• امروز : 7 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم زیبایی موازی (Collateral Beauty)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

129801 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

فیلم درام و خانوادگی «زیبایی موازی» داستان مردی به نام هاوارد است که مدیر و سهام‌دار باانگیزه‌ی یک شرکت تبلیغاتی است. او که به‌تازگی دختر شش‌ساله‌ی خود را از دست داده است «عشق»، «زمان» و «مرگ» را در بیماری و مرگ دخترش مقصر می‌داند و ازهمین‌روی برای آن‌ها یک نامه‌ی اعتراضی می‌نویسد. دوستان و همکاران هاوارد از این موضوع مطّلع شده و با استخدام سه بازیگر تئاتر به عشق، زمان و مرگ هیبت انسانی بخشیده و با کمک مادلین، زنی که با هاوارد هم‌درد است، او را به زندگی بازمی‌گردانند.

ژانر : درام

سال 2016 97 دقیقه جزئیات کامل اثر
10 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 15 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم درام و خانوادگی «زیبایی موازی» محصول سال 2016 اثری در حوزه‌ی روان‌درمانی برای مشکلاتی چون مرگ فرزند، فقدان عزیزان و غم‌های عمیق و ماندگار محسوب می‌شود. این فیلم نشان می‌دهد که انسان‌ها چطور می‌توانند با غم‌ها و کمبودهای خود کنار بیایند و آن‌ها را به‌عنوان واقعیتی که خارج از اراده‌ی آن‌ها رقم خورده است بپذیرند.

والدینی که خود با چنین مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند می‌توانند از صحبت‌های امیدبخش مادلین به هاوارد الهام گرفته و از آن‌ها در پذیرش موقعیت خود بهترین استفاده را ببرند. این فیلم فقط مخصوص والدین فرزند از دست داده نیست. این اثر می‌تواند به افرادی که عشق یا موقعیت‌های از دست‌رفته را تجربه کرده‌اند نیز کمک کند.

ازسوی‌دیگر نوجوانان نیز می‌توانند با تماشای این فیلم از دنیای محدود و فانتزی ذهن خود بیرون آمده و با واقعیت‌های غمگین و تلخ زندگی نیز مواجه شوند و راه‌حل‌های برخورد با چنین موقعیت‌هایی را فرابگیرند.

گروه دوستی مادلین، یعنی ویت، کلیر، سیمون، اِمی، بریژیت و رافی، می‌تواند الگوی مناسبی برای تشکیل یک گروه دوستی باشد. زیرا آن‌ها باوجود مشکلات شخصی از کمک به یکدیگر غافل نشده و درعینِ‌حال خود را نیز فراموش نکرده‌اند.

خلاصه: این فیلم راه‌حل برخورد با غم‌های عمیق و فقدان‌های بزرگ زندگی را به مخاطب نشان می‌دهد و به آن‌ها می‌آموزد که چطور با با غصه‌ها و کمبودهایی که خارج از اراده‌ی آن‌ها رقم خورده است کنار بیایند و آن‌ها را به‌عنوان یک واقعیت بپذیرند. همچنین، خانواده و گروه دوستی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کانون‌های اجتماعی در این اثر به شمار می‌روند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا هاوارد با بزرگ‌ترین واقعیت زندگی خود برخوردی طبیعی داشته است؟

آیا رفتار هاوارد قابل سرزنش است؟

مادلین چطور توانست با واقعیت زندگی خود کنار بیاید؟

آیا ویت در قبال همسر و فرزند خود مرد مسئولیت‌پذیری بود؟ اشتباه او چیست؟ آیا او به‌خاطر فرزندش نباید اخلاق و رویکرد خود را در زندگی تغییر بدهد؟

کلیر تمام جوانی و زمان خود را صرف کار کرده است و همسربودن و نعمت مادربودن را از خود دریغ کرده است. درحالی‌که می‌توانست همسر و مادر کامل و دلسوزی باشد. این عمل کلیر را برای طولانی‌مدّت چگونه ارزیابی می‌کنید؟

عشق، زمان و مرگ هرکدام الطاف و نعمت‌های بزرگی از سوی خداوند هستند. به نظر شما شخصیت‌های این فیلم چگونه آن‌ها را هدر داده‌اند؟

خلاصه: عشق، زمان و مرگ هرکدام الطاف و نعمت‌های بزرگی از سوی خداوند هستند. به نظر شما شخصیت‌های این فیلم چگونه آن‌ها را هدر داده‌اند؟

داستان اثر

سه سال بعد از آنکه هاوارد مدیریت و سهام‌‌ یک شرکت بزرگ تبلیغاتی را قبول می‌کند با مرگ دختر شش‌ساله‌ی خود روبه‌رو می‌شود. او نمی‌تواند با مرگ دخترش کنار بیاید و ازهمین‌روی از همسر خود جدا شده، کار شرکت را رها کرده و به مردی افسرده تبدیل شده است.

اما دوستان و همکاران هاوارد، ویت، سیمون و کلیر که هرکدام در زندگی شخصی خود با مشکلاتی مواجه‌اند، دست روی دست نگذاشته و با استخدام یک جاسوس متوجه می‌شوند که هاوارد برای سه چیز نامه می‌نویسد: «عشق»، «زمان» و «مرگ» و آن‌ها را به‌خاطر بیماری و مرگ دخترش سرزنش می‌کند.

دوستان هاوارد با استخدام سه بازیگر تئاتر، به عشق، زمان و مرگ هیبت انسانی بخشیده و با کمک این سه بازیگر و نیز کمک‌های مادلین، زنی که مانند هاوارد دختر شش‌ساله‌اش را از دست داده، او را به زندگی بازمی‌گردانند.

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید فرانکل/ David Frankel

نویسنده: آلن لائوب/ Allan Loeb

تهیه کننده:

بارد دوروس/ مایکل شوگر/ آلن لائوب/ آنتونی برگمن/ کوین فراکس

Bard Dorros/ Michael Sugar/ Allan Loeb/ Anthony Bregman/ Kevin Frakes

بازیگران:

ویل اسمیت/ ادوارد نورتون/ کیرا نایتلی/ مایکل پنیا/ نائومی هریس/ جیکوب لاتیمور/ کیت وینسلت/ هلن میرن

Will Smith/ Edward Norton/ Keira Knightley/ Michael Peña/ Naomie Harris/

Jacob Latimore/ Kate Winslet/ Helen Mirren

شخصیت‌ها:

هاوارد: او مدیر موفق و سهام‌دار یک شرکت تبلیغاتی است که نمی‌تواند با مرگ دختر شش‌ساله‌ی خود کنار بیاید.

ویت: او دوست و همکار هاوارد است که به‌خاطر خیانت به همسر خود از سوی دختر و همسر سابقش طرد و مورد بیزاری قرار گرفته است.

سیمون: او دوست و همکار هاوارد است که به یک بیماری لاعلاج مبتلا شده است.

کلیر: او دوست و همکار هاوارد است که زنی مجرّد و بسیار دلسوز و مهربان است.

مادلین: او زنی سیاه‌پوست است که دختر شش‌ساله‌ی خود را از دست داده است. مادلین باوجود غم فقدان دخترش، الیویا، چشم خود را به روی زیبایی‌های دیگر زندگی نمی‌بندد.

اِمی (عشق): او زنی جوان و بازیگر تئاتر است که در نقش «عشق» دربرابر هاوارد ظاهر می‌شود.

بریژیت (مرگ): او زنی میانسال و بازیگر تئاتر است که در نقش «مرگ» دربرابر هاوارد ظاهر می‌شود.

رافی (زمان): او پسری نوجوان و بازیگر تئاتر است که در نقش «زمان» دربرابر هاوارد ظاهر می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Warner Bros. Pictures

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محسن شکوهی

۴ بهمن ۱۴۰۲

مناسب سن 15 +

روانشناسانه، تراپیوتیک

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد زیبایی موازی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!