• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی اسباب بازی هارمونی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

380 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +

هارمونی یک بازی انتزاعی و جذاب است که برای 1 تا 6 بازیکن طراحی شده است و بازیکنان با سن 8+ سال را حدود 20 دقیقه با خود همراه می‌کند. گروه تولیدی فان تایمز این بازی را تولید و به بازار عرضه کرده است.

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی هارمونی یک بازی انتزاعی جذاب است که می‌تواند به‌راحتی با افراد مختلف خانواده در سنین و سطوح مختلف بازی شود. زیرا در بازی­های این‌چنینی که برد شخصی دارند، هر بازیکن اهدافش را روی صفحه خود و شخصی پیگیری می‌کند.

درصورتی‌که دو نسخه از این بازی را داشته باشید می­توانید این بازی را با تعداد نفرات بیشتری انجام داده و به هر بازیکن یک صفحه و کاشی‌های هم‌رنگش را برای بازی بدهید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بازی‌های این­چنینی برای آموزش‌های مبتنی با هوش انتزاعی، استراتژیک و ریاضی برای کودکان مناسب بوده و والدین کودکان را تشویق نمایند تا بیش از اینکه با انجام این بازی به فکر پیروزی از سایرین باشند در هر نوبت تلاش کنند تا رکورد و امتیاز شخصی خود را افزایش دهند.

داستان اثر

«هارمونی» یک بازی انتزاعی است که در آن بازیکنان باید به‌وسیله کاشی‌های در دستشان لوله‌های یک رنگی را در 3 جهت به شکل کامل ساخته و بیشترین امتیاز ممکن را کسب کنند.

خلاصه نحوه بازی:

ابتدا به هر کدام از بازیکنان یک صفحه شخصی به همراه 27 کاشی هم‌رنگ با صفحه را می‌دهیم. سپس بازیکنان کاشی‌هایشان را در کنار صفحه بازی‌شان به رو قرار می‌دهند تا هر زمان که بخواهند کاشی موردنظر را از بین کاشی‌ها یافته و روی صفحه‌شان قرار دهند. تنها یک بازیکن که به‌عنوان حاکم انتخاب می‌شود کل کاشی‌های دستش را به پشت در کنار صفحه‌اش قرار داده و خوب به همشان می‌زند. سپس بازیکنی که به‌عنوان حاکم انتخاب شده یکی از کاشی‌های خود را به شکل تصادفی رو کرده و 3 عدد روی آن را بلند می‌خواند تا تمام بازیکنان دیگر شنیده و از بین کاشی‌هایشان، کاشی با شماره مدنظر را پیدا کنند.

آنگاه تمامی بازیکنان (به همراه حاکم) کاشی انتخاب شده را در یکی از خانه‌های 6 ضلعی روی صفحه‌شان قرار می‌دهند. تنها باید این نکته را مدنظر قرار دهند که کاشی‌ها نمی‌توانند مایل و یا برعکس قرار گیرند و اعداد روی کاشی‌ها تماماً باید در یک‌جهت و رو به بازیکن باشد. وقتی بازیکنان جایگاه مناسبی برای کاشی‌هایشان انتخاب کرده و آن را روی صفحه قرار دادند دیگر نمی‌توانند تا انتها جای کاشی موردنظر را تغییر دهند. سپس حاکم کاشی بعدی را رو کرده و طبق روال مرحله قبل خواندن، یافتن کاشی و جاگذاری آن انجام می‌شود. این مراحل تا جایی ادامه می‌یابد که نوزدهمین کاشی توسط حاکم رو شده و در صفحه بازیکنان جاگذاری شود. در همان زمان در دست هر بازیکن 8 کاشی استفاده نشده باقی می‌ماند و بازی تمام شده امتیازات کسب شده روی هر صفحه محاسبه می‌شود. به این شکل که لوله‌های یک‌رنگ کامل از 3 جهت عمودی و اریب راست و اریب چپ بررسی و مجموع اعداد تشکیل‌دهنده قطعات هر لوله محاسبه و با هم جمع می‌شوند. بازیکنی که بیشترین امتیاز را بیاورد برنده بازی خواهد بود.

در انجام این بازی به‌صورت یک‌نفره بازیکن باید تمام کاشی‌های خود را به پشت گذاشته و تک‌تک رو کند و در صفحه‌ جاگذاری نماید. در واقع بازیکن بازی خود به‌صورت حاکم بازی عمل می‌نماید.

در بعضی کاشی‌ها نشان‌های خورشید و ماه وجود دارد که در صورت انجام بازی به شکل پیشرفته می‌توان فارغ از بررسی لوله‌های ایجادشده‌ی تک‌رنگ و محاسبه امتیازشان، ردیف‌های کامل با نشان خورشید یا ماه را با عنوان پرتوی خورشید و پرتوی ماه بررسی کرده و امتیازات حاصل از ایجاد پرتوها را نیز با امتیاز لوله‌ها جمع و برنده نهایی را مشخص نمود.

جزئیات اثر

بازی شامل 6 صفحه در 6 رنگ مختلف به همراه 162 کاشی شش‌ضلعی در 6 دسته ۲۷تایی در 6 رنگ مختلف به همراه دفترچه قوانین بازی است. کیفیت صفحه‌ها و کاشی‌های بازی بسیار خوب بوده و رنگ‌های آنها نیز بسیار جذاب و باکیفیت است. جعبه بازی کیفیت بسیار خوبی دارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد هارمونی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!