ساختمان پزشکان

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی

ساختمان پزشکان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ساختمان پزشکان داستان روانشناسی به نام نیما افشار و ماجراهایی است که برای او و اطرافیانش اتفاق می‌افتد نیما مشکلاتی با خانواده، همکاران، همسر فعلی و همسر سابقش دارد که سعی می‌کند آنها را با راه حل‌های منطقی حل کند.

سال 1390 30 دقیقه(هر قسمت) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری‌های لفظی و فیزیکی به شکل طنز در بسیاری از نماها دیده می‌شود. نیما در خیلی از صحنه‌ها با برادرش دعوا می‌کند. گاهی دست به یقه می‌شوند و گاهی فقط در حد درگیری کلامی باقی می‌ماند. صحنه‌های خنده داری مثل چک زدن، فریاد زدن، اهانت کردن و... و در موارد کمتری دعوای فیزیکی در این سریال دیده می‌شود. در خیلی از صحنه‌ها نیما تحقیر می‌شود یا او را دست کم می‌شمارند و او را اذیت می‌کنند. مثلا دیگر پزشکان ساختمان او را دکتر حساب نمی‌کنند و معمولا مسخره می‌کنند یا سرایدار ساختمان به نیما اجازه نمی‌دهد از آسانسور استفاده کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دروغگویی در بین شخصیت‌های سریال به شدت رواج دارد. حتی خود نیما هم که شخصیت اصلی این سریال است برای رهایی از موقعیت‌های دشوار دروغ می‌گوید. برادر نیما فردی خلافکار است و علاوه بر دروغگویی دیگران را فریب می‌دهد و برای حل مشکلاتش گاهی اوقات به دنبال خلاف می‌رود. نما‌هایی مثل نمایش سلول زندان و اداره پلیس، آموزش دعوا، مسخره کردن، به دنبال پارتی رفتن و این دست صحنه‌ها در این مجموعه دیده می‌شود. اما باید توجه داشت که این صحنه‌ها به شکل خنده دار نمایش داده می‌شوند و در اصل برای نقد این رفتارهای نادرست دیده می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

این سریال سعی دارد با نمایش رفتارهای نادرستی چون دروغگویی، بی احترامی، حسادت کردن، آبروی دیگران را بردن، دخالت در زندگی دیگران و این دست رفتارهای روزمره که هر کس ممکن است در زندگی شخصی‌اش با آنها روبرو شود، این رفتارها را نقد کند و زشتی آنها را نشان دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

این سریال الگوی کامل و بی‌نقصی ندارد و همه‌ی شخصیت‌های آن به نحوی درگیر مشکلات شخصی خودشان هستند. دکتر نیما افشار که شخصیت اصلی این سریال است به بیماران خود مشاوره می‌دهد و به آنها توصیه‌های مناسبی می‌کند اما در بعضی از موارد خودش درگیر مشکلاتی‌ست که بیمارانش دارند مثلا او بعضی اوقات به شدت نگران یا هیجان زده می‌شود. البته او فردی مودب است و به هنجارهای اجتماعی جز بعضی موارد احترام می‌گذارد. او به همسر و پدر و ماردش احترام می‌گذارد و سعی می‌کند با آرامش مشکلاتش را حل کند. هومن که دوست نیماست معمولا از او حمایت می‌کند و به او وفادار است.

ادامه متن

از فرزند خود بپرسید چرا نیما در بین خانواده و همکارانش شخصیت محبوبی نیست؟

از فرزند خود بپرسید مشکلات زندگی نیما از کجا ناشی می‌شود؟

از فرزند خود بپرسید نیما و بقیه شخصیت های فیلم چه اخلاق‌های درست و نادرستی دارند؟

از فرزند خود بپرسید به نظرش بامزه‌ترین شخصیت این مجموعه کیست؟ این شخصیت چه مشکلاتی دارد؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید چرا نیما در بین خانواده و همکارانش شخصیت محبوبی نیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه