• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم شهر خدا (شهر خدا )

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1491 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
«شهر خدا» شهری فقیر و محروم در حاشیه‌ی شهر ریودژانیرو است. در این شهر دو باند بزرگ تبهکار وجود دارد که راه پول‌درآوردنشان فروش مواد مخدر و دزدی است. آن‌ها برای به‌دست‌آوردن ریاست خلافکاران و تصاحب بازار موادمخدر در شهر باهم مبارزه می‌کنند. این فیلم در کشور برزیل تولید شده است و توانسته نامزد چهار رشته ازجمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین فیلم و بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی در جشنواره‌ی اسکار 2002 شود.

ژانر : جنایی

سال 2002 ۱۳۵ دقیقه جزئیات کامل اثر
-2 مناسب خانواده 12 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 18 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

شخصیت‌های فیلم برای رسیدن به قدرت و به‌دست‌آوردن پول شروع به استفاده از اسلحه و کشتن انسان‌ها می‌کنند. زپگوئنو که رئیس خلافکاران شهر است در کودکی شروع به این کار کرده است و برای اینکه تعداد افراد باندش بیشتر شود، کودکان شهر را تشویق می‌کند تا با اسلحه مردم را بکشند و عضو باند او شوند.

میزان خشونت و نمایش قتل بسیار زیاد است و به‌طور واضح نشان داده می‌شود. این میزان از خشونت برای کودکان مناسب نیست. اما در صورت تماشا بهتر است با فرزندان خود درباره‌ی رفتار‌های خشن شخصیت‌ها و نتایج انجام آن کار مانند انتقام صحبت کنید. میزان نمایش روابط جنسی در بین زنان و مردان فیلم بسیار زیاد است و صحنه‌هایی از روابط مردی مجرد با زنی متأهل نمایش داده می‌شود. توصیه می‌شود کودکان این صحنه‌ها را نبینند و در صورت تماشا با آن‌ها دراین‌باره گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی انتقام‌گرفتن از همدیگر و نتایج آن گفت‌وگو کنید. نظر فرزندتان را درباره‌ی شخصیت‌هایی مثل زپگوئنو و بوشکاپه بپرسید. چرا بوشکاپه عضو باند زپگوئنو نشد، بااینکه او برادرش را کشته بود؟

خلاصه: درباره‌ی انتقام‌گرفتن از همدیگر و نتایج آن صحبت کنید.

داستان اثر

فیلم «شهر خدا» درباره‌ی شهری فقیر و محروم است که جوانان شهر از طریق دزدی و فروش موادمخدر پول درمی‌آورند. رئیس خلافکاران پسر جوانی به نام زپگوئنو است که از کودکی دزدی کرده است و با اسلحه مردم شهر را می‌کشد. یکی از اعضای باند او سینیوره نام دارد که بعد از مدّتی تصمیم می‌گیرد خودش یک باند تشکیل دهد تا بتواند تنها فروشنده‌ی موادمخدر و رئیس شهر شود.

تمام اعضای باند سینیوره کسانی هستند که از زپگوئنو کینه دارند. «نذ قوی» یکی از کسانی است که می‌خواهد از زپگوئنو انتقام بگیرد زیرا او به نامزدش تجاوز کرده است و همه‌ی اعضای خانواده‌اش را کشته است. او مرد مهربان و صلح‌جویی است و شرطش برای پیوستن به باند سینیوره این بود که کسی مردم بی‌گناه را نکشد. اما خود او هم بعد از مدّتی این شرط را فراموش می‌کند و در دزدی از بانک و مغازه‌ها مردم را هم می‌کشد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Fernando Meirelles - Kátia Lund

نویسنده/ مترجم: Paulo Lins - Bráulio Mantovani

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Mina Goldar

۱۵ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

فیلم شهر خدا،برای نوجوانان اصلا توصیه نمیشه،صحنه های جنسی زیادی در این فیلم هست،و مبارزه و کشت و کشتار به صورت وحشیانه....

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شهر خدا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>