دزد و پلیس

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی Dozd Va Police

دزد و پلیس

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دو خلافکار جنس‌های سردستۀ باند را گم کرده‌اند و حالا برای زنده‌ماندن باید تلاش کنند جنس‌ها را پیدا کنند. میزان خشونت این سریال نسبتا بالاست و استفاده از خشونت از طرف شخصیت‌های دوست‌داشتنی داستان، احتمال تقلید فرزندتان را بالا می‌برد. البته شخصیت‌های داستان مهربان و وفادارند و به اشتباهاتشان پی می‌برند

سال 1391 40 دقیقه(هر قسمت) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت و درگیری فیزیکی به شکل‌های مختلف و در خیلی از نماها دیده می‌شود. صحنه‌هایی نظیر چک‌زدن، یقه‌گرفتن، چاقوکشیدن، درگیری مسلحانه و... . همچنین خشونت‌های کلامی و روانی مانند فریادزدن یا توهین‌کردن هم در این مجموعه دیده می‌شود. ناصر در نقش قاچاقچی مواد، شخصیت بسیار پرخاشگری دارد و حتی به پیرمرد نابینا هم رحم نمی‌کند و او را می‌زند. داوود هم اگرچه شخصیت تندخویی دارد، اما بیشتر خشونت او محدود به داد و فریاد است. در چند صحنه بین نیرو‌های پلیس و خلافکاران درگیری گسترده و تیراندازی دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این مجموعه صحنۀ ترسناک ندارد، اما بعضی از صحنه‌ها مثل صحنۀ درگیری مسلحانۀ پلیس با اشرار، ممکن است نگران‎کننده باشد. همچنین در بعضی از صحنه‌ها ممکن است نگران شخصیت‌های اصلی فیلم شوید؛ صحنه‌هایی مثل تیرخوردن داوود یا شکنجه‌شدن ناصر. در یکی از قسمت‎‌ها هم جنازۀ سردستۀ باند خلافکاران نشان داده می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

می‌توان گفت موضوع این مجموعه با ناهنجاری‌ها اجتماعی پیوند خورده است. معمولا در فضای این مجموعه، صحنه‌هایی مثل بازکردن پنهانی درها، دزدی موبایل، ردوبدل‌کردن مواد، زورگیری و... دیده می‌شود. همچنین در چند قسمت، محیط زندان و محیط باند تولید و فروش مواد مخدر دیده می‌شود. در بعضی از صحنه‌ها هم «فریبا» با پدرش غیرمودبانه حرف می‌زند.

جزئیات
پیام مثبت

اگرچه بسیاری از خلاف‌ها در این سریال عادی نشان داده می‌شود، اما تولید و فروش مواد مخدر در کلّ مجموعه، کاری نادرست و قبیح است. به‌علاوه، داوود و فریبا در پایان سریال می‌خواهند خلاف را کنار بگذارند و سالم زندگی کنند. از دیگر پیام‌های این سریال این است که پلیس نهاد قدرتمندی است که برای سلامت جامعه تلاش می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

ناصر پلیسی زحمتکش و فداکار است که برای مبارزه با مواد مخدر از زندگی خودش گذشته است و مدت‌هاست بین خلافکاران زندگی می‌کند. او در این راه تیر می‌خورد و شکنجه می‌شود. در کنار او، داوود با اینکه خلافکار است، اما به ناصر وفادار می‌ماند. او برخلاف ظاهر خشنش فردی مهربان است و در مواقع حساس حتی برای نجات جان دیگران حاضر است خودش را فدا کند.

از فرزند خود بپرسید چرا داوود و فریبا درگیر خلاف شده‌اند؟

از فرزند خود بپرسید آیا هرکس خلافکار است آدم بدیست؟

از فرزند خود بپرسید آیا دروغ گفتن ناصر به داوود کار غلطی بود؟

از فرزند خود دربارۀ میزان خشونت در رفتار داوود و ناصر سوال بپرسید.

خلاصه: از فرزند خود بپرسید چرا داوود و فریبا درگیر خلاف شده‌اند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه