• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

جزیره دانش

جزیره دانش

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  برنامه تلویزیونی «جزیره دانش» مجموعه‌­ای ایرانی درباره ناخدا و ملوانی است که به جزیره­‌ای سفر می­‌کنند و در آنجا آزمایشات علمی انجام می­‌دهند. این مجموعه ارزش آموزشی بالایی دارد و با زبانی ساده و شیرین اطلاعات علمی درباره شیمی، زیست و ... را به کودکان آموزش می­‌دهد.

سال 0 124 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

ناخدا و ملوان در مواقعی که با مشکل مواجهه می‌شوند، تلاش می‌کنند تا با استفاده از روش‌های علمی مشکلاتشان را حل کنند. آن‌ها آزمایشات مختلفی انجام می‌دهند و این کار باعث ایجاد علاقه و تشویق کودکان به علم آموزی می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

رویکرد کلی و موضوع اصلی برنامه «جزیره دانش» ترویج علم آموزی و علاقمند سازی کودکان به علم است. ناخدا و ملوان دو شخصیت اصلی برنامه هستند که در هر قسمت با یک مشکل مواجهه می­‌شوند و برای حل آن از روش­‌های علمی و ساخت وسایل کاربردی استفاده می­کنند. کودکان ممکن است بعد از تماشا برنامه به انجام آزمایشات علاقمند شوند، خوب است که شما هم فرزندتان را به این کار تشویق کنید و  به آن­ها کمک در انجام آزمایشات کنید.

خلاصه: فرزندتان را به انجام آزمایشات علمی تشویق و کمک کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از چه راهی می‌­توانید مواد اسیدی و باز را تشخیص دهیم؟ اگر در انجام کاری با مشکلی مواجهه شدیم باید چه کاری انجام دهیم؟ به اختراع وسایل علاقه داری ؟ چه وسیله­‌ای را دوست داری اختراع کنی؟

خلاصه: دوست داری آزمایشات علمی را انجام دهیم؟

داستان برنامه تلويزيونی

ناخدا دانا و مهربان به همراه ملوان زیرک و شیطون همیشه در سفر هستند و زمانی که به جزیره دانش می­‌رسند در آنجا ساکن می­‌شوند. آن­ها گاهی اوقات با مشکلاتی مانند حمل وسایل، کمبود برق و ... مواجهه می­‌شوند اما ناخدا که دانش زیادی دارد موفق می­شوند با انجام آزمایشات علمی و ساخت وسایل کاربردی مشکلات را حل کند.

جزئیات برنامه تلويزيونی

کارگردان: ابوالفضل حاجیان

نویسنده: مجید محسنی- سید محسن حسینی

نام تهیه کننده: سید محسن حسینی

نام بازیگران: رضا بهرامی- امیر عدل پرور

نام شخصیت ها: ناخدا: مرد دانایی است که موفق می­شود با روش­های علمی، مشکلات را حل کند. ملوان: ملوان شاگرد ناخدا است که با او به جزیره دانش رفته است و از ناخدا روش­های علمی برای حل مشکلاتشان یاد می­گیرد.

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد