• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی فیلم زیبایی موازی (Collateral Beauty)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2638 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

فیلم درام و خانوادگی «زیبایی موازی» داستان مردی به نام هاوارد است که مدیر و سهام‌دار باانگیزه‌ی یک شرکت تبلیغاتی است. او که به‌تازگی دختر شش‌ساله‌ی خود را از دست داده است «عشق»، «زمان» و «مرگ» را در بیماری و مرگ دخترش مقصر می‌داند و ازهمین‌روی برای آن‌ها یک نامه‌ی اعتراضی می‌نویسد. دوستان و همکاران هاوارد از این موضوع مطّلع شده و با استخدام سه بازیگر تئاتر به عشق، زمان و مرگ هیبت انسانی بخشیده و با کمک مادلین، زنی که با هاوارد هم‌درد است، او را به زندگی بازمی‌گردانند.

ژانر : درام

سال 2016 97 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم درام و خانوادگی «زیبایی موازی» محصول سال 2016 اثری در حوزه‌ی روان‌درمانی برای مشکلاتی چون مرگ فرزند، فقدان عزیزان و غم‌های عمیق و ماندگار محسوب می‌شود. این فیلم نشان می‌دهد که انسان‌ها چطور می‌توانند با غم‌ها و کمبودهای خود کنار بیایند و آن‌ها را به‌عنوان واقعیتی که خارج از اراده‌ی آن‌ها رقم خورده است بپذیرند.

والدینی که خود با چنین مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند می‌توانند از صحبت‌های امیدبخش مادلین به هاوارد الهام گرفته و از آن‌ها در پذیرش موقعیت خود بهترین استفاده را ببرند. این فیلم فقط مخصوص والدین فرزند از دست داده نیست. این اثر می‌تواند به افرادی که عشق یا موقعیت‌های از دست‌رفته را تجربه کرده‌اند نیز کمک کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا هاوارد با بزرگ‌ترین واقعیت زندگی خود برخوردی طبیعی داشته است؟

آیا رفتار هاوارد قابل سرزنش است؟

ادامه متن

داستان اثر

سه سال بعد از آنکه هاوارد مدیریت و سهام‌‌ یک شرکت بزرگ تبلیغاتی را قبول می‌کند با مرگ دختر شش‌ساله‌ی خود روبه‌رو می‌شود. او نمی‌تواند با مرگ دخترش کنار بیاید و ازهمین‌روی از همسر خود جدا شده، کار شرکت را رها کرده و به مردی افسرده تبدیل شده است.

اما دوستان و همکاران هاوارد، ویت، سیمون و کلیر که هرکدام در زندگی شخصی خود با مشکلاتی مواجه‌اند، دست روی دست نگذاشته و با استخدام یک جاسوس متوجه می‌شوند که هاوارد برای سه چیز نامه می‌نویسد: «عشق»، «زمان» و «مرگ» و آن‌ها را به‌خاطر بیماری و مرگ دخترش سرزنش می‌کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید فرانکل/ David Frankel

نویسنده: آلن لائوب/ Allan Loeb

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد زیبایی موازی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!