• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی اسباب بازی کوکونات

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

1409 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +

کوکونات یه بازی ساده و جذابه که برای بچه‌های 6 سال به بالا طراحی شده. کوکونات رو می توانید تک نفره ،دو نفری، سه نفری یا چهار نفری بازی کنین. مهم‌ترین چیز توی این بازی، دقت و تمرکز و توانایی حساب کتاب شماست، چون برای برنده شدن تو کوکونات نیاز به هدفگیری دقیق دارین.داخل جعبه بازی کوکونات دو تا میمون بامزه ، ده تا لیوان ، بیست تا نارگیل و دوازده تا کارت بازی قرار داره.

1 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی کوکونات، یک بازی رقابتی است. والدین عزیز توجه داشته باشند علاوه‌بر اینکه باید به مهارت رقابت کردن به نحوه سالم در کودک خود توجه داشته باشند، مراقب باشند که کودکشان دچار کمالگرایی و وسواس برای برنده شدن نباشد. و بداند که برد و باخت، هر دو، جزئی از بازی هستند. آنها بهتر است کودک را در هر صورت تشویق کنند. و با بازی کردن به دفعات بیشتر، به‌جای اینکه برنده شدن او را مورد توجه قرار دهند، سیر پیشرفت او را بررسی کنند و کودک را بابت پیشرفت در هر بار بازی، تشویق کنند.

اگر کودک طبق رده سنّی خود، مهارت‌های حرکتی، و یا دقت و تمرکز پایین‌تر و یا بالاتر داشت، نیازمند بررسی توسط متخصص است. چنانچه توانمندی او بالاتر از رده سنّی‌اش بود، باید به این برتری و امتیاز توجه کرد، به آن جهت داد و از آن بهره برد. و اگر کمتر بود، می‌توان با مراجعه به متخصص روانشناسی کودک و نوجوان، درصدد رفع ناتوانی‌های او برآمد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به بهانه بازی کردن با این اسباب‌بازی، می‌توان برای کودک از انواع میمون ها و نحوه زندگی آنها صحبت کرد ،همچنین با توجه به اهمیت دقت و نشانه گیری در بازی می توان از ورزش هایی که این دو مقوله در آنها مهم است مثل بسکتبال و تیراندازی صحبت کرد و کودک را با این ورزش ها آشنا کرد.

با توجه به اینکه این بازی را می توان به صورترقابتی بازی کرد بهتر است برای کودک قصه‌هایی درباره موفقیت و رقابت تعریف کرد. و او را با مفاهیمی مثل بازی‌های گروهی و رقابت

 سالم آشنا کرد. به‌گونه‌ای که او متوجه شود که صرف برد و باخت اهمیت چندانی ندارد و آنچه که مهم است، سیر موفقیت‌آمیز و پیشرفت است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کوکونات

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!