیخ‌زاده، هر پنجشنبه، ساعت 16:00 میهمان خانه‌های شماست.

سال 1398 5 قسمت اول: 250 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

به گفته‌ی دست‌اندکاران برنامه، شگفت‌انگیزان، یک برنامه‌ی استعدادیابی بدون رقابت است. تأکید نابجا بر رقابت و ماهیت مسابقه‌ای برخی از برنامه‌ها موجب تحت‌الشعاع قرار گرفتن مهارت و توانمندی میهمان می‌شود؛ این نکته در شگفت‌انگیزان مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. ضمن اینکه، این برنامه بیش از آنکه مخصوص کودک و نوجوان باشد، جرقه‌ای است برای والدین که استعدادهای فرزندانشان را به رسمیت شناخته و او را حمایت کنند. در نهایت اینکه، شگفت‌انگیزان پذیرای هرنوع کار بزرگ است. مهم این است که استعداد فرزند شما برای حل یک مسئله و برای داشتن یک زندگی بهتر باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سعید شیخ‌زاده، نه فقط بعنوان مجری، بلکه به مثابه یک همراه، برنامه را می‌پرورد. مصاحبه گرفتن از کودک روی آنتن زنده معمولاً کار دشواری است. مجری باید توانمندی کنترل شرایط را داشته باشد و در عین حال محیط راحتی برای صحبت کردن بیشتر برای میهمان فراهم کند. دیگر اینکه بخشی از برنامه با نیروی دست‌اندکاران نوجوان و با تأکید بر کار گروهی پیش می‌رود که درجای خود جالب توجه است.

جزئیات
ارزش آموزشی

در برخی از قسمت‌های برنامه شاهد این هستیم که نوجوانانی که دارای کسب و کار هستند، با حمایت شبکه بخشی از گام‌های کسب و کار و اصول کار خود را آموزش می‌دهند.

آنچه لازم است والدین بدانند

اگر تصور می‌کنید که این برنامه در شبکه‌ی پویا و مختص کودک و نوجوان است، در اشتباهید. قطعاً فرزندانتان با مشاهده‌ی بچه‌هایی که دیده می‌شوند و موفق هستند، خود را به لحاظ شخصیتی و حمایت خانوادگی با میهمان برنامه مقایسه می‌کنند. فرزندتان را در تماشا‌ی برنامه همراهی کنید و نسبت به مهیمان برنامه واکنش نشان دهید. درکنار تماشای برنامه، درباره‌ی فرزند خودتان، خطاب به مجری صحبت کنید:« آقای شیخ‌زاده، فرزند من هم استعداد فوق‌العاده‌ای در کاراته دارد.» بگذارید حمایتگری شما را در یافتن استعدادهایش درک کند. بعد از برنامه با فرزند خردسال یا نوجوانتان در مورد استعدادهایش صحبت کنید. دقت کنید که در برنامه چه اتفاقی میفتد؛ میهمانان برنامه باید مهارت و توامندی خود را توصیف کنند. از فرزندتان بخواهید خود را در استودیو تصور کرده و توانمندی‌هایش را برای شما توصیف کند. شاید این برنامه بهانه‌ای باشد برای توجه بیشتر به استعدادهای فرزندتان.

خلاصه: از ظرفیت برنامه برای سنجش توامندی توصیف کودک از خودش استفاده کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر بخواهی در این برنامه شرکت کنی، در مورد کدام استعدادت صحبت می‌کنی؟

به نظرت عامل موفقیت بچهای شگفت‌انگیز چیست؟

تو هم فرصت‌هایت را درمیابی؟

اگر چند سال دیگر هم شروع کنی دیر است؟

شروع کار در کودکی بهتر است یا بزرگسالی؟

خلاصه: می‌توانی استعدادهایت را توصیف کنی؟

داستان برنامه تلويزيونی

اشتباه نکنید! قرار نیست آدم‌هایی را ببینید که تقلید صدا می‌کنند، چیزهای عجیب و غریب می‌خورند و یا برعکس حرف می‌زنند. شگفت‌انگیزانِ شبکه‌ی پویا، نه یک برنامه‌ی رقابتی با جوایز باورنکردنی، بلکه فرصتی است برای دیده شدن استعدادهای قشری که شاید ازنظر توانمندی خیلی به رسمیت شناخته نمی‌شوند. شگفت‌انگیزان برنامه‌ایست برای کودکان و نوجوانانی که فرصت‌هایشان را مغتنم شمرده‌اند. شما کسانی را خواهید دید که در سنین پایین کسب‌وکاری راه انداخته‌اند، یا ورزش خاصی را دنبال می‌کنند، هنرمند هستند و یا برای شهرشان یک کار بزرگ کرده‌اند و... .

جزئیات برنامه تلويزيونی

کارگردان/ مولف: حمیدرضا عطارد نام تهیه کننده: حمیدرضا عطارد با اجرای سعید شیخ‌زاده کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: شبکه‌ی پویا و نهال

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه